Juharfalvi ​Emil újabb csínyei (Juharfalvi Emil 2.) 55 csillagozás

Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

Emil, ​aki egy dél-svédországi tanyán cseperedik fel, jól ismert figurája a gyermekirodalomnak. Ő az örök rosszcsont, az ebadta, aki ha moccan is, már rögtön valami galiba támad körülötte. Minden érdekli őt, és mindent ki akar próbálni.

Ebben az új kötetben Emil, ha lehet, még vásottabb csínyekkel lepi meg családját és tágabb környezetét. Odáig feszíti a húrt, hogy a falu lakói gyűjtést rendeznek, s felajánlják a pénzt a fiú édesanyjának: küldje rajta Emilt Amerikába. A szerető anya felháborodva utasítja el az ötletet, s így a fiúnak módja van folytatni nagyszabású akcióit. Tudnivaló, hogy ha Emil rossz fát tesz a tűzre, a fáskamrába zárják büntetésül, és ő ott unalmában minden alkalommal egy fafigurát farag. Talán eleget mondunk azzal, hogy e könyvecske során a polcon álló figurák száma huszonhétről százra gyarapszik, és van olyan nap, hogy háromszor is meglakja ezt a zárkát. Nem csoda, hogy magányában olyan ötletek fogalmazódnak meg benne, amelyek a közeli városban is… (tovább)

Eredeti cím: Nya hyss av Emil i Lönneberga

Eredeti megjelenés éve: 1966

Móra, Budapest, 2021
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631194029 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg
Móra, Budapest, 2013
112 oldal · ISBN: 9789631194029 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg
Móra, Budapest, 2013
118 oldal · ISBN: 9789631197020 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg

Filippino>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

Ezer éve a polcomon csücsült, de meg voltam róla győződve, hogy a húgomé. Egészen mostanáig, mikor is felcsaptam, és megláttam, hogy nekem szánták, pontosan 1998-ban, karácsonyra. Szerintem így ez lett a legősöregebb várólistás példány. Hihetetlen, mennyire élveztem! Szerintem gyerekfejjel nem lehet így átélni ezt a könyvet! Ezen a svéd Regös Bendegúzon annyit nevettem, olyan szeretnivaló csibész fiú!

Lahara IP>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

A hiányzó Emil-kötet, bár még nem adtam fel, hogy egyszer megszerezzem, persze az első kiadásban, mert úgy illik a másik kettő mellé.
Nagyon szeretem, az írótól legjobban Juharfalvi Emilről szeretek olvasni. Kis bolondos gyerek, aki folyton büntetésben van, kedvelem az efféle történeteket, és Björn Berg illusztrációi még inkább adnak a hangulathoz.

nana1>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

Könnyed, alig egy órás könyvecske ez. Egy igazi gyerekről, aki tulajdonképpen mindig jót akar, csak a felnőtteknek nem tetszik az, amit csinál. De a szülei nagyon szeretik, és ez az érzés kölcsönös :)

wzsuzsanna P>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve, amit a példamutató magatartásomért kaptam (köszi Klári néni!), és amit most újra elővettem. Érdekes volt, hogy bár rég olvastam, szinte kivétel nélkül mindenre emlékeztem, annyira megmaradtak bennem a vicces történetek. Amennyire nem bírom elviselni Harisnyás Pippit, annyira megszerettem Emilt.

erabig>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

Az előző részt utalmasabbnak éreztem. Most elég jól szórakoztam Emil (mert nem az én fiam :-) )
Bár egyszerűek a rajzok, de nagyon tetszenek.

GPoze>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil újabb csínyei

Az első kötettel ellentétben, ezt már inkább kizárólag önálló olvasásra való könyv kisiskolásoknak, mivel az egyes részek elég hosszúak és nehezen félbehagyhatóak. Összességében nem rossz, de a másik viccesebb volt és valamiért jobb stílusúnak hatott.

nodael>!

– Bezzeg te csak úgy nyúzod a cipődet, aztán az ember folyton újat vehet minden tizedik esztendőben.

Kapcsolódó szócikkek: cipő
szeklarka>!

Köszönöm szépen, én inkább itthon halok meg Juharfalván, ahogy szoktam.

nodael>!

Te bizonyára nem tudod, mi az az üstökös, és én sem értek hozzá sokkal jobban, de azt hiszem, hogy valami csillagdarabka, amelyik levált, és most szabadon kódorog fel-alá a mindenségben.

Kapcsolódó szócikkek: üstökös

Juharfalvi Emil sorozat · Összehasonlítás