A ​Jedik gyermekei (Star Wars: Callista-trilógia 1.) 40 csillagozás

Barbara Hambly: A Jedik gyermekei

A hajdani Birodalom egyik legördögibb találmánya egy gigantikus, automatizált harcállomás volt, amit egy fejlett mesterséges intelligencia irányított. Azért indították útnak, hogy elpusztítson egy erődöt, ahol számos Jedi családja rejtőzött. A hajó megsérült a Birodalom ellen folyó harcban, és évekig sodródott az űrben. Most azonban lassan újra feléled és folytatja küldetését – mely a fedélzetére vonzza Luke Skywalkert, akinek élete egyik legnagyobb kihívásával kell szembenéznie, miközben Han és Leia az ősi Jedi-tanács rejtélyét próbálja megfejteni.

Aquila, Debrecen, 2000
454 oldal · ISBN: 9636790930 · Fordította: Békési József

C-3PO

Gamorra

Noro P>!
Barbara Hambly: A Jedik gyermekei

Barbara Hambly találmánya a „dark star wars” – itt és az Alkonybolygóban egyaránt egy sötét és nyomasztó sarkát mutatta be a galaxisnak, és hőseit is nagyon szerette megfosztani megszokott lehetőségeiktől. A maguk idejében ezek voltak talán a legfurább kanonikus (akkor még kanonikus) regények.
Azt viszont nem értem, hogy fogta közre ez a két gótikus sztori a lövöldözős-szuperfegyveres Sötétkardot? Hogy sikerült ezt a trilógiát így összehozni?

Trillian>!
Barbara Hambly: A Jedik gyermekei

Olvastam már jobb könyvet is, de azért nem volt olyan rossz. A története tetszett, bár az eleje lehetett volna gyorsabb is. Két fő szálon fut, megismerhetjük Leia és Han kalandjait egy bolygón, illetve Lukét egy hajón, az űrben. Talán az előbbit picit jobban élveztem. Néhol mèg vicces is volt. A szerelmi szál kissé meglepett, kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

rootshaper>!
Barbara Hambly: A Jedik gyermekei

Kicsit furcsa volt a forditas nehany helyen, es sok volt a nyalas teszetoszasag, de osszessegeben elveztem, jo olvasmany volt.

Polyák_Margit P>!
Barbara Hambly: A Jedik gyermekei

Oh, nagyon régen olvastam és Callistát imádtam. Szeretem azokat a történeteket, amik az eredeti szereplőkkel vannak írva. Igazi kalandok, nem pedig csak a Birodalom ellen fojtatott csata. Persze ezek is azok, csak itt mégis kisebb kalandok vannak. Végre Luke is szerelmes lett.

Hippoforaccus>!

– Ó, a takarító SP-k érzékelőrendszere a zsírmolekulákat akár négyzetkilóméterenkénti tízezres tömegmennyiségben, egy negyed négyzetcentiméteres területen, százméteres távolságból is képes felfedezni.
– Ezt Biggs anyja is meg tudta csinálni – jegyezte meg Luke.

Kapcsolódó szócikkek: Luke Skywalker
Hippoforaccus>!

A köd néhány méterre korlátozta a látótávolságot. Az üveges szürkeségben homályos, egydimenziós papírfigurának tűntek a faágak,…

Hippoforaccus>!

Sajnálom, ezt szerette volna mondani, maga sem tudta igazán miért.
Az életet.
Ezt az egészet.
Mindent.

Hippoforaccus>!

– Rendkívül kellemetlen népség a gamorrai – helyeselt Thripio affektálva. […] – Jabba, a hutt palotájában is nagyon nehezen boldogultam velük… A Gamorra meglátogatására vonatkozó programrészem mindössze egyetlen sorból áll: NE MENJ A GAMORRÁRA! Komolyan.

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO · Gamorra · Gamorrai · Jabba Desilijic Tiure
Hippoforaccus>!

A robosztus, disznószerű, primitív és harcias gamorraiak mindenhol megélnek, ahol van elég föld, amit megművelhetnek, vad, amit levadászhatnak és kő, amit egymáshoz vagdoshatnak.

Kapcsolódó szócikkek: Gamorrai

Star Wars: Callista-trilógia sorozat · Összehasonlítás