Egyiptomi ​fáraók 10 csillagozás

Bács Tamás: Egyiptomi fáraók

A régész-egyiptológus szerző gyakran dolgozik a Nílus völgyében, s kutatja a több ezer éves múlt tárgyi emlékeit. E könyvében a fáraók világába vezeti az olvasót; kilenc uralkodóról szól részletesebben. Közülük az első Kheopsz, talán a legismertebb, akit piramisa tett híressé.
Majd sorrendben következik I. Amenemhat, Hatsepszut királynő, III. Amenhotep, Ehnaton, II. Ramszesz, Pije és fia, Taharko, és végül Amaszisz fáraó.
Bács Tamás a legfrissebb kutatási eredmények alapján készítette el az életrajzokat és a hátterükben megelevenedő kort.

Tartalomjegyzék

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világtörténelem nagy alakjai Kossuth

>!
Kossuth, Budapest, 1992
74 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630936011

Most olvassa 1

Várólistára tette 7

Kívánságlistára tette 4


Kiemelt értékelések

Szürke_Medve>!
Bács Tamás: Egyiptomi fáraók

Remek kis összefoglaló kilenc fontos vagy közismert egyiptomi fáraó portréjával. Bács Tamás nem csupán profi szakemberként vezeti az olvasót az egyiptomi történelemben, de egyúttal jó tollú íróként érdekesen is teszi ezt. Nem túl terjedelmes, de igen jól sikerült munka. Én örömmel és haszonnal forgattam, mindenkinek ajánlom akit érdekel sz ókori Egyiptom története. A világtörténelem nagy alakjai c. sorozat egy értékes darabja az a kötet.

danlin>!
Bács Tamás: Egyiptomi fáraók

Teljesen rendben volt mint szakkönyv, jó volt az uralkodó kiválasztás, felhasznált forrásokat, képeket. Az egyetlen problémám az, hogy sokszor keveset tudtunk meg magáról az uralkodóról, mert a társadalmat, vallást, harcokat, elődöket levéve csak pár sor maradt. Ezek is érdekesek, de szerintem egy alcímmel jelezni kellett volna, hogy nem csak róla lesz, hanem az akkori uralkodórétegről.


Népszerű idézetek

Lunemorte P>!

Herodotosz szerint: „…Kheopsz uralma idején minden rosszra fordult. Kheopsz minden templomot bezáratott, és az áldozást is megtiltotta. Majd minden egyiptomit arra kényszerítitett, hogy az ő számára dolgozzék.

1 hozzászólás
Lunemorte P>!

A király, mindenekelőtt Hórusz, az ősi sólyom képében elképzelt égi isten megjelenési formája, az isteni lét földi hordozója

Lunemorte P>!

Természetesen a siker megítélése koronként változik, minden kor maga választja ki az általa jelentősnek tartott személyiségeket, s alakítja ki a róluk alkotott képét. Ily módon a történelmi személy és életműve elszakadhat korától és annak ellentmondásaitól. Az utókor s a történelem a sikertelenséget sikernek ítélheti, vagy fordítva.


Hasonló könyvek címkék alapján

Kákosy László: Ré fiai
Kákosy László: Az ókori Egyiptom története és kultúrája
Kákosy László – Varga Edith: Egy évezred a Nílus völgyében
Kertész István: Nagy Sándor, a hódító
Hahn István – Kákosy László – Komoróczy Géza: Az ókor története II.
Berkes István: A gízai fennsík titka
Vágó Ádám: A Kárpát-medence ősi kincsei
Kertész István: Ókori hősök, ókori csaták
Kertész István: Antik harcmezőkön
Christiane Desroches-Noblecourt: Tutanhamon