Hogyan ​éltem túl a Karib-tengert? 20 csillagozás

Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert?

Szoktál munkaidőben pálmafákról, koktélokról és tengerparti naplementékről álmodozni? A 23 év feletti nők 87 százaléka állítólag szokott. Judit, a porszívó-vállalat titkárnője ennél tovább ment. Fejébe vette, hogy a Karib-tengeren kezd új életet, Egy vakítóan fehér luxushajó, a Tropical Adventure fedélzetén… „…dörög az ég, hajladoznak a pálmák, fürdőruhában ülünk az esőverte honokban. Nézem a tengert, és most először nem kezdek el tájolni, merre van Magyarország. Csak nézem a vetődő hullámokat, átázva, nedvesen. Kelvin mellettem ül, meleg teste hozzám dől, ahányszor megugrik a csónak…”

Ulpius-ház, Budapest, 2005

MezeiMarcsi>!
Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert?

Alapjában nem volt rossz. Érdekes téma, jó fogalmazás. Fél csillag levonás az összecsapott vége miatt. Kellemeset csalódtam. :)

yendayi>!
Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert?

Néhol kicsit zavaros és erőltetett, de összességében kellemes, laza olvasmány. Érdekes volt olvasni, hogy hogyan is mennek a hajón a dolgok és van a könyvben egy-két igazán szép mondat is.

Szédültnapraforgó>!
Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert?

Kellemes nyári olvasmány, naplószerű. Tetszett:) Viszont meglepett, hogy mennyit kell dolgozni a hajón, szinte éjjel-nappal szolgálatban vannak.

Pixelhiba>!
Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert?

Azért a fülszöveg ellenére nem csak mókából áll az élet a hajón sem, kemény a munka, én nem is mennék el ilyen helyre dolgozni soha.

lizzizi>!
Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert?

A közepéig kb. olyan volt, mint egy Fejős Éva könyv… vagyis annál jobb. De a nyelvezete… mintha én írtam volna. (Ezért nem írok könyvet.)
Idegesített a néha oktalanul használt „tájszólás” vagy „parasztos” beszéd: (gyüjjön..stb) egyáltalán nem volt sem vicces, sem odaillő.
Amellett a írónő emlékeztetett az Ízek, imák, szerelmek „hősére” is, vagyis bosszantó volt.
A közepe után az Attilás résztől fogott meg. Nem tudom miért. :(
A sok csillag meg azért sok infoért, amit „crew” szempontól kap az ember egy ilyen luxus hajóról.

Szédültnapraforgó>!

– Szerintem az nem segít, ha valaki okos, minél hülyébb vagy, annál könnyebb. Akkor legalább nem gondolkodsz mindenen.Túl sokat gondolkodni nem jó. „Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa.”