Játszma 10 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: Játszma

Annette ​Remmington negyvenéves kora előtt felért a csúcsra. Amikor legújabb (és legfiatalabb) ügyfele felbukkan egy bevásárlószatyorral, amiből egy lappangó Rembrandt-festményt húz elő, Annette tudja, ilyen lehetőség csak egyszer adódik egy művészeti tanácsadó életében. Meg is ragadja. Az aukció, ahol az addigra restaurált és komoly hírverés övezte Rembrandt kalapács alá kerül, lélegzetelállító, húszmillió fontos bevételt hoz. Annette hirtelen a műkereskedők műkereskedője lesz, százával jelentkeznek nála az újságírók interjúért. Még szerencse, hogy mellette áll a férje, Marius, aki vigyáz arra, hogy felesége ne veszítse el a fejét. Azt az újságírót is segít neki kiválasztani, aki megírhatja a megfelelő profilcikket. De Mariust itt cserbenhagyja éleslátása: Jack Chalmers felkavarja a házasság állóvizét.
Annette és Marius kapcsolatában több a titok, mint egy kívülálló hinné. Jack hiába nem akar kutakodni, minduntalan rejtélybe, elhallgatásba ütközik. És amikor fülig… (tovább)

Eredeti cím: Playing the Game

Eredeti megjelenés éve: 2010

Európa, Budapest, 2013
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630794794 · Fordította: Péri Márton

Málnika P>!
Barbara Taylor Bradford: Játszma

A szereplők életének összeszövődése alapjában jól kidolgozott, viszont a megoldás túl egyszerűen és hihetetlenül happy end-re zárja a történetet.

Sünike>!
Barbara Taylor Bradford: Játszma

Élvezetes, könnyű kikapcsolódást jelentett a nyaralás kellős közepén. Nem hozta ugyan az „Emma” sorozat színvonalát, de összességében tetszett. Kicsit lassan indult, de aztán felpörögtek az események. Érdekes világba nyerhettem betekintést.

Málnika P>!

Az idő megállt. Legalábbis aznap éjjel. Ők saját buborékukba burkolóztak. Anette tudta, hogy el fog pattanni. Elkerülhetetlenül. Holnap, gondolta. A problémákkal majd holnap foglalkozom.

340. oldal, 33. fejezet (Európa Könyvkiadó, 2013)

Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák
Hazel Gaynor – Heather Webb: Az utolsó karácsony Párizsban
Tracy Chevalier: Leány gyöngy fülbevalóval
Kristen Callihan – Samantha Young: Outmatched – Kiütéses győzelem
Tracy Chevalier: Az utolsó szökevény
David Rosenfelt – James Patterson – Gabrielle Charbonnet – Betsy Thornton – Julia Gregson: Egy szót se! / A képzeletbeli barát / Újrakezdés / A naptól keletre
Carole Mortimer – Natalie Fox – Diana Palmer: Édes nyuszikám / Tavaszi szél / Tavasz Texasban
Anthony Capella – Kristin Hannah – Donna VanLiere: A kávé sokféle aromája / Szentjánosbogár út / A karácsony ígérete
Susan Wiggs – Sarah Morgan: Az ünnep varázsa / Kis karácsony, nagy szerelem
Tracy Chevalier: A kék szűz