Angelika 3 csillagozás

B. M. Croker: Angelika B. M. Croker: Angelika B. M. Croker: Angelika

– Mr. Waldershare halott, s özvegye nem éppen gazdag. Évente ugyanis csak valami ötszáz font járadékkal rendelkezik, s így még mindig lehetséges, hogy idejön és régi szerelmese után néz.
– Késő – jegyezte meg a mély hangú dáma tragikus csengéssel. – Az már két éve nős.
– Valóban? Ezt nem tudtam.
– Ha két évvel ezelőtt Indiában lett volna, bizonyára hall a dologról egyet-mást. Ugyanis gyámleányát vette el, egy meggondolatlan, együgyű, fiatal teremtést, aki az iskolából egyenest berontott hozzá. Természetesen meg volt rémülve, s egész Marvar nemkülönben.
– Élénken el tudom képzelni, hogy mi mindent pletykáltak.
– Kétségkívül. De hát egy harminchat éves gyám és egy tizennyolc éves gyámleány tarthatatlan viszony, s habár Gascoigne, akkor őrnagy, eget-földet megmozgatott, hogy a csávából kikerüljön, végül mégsem maradt hátra más, minthogy a lányt elvegye

Kódexfestő, Vásárosnamény, 2017
Progresszió, Budapest, 1991
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637920293
Singer és Wolfner, Budapest, 1918
246 oldal

Angele>!
B. M. Croker: Angelika

Hát rólam szól! Szóval igen, jó! Lehetne más mondanom?
Egyébként kis romantikus YA regény, a régi időkből. Nekem mikor fiatalon olvastam tetszett. Lehet ma már így kifinomultabban :) más lenne a véleményem.