Juharfalvi ​Emil még egyszer (Juharfalvi Emil 3.) 38 csillagozás

Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil még egyszer Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil még egyszer

Emil, ​aki egy dél-svédországi tanyán cseperedik fel, jól ismert figurája a gyermekirodalomnak. Ő az örök rosszcsont, aki ha moccan is, már rögtön valami galiba támad körülötte. Minden érdekli, és mindent ki akar próbálni, ám a környező világ nehezen viseli az egyre vaskosabb meglepetéseket.

Emil meglepő és mulatságos kalandjait már két könyvben is olvashatták a magyar gyerekek: Juharfalvi Emil és Juharfalvi Emil újabb csínyei volt a két kötet címe.

Ebben a harmadik könyvben is viszontlátjuk a juharfalvi Macskaháj tanyát és jól ismert lakóit. Emil már elérte az iskoláskort, és ügyesen szerepel mint kisdiák, de olvasói szerencséjére nem vált igazi mintagyerek belőle. Kifogyhatatlan leleményességéből egyre újabb és meghökkentőbb csínyekre telik. Ám akik már ismerik, tudják róla, hogy a szíve arany, és ha a helyzet úgy hozza, bátorságával a felnőtteket is megszégyeníti. Legjobb barátjának, Alfrédnak ő menti meg az életét egy hóviharos napon. És akik eddig csak… (tovább)

Eredeti cím: Än lever Emil i Lönneberga

Eredeti megjelenés éve: 1970

Móra, Budapest, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631195187 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg
Móra, Budapest, 2013
144 oldal · ISBN: 9789631195187 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg
Móra, Budapest, 2013
144 oldal · ISBN: 9789631197044 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Björn Berg

Lahara IP>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil még egyszer

A legviccesebb történet egy rossz gyerekről, aki valójában nem is akar rossz lenni, egyszerűen csak belecsöppen a galibába. Öt éves létére meg különösen önálló.

Papírtigris >!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil még egyszer

Nagyon szerettem Emilt, a második és harmadik részt még jobban is, mint az elsőt, ott még kicsit bosszantott. És jobban szeretem Harisnyás Pippinél is. :) Milyen jó, hogy vannak ilyen könyvek, amit a szülő is tud élvezni felolvasás közben!

katen>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil még egyszer

Imádjuk Emilt, a legjobb fej!
És Apát meg a Pellebódét… :D
Emil for President! (pardon, bocsánat, községi önkormányzat elnöke)

girardella>!
Astrid Lindgren: Juharfalvi Emil még egyszer

Ez jobb volt, mint a második rész. Az utolsó fejezetet képtelen voltam hang-elcsuklás nélkül felolvasni… Emil kisfiam szemében is igazi hős lett.

nodael>!

– Istenverte kölyök, hát mert egyszer az életben szereztél néhány fillért, azt rögtön limonádéra kell elszórni?
Erre azért már elfutotta Emilt a pulykaméreg.
– Hát ezt hogy képzeled? – visította. – Ha nincs pénzem, azért nem ihatok limonádét, ha meg van pénzem, azért nem? Akkor hogy a keserves kutya életben igyon az ember limonádét?

Kapcsolódó szócikkek: limonádé