Jóga 6 csillagozás

A holisztikus egészséghez vezető út
B. K. S. Iyengar: Jóga B. K. S. Iyengar: Jóga

Klasszikus útmutató a jóga gyakorlásához a világ első számú jógamesterétől, több mint 1900 színes fotóval és könnyen követhető gyakorlatokkal. Hatékonyan gyógyító jógaprogram, több mint 80 betegségenyhítésére – az asztmától a stressz okozta fejfájásig Könnyű követni, lépésről lépésre haladva, világos és részletes utasításokkal látja el az olvasót.

Eredeti cím: Yoga: The Path to Holistic Health

Eredeti megjelenés éve: 2001

GABO, Budapest, 2018
Saxum, Budapest, 2010
460 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789637168802 · Fordította: Pressing Lajos
GABO, Budapest, 2009
432 oldal · ISBN: 9789636892869 · Fordította: Nagy Gabriella, Szabó Ágnes, Varga Ildikó

Kacipracli>!

Jógabiblia.
Az alapvető ászanák precíz bemutatása, mindenféle bajunkra külön gyakorlatsor, képek, segédletek. Szuper!
Egyetlen bajom, hogy böhöm és ezért nehéz csak úgy felütni, villamosra pedig biztos nem visszük magunkkal. Persze ennyi infó nem fért volna el egy füzetben, úgyhogy sokcsillagos.

timite>!

B. K. S. Iyengar: Jóga A holisztikus egészséghez vezető út

Szép színes, szagos könyv. Az elejét elolvasgattam, érdekes volt Iyengar életébe bepillantani, nagyon értékes dolgokat hagyott maga után az egyszer biztos. A könyv tele van képekkel, jó nehéz, leginkább ajándékba adható kötet, magamtól soha nem venném meg. Az alapászanák szépen körbefotózva szerepelnek benne, szóval egy haladó jóginak nem biztos, hogy sok újdonsággal szolgálna. Szerintem az összes ebben szereplő infó benne van a kék jógás könyvében, ami ezerszer részletesebb. Igaz, nem ennyire hívogató a külseje.

BoneB P>!

B. K. S. Iyengar: Jóga A holisztikus egészséghez vezető út

Nekem ez még elég bonyolult és nehézkes, mármint a kivitelezés. De tetszik, hogy részletesen le van írva, hogy mit hogyan kell csinálni, és mire kell figyelni, hogy hogyan ne csináljam. A képek is nagyon sokat segítenek az egyes pózok elsajátításában.

GABO, Budapest, 2009

VeresIbi>!

Az intelligens elme, ha nincs kapcsolatban a szívvel – csupán csiszolatlan elme.