A ​sötétség gyermeke 17 csillagozás

Aurora White: A sötétség gyermeke

A jó és a gonosz küzdelme örök téma az irodalomban, mégis kimeríthetetlen. Aurora White könyvében megelevenednek a félelmek, keverednek a mese, a krimi, a sci-fi és a horror elemei, hogy még színesebbé tegye történetét a szerző. Azonosulhatunk a szereplőkkel, és végig kísérhetjük egy olyan világ eseményeit, amely akár saját életünk is lehet. A szereplők itt élnek köztünk, mert ahogyan a szerző írja könyvében:
„Minden századik évben megjelenik az ördög és az angyal a Földön. Születik egy tökéletesen jó, hibák nélküli ember és egy velejéig gonosz, aki semmiféle jó tulajdonsággal sem rendelkezik. Ezek ketten sokszor életük végéig nem tudnak egymásról, de előfordul, hogy a véletlen egymás mellé sodorja őket; olyankor feszültséggel telik meg a levegő…”

Eredeti megjelenés éve: 2012

Holnap Magazin, Miskolc, 2012

blankaveronika I>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Sok hibája ellenére én megkedveltem ezt a történetet. Vacilláltam itt a csillagokkal, de úgy érzem, hármat megérdemel, mert az alaptörténet jó, és innen már csak felfelé törekedhet a szerző.
Az első, amit nagyon nem tudtam tolerálni az az, hogy az ajánlásban egy teljesen más történetet készítettek elő. Izgatottan vártam a horror-fantasy keveréket, ami aztán csak kis nyomokban kaptam meg. Ez nem a szerző hibája, viszont egy olyan dolog, amitől egyszerűen nem tudtam elvonatkoztatni. Közben rájöttem, hogy ugyanez az ember végezte a szöveggondozást és a lektorálást. Ez a könyvnek a legnagyobb hiányossága. Egy szerkesztő odafigyelése rengeteget javított volna az élményen.
Köszönöm, hogy elolvashattam, én is szoktam szerkesztőként dolgozni, így nekem ilyen szempontból is sokat segített, hogy mire kell jobban odafigyelnem.
Végül: a múlt kapuinak őrzőinek én külön történetet szenteltem volna, szívesen olvasnék róluk!

Áfonya74 P>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Az eddigi értékeléseket olvasva úgy gondolom, most biztos sokan megköveznek, de nekem alapjában véve tetszett a könyv.
Az elején meghökkentem, mert hirtelen túl udvariasnak tűnt minden párbeszéd, de elég hamar hozzászoktam. :)
Egyedül csak a végétől vártam többet, nem értettem, miért csak ennyire csaptak össze, én nagyobb harcot vártam.
Egy délután alatt kiolvastam, és bár párszor letettem, mert más dolgom akadt, azért ott motoszkált bennem a folytatás iránti kíváncsiság.

pakita>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Maga a történet nem volt rossz, bár néhol kicsit csapongónak éreztem. Az volt kicsit furcsa, hogy mindent E/3-ban írt a szerző, kivéve a Krisztiről szóló részeket, amik E/1-ben íródtak és ez engem mindig kicsit megzavart. Zavaró volt még a sok vesszőhiba, illetve maradtak benne helyesírási hibák és elírások. Összességében szórakoztató volt, annak ellenére, hogy nem szeretem annyira a fantasy-ket.

Holnap Magazin, Miskolc, 2012
Cecameca>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Nem voltak elvárásaim a könyvvel kapcsolatban, mert nem néztem utána olvasás előtt, hogy miről is fog szólni, csak nagyjából a jó és gonosz harca/fantasy témakörben akartam valamit olvasni.
Azt kell hogy mondjam, elég vegyesek az érzelmeim, de a sztorival és a szerzővel kapcsolatban teljesen pozitívak, míg mondjuk a szerkesztés szerintem botrányos. Nagyon tetszett az, hogy a természetfeletti események láncolata által alkotott történet hétköznapi mai magyar környezetben játszódik, nem kiszámítható és sablonos, mint sok hasonló írás, szóval van benne valami plusz.
Viszont nem tetszett, hogy sokszor a szereplők dialógusai abszolút nem életszerűek, kicsit erőltetettnek tűntek, az az érzése az embernek, hogy tuti nincs olyan, aki hasonló szituációban így beszél. Tényleg olyan néhol, mint egy piszkozat, elfelejtették lektorálni, összecsapta a szerkesztő a melót és kész. Pedig sokkal több van a történetben, sokat dobott volna rajta egy kis csiszolgatás még. A helyek, szituációk, szereplők árnyalása hiányzik kicsit, olyan simán elfogadja mindenki a természetfeletti jelenségeket, hogy az túlzás, egy kis szkeptikusság elfért volna még…..valahogy vicces, hogy a rend őrei csak úgy simán rábólintanak, hogy időkapu, áhhá, hogyezeddignemjutotteszünkbe! világos, menjünk. :)
Na de igazából ez egy dicsérő kritika akart lenni, a hiányosságok észrevételezésével, szóval összességében hajrá, én a következő Aurora White kötetet is elolvasom majd, várom kíváncsian!

Lana89>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Gyorsan haladtam vele egyrészt azért mert rövid másrészt azért mert kíváncsi voltam a történet alakulására. A múlt örzőiről szívesen olvastam volna még :) Az nem tetszett hogy a rendőrök egy kicsit sem lepődnek meg a természetfeletti dolgokon,mindig hamar túllépnek rajta/elfogadják, magyarul a rendőrök személyiségébe elfért volna egy kis szkepticizmus! Egyébként tetszett, a délutáni kikapcsolódásomhoz tökéletes volt:)

Magdileona>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Kíváncsi voltam a könyvre és megkaptam, köszönet érte.
Azt gondolom, jó az alapötlet, a sztori, van benne fantázia, fordulat, meglepetés is – a vége bár kurta volt, de egyáltalán nem kiszámítható, váratlanul csattant a hepiend.
A vélemények nagy részével egyetértek: bár ki van írva a szöveggondozó és lektor neve, fele királyságom rátenném, hogy semmit nem csinált senki ennek érdekében, a sok szöveg- és központozási hiba az olvasót szövegértelmezés szempontjából folyamatos tréningben tartja.:)
Egyébként érdekelt mindig a folytatás, ha letettem a könyvet; tehát úgy gondolom, némi csiszolással, a szereplők jellemének alaposabb formálásával biztosan mélyebb benyomást gyakorolhatna a könyv.
Kikapcsolódásnak azonban jó volt.

Zsolt_Lánczi>!
Aurora White: A sötétség gyermeke

Az elején kicsit tartottam tőle, ugyanis a borító eléggé furcsa lett. Minden eszembe jutott róla, csak az nem, amiről a könyv szól. A történet picit sablonos ugyan (jó és rossz örök harca), de eléggé pörgős a történet. Túl pörgős, helyenként elfért volna egy-két üresjárati rész is. Összességében korrekt könyv, simán üti azt a mércét, amit a mai úgynevezett „sikerkönyvek” képviselnek, sőt azokat jócskán felül is múlja.

Aurora_Serenity_White I>!

A zárkózott emberek sokszor annyira elszoknak a többi ember közelségétől, hogy egy idő után szánt szándékkal kerülik azok társaságát

Sansa I>!

– […] Annyiszor vertek meg anyámmal együtt ostorral, szíjjal, vagy fakanállal, hogy sokszor a lelket is kiverték belőlem. Soha nem voltak igaz barátaim…
– Arra nem gondoltál, hogy csak a javadat akarják? – kérdeztem rekedten.

Sansa I>!

Általában első nap nem szoktak élelmet adni a lányoknak, pont, azért, hogy formásabbak, vékonyabbak legyenek, most viszont kivételt tettek. Úgy vélték, nem tudják elrontani a lány tökéletes alakját egy kis levessel.

Sansa I>!

– Szerinted hova tűnt a lányunk? – kérdezte Margit a férjét fejés közben.

Sansa I>!

Jól sejtette, ott feküdtek egymáson, félreérthetetlen helyzetben. A dühe még magasabb szintre hágott.

Sansa I>!

Tudta, hogy a másik sokkal szebb nála, és ez még inkább feldühítette. A barátja mindig a hosszú hajú nőket kedvelte, az övé pedig soha nem nőtt hosszabbra, mint a válla vonala. A túlzott édességimádatának köszönhetően pedig nem volt szép, karcsú alakja, mint Vikinek.

Sansa I>!

– Enikő vagyok. Meg ne próbáljon fékezni! Menjünk ki a szántók felé, ott már nyugodtan beszélhetünk! Azt hiszem érdekelni fog az információ, amivel szolgálhatok.

Sansa I>!

Haját kleopátrásan hordta, ami nagyon jól állt neki, szépen kiemelte babaarcát, és hatalmas kék szemeit. A dereka pedig olyan vékony volt, hogy a két kezével simán átérte, amit még inkább kihangsúlyozott széles csípője, és hatalmas mellei. Nem csoda hát, hogy egyből beleszeretett.

Sansa I>!

A kecses női test miatt történhetett mindez…

Sansa I>!

Sejtelmem sem volt, hogy micsoda felemelő látványt nyújtok a külső szemlélő számára, […]