Nefilim (Nova Barakel 1.) 64 csillagozás

Stockholm, Svédország, napjainkban

Nova Barakel, az elszánt Greenpeace-aktivista betör a Vattenfall AB energetikai cég vezetőjének otthonába, hogy különféle szlogenekkel írja tele a falakat. Svédország első számú környezetszennyezője végre megkapja, amit érdemel! Csakhogy valaki csapdába csalta a lányt. A cégvezetőt ugyanis meggyilkolták, méghozzá felettébb brutális módon. Nova elmenekül a bűntett helyszínéről, de sajnos hátrahagy néhány árulkodó nyomot, így ő lesz a gyilkosság legfőbb gyanúsítottja.
A mindenre elszánt lány megpróbálja kideríteni, ki bízta meg a gyilkost, és hogy miért éppen az általuk feketelistára helyezett környezetszennyezőkre vetett szemet. De vajon mit jelentenek a vízözönre és Noé bárkájára utaló jelek? Ki kutatta át Nova stockholmi lakását? És mindenekelőtt: ki akarja Novára kenni a gyilkosságokat?

És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
(1 Móz 6,5)

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Myzt Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636299842 · Fordította: Markwarth Zsófia

August Strindberg

cicus61 P>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Hát ez a könyv határeset. Nem volt annyira rossz, de nagyon jó sem. A történet érdekesnek tűnt, de valahogy mégsem sikerült. Zavaros volt az egész, a környezetvédelem rendben van, de ezért ölni? Azt azért mégsem. A nefilim szál is érdekes volt, csak nem igazán volt érthető az egész. Nova jó fej kiscsaj, kicsit túlzottan mániákus. Nem eszek ezt, nem iszom azt, mert árt a környezetnek. Ez egy kicsit idegesített. Alapjában nem volt rossz, de nem hiszem, hogy tovább olvasom.
Egyetértek a rossz értékeléssel, bár olvastam már rosszabb könyvet is, amit túlértékeltek.

Navi>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Skandinávnak túl sötét, fantasynak túl vérszegény, kriminek elmegy. Az alapötlet nem rossz, de a kivitelezés elég gyatra. Nova egy vérszegény Lisbeth Salander, a titok itt is megvan, de nem az igazi. Ez sajnos nem jött be. Olyan, mintha innen-onnan lenne összeollózva, de az is bénán :(

Roszka>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Egész jó történet, bár ha az ember nem ismeri a bibliai/mitológiai hátteret, elég értetlenül állhat olvasás közben. Nefilimek és a globális felmelegedés, illetve az ez elleni küzdelem.
Gyilkosságokkal fűszerezve. Gyilkos, hidegvérű anya, aki a lányát semmibe veszi. Lánya semmiről nem tud semmit, származásáról sem. Teljesen elhidegülnek egymástól.

bmgrapes I>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Meglepő, hogy én vagyok az első, aki öt csillagot ad erre a könyvre.
Végre egy könyv úgy festi le a nefilimeket, amilyenek lennének, ha léteznének: kegyetlenek, erősek, és elpusztíthatatlanok.
Kegyetlenek: tehát senki ne várjon romantikus nyál-áradatot. Ez nem az a történet, viszont olyan már van rengeteg, aki azt szereti, annak nem fog ez a regény tetszeni.
Erősek: ez egy kőkemény és véres krimi.
Elpusztíthatatlanok: csak annyi misztikum volt a történetben, amennyi kell.
Nagyon tetszik a regény logikai rendezettsége. Számomra ez nagyon fontos. A két főszerepló találkozik a történet elején, aztán egymással párhuzamosan, egymás után nyomozva bogozzák ki a szálakat, míg újra összetalálkoznak.
Nem utolsó sorban a karakterek is kellőképpen ki vannak dolgozva.

hofeherke11 P>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Ez a könyv nem nekem íródott.. nagyon nem tetszett. Egyik szereplőt sem sikerült megkedvelni, a történet számomra unalmas volt, semmi izgalom nem volt benne, amit egy thrillertől elvárnék. Lehet, hogy számomra túl magas már a mérce egy thrillerrel szemben, de ez a könyv még csak egy közepes szintet sem ütött meg. Nem hiszem, hogy a második részét valaha is elolvasom.

vadnarancs P>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Először úgy volt, hogy csak unalom űzés gyanánt olvasom el, de annyira megtetszett a történt, hogy megtartottam magamnak és kedves molytársamnak ( @Midoriko-nak) köszönhetően hamar kiolvastam a második részét is!
Eddig még nem csak a Tetovált lány első részét olvastam, mint svéd krimi, de ezzel a könyvvel együtt nagyon megtetszettek így nem ezek a könyvek voltak az utolsók a svédektől! :D

milegyenanevem>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Igzalmas felvezetés és csavarokkal teli „beetetés” után egy meglehetősen furcsa lezárás. Sok szál marad elvarratlan, sok irracionális dolgot műveltet a szerző a szereplőkkel. A szerzőnek, Schwarz-nak még nem sikerült teljesen akklimatizálódnia, és skandinávvá válnia, legalábbis a skandináv krimik átlagos színvonlát biztosan nem üti meg ez a könyv.

Francica>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Egy kellően őrült bagázs keveri a szálakat a háttérből, de nem szeretem, mikor ennyire az orránál fogva vezetik a rendőrséget. Úgy éreztem olvasás közben, hogy csak a titkok, rejtélyek, sejtelmes utalások gyarapodnak, de a válaszok váratnak magukra az utolsó oldalakig, így nem mindig láttam, hogy jutunk is majd valahová. Az írónő megspékelte a történetet egy kis misztikával, viszont mutathatott volna belőle többet is, sok lehetőséget úgy érzem nem használt ki, de a folytatásban meg van a lehetőség erre is.
Élveztem az olvasást, mert az egyre több titokkal fenntartotta az érdeklődésem. Mondhatnám, hogy meg volt benne a kegyetlenség és brutalitás is, de nekem ezek a részek nem voltak kellően kidolgozva, szinte csak átsiklottunk felettük, pedig engem érdekeltek volna (gondolok itt pl. a gyilkosságokra).

LauraBinder>!
Åsa Schwarz: Nefilim

A borító, és az ajánló alapján beleszerettem ebbe a könyvbe, ezért azonnal meg kellett vennem, hiába ment rá a gatyám is. (Khm kollégiumi élet.) Nem lett annyira izgalmas, és hátborzongató, mint amire számítottam, de sok jó órát okozott nekem, és az is tény, hogy kávéra sem volt szükségem, hogy ébren maradjak az olvasása közben. A vége pedig…Váó…

Dinky>!
Åsa Schwarz: Nefilim

Egyszer olvasható krimi, megspékelve egy kis misztikummal. Az eleje untatott, a közepe izgalmas és idegesítő volt, a zárás meg olyan, hogy meg adja az alapot a folytatásnak. Ami engem speciel nem érdekel, mert a rendőrség eszméletlen bénázása, a nyomozónő elvakultsága és Nova idegesítő aktivista szemlélete tett arról, hogy ne olvassam el.

mate55>!

Már három hete figyelték a lakást.

Chöpp >!

Mielőtt felállt volna, megfogta a térdén pihenő súlyos, fekete könyvet, és letette a konyhaasztalra. „Legenda vagyok”, állt a borítóján.

Chöpp >!

A Mosebacke teraszhoz vezető szürke és sárga színű pompás díszkapu Nova háta mögött magasodott. Százharminc évvel ezelőtt Strindberg sétált alatta, hogy leüljön és megírja A vörös szoba első fejezetét.

Kapcsolódó szócikkek: August Strindberg
Chöpp >!

A nyomozónő jól tudta, hogy az öreg hölgyek ugyanolyan terhesek is tudnak lenni, mint amennyire hasznosak. A legjobb a három lépés távolság.

Chöpp >!

Nova mellett egy csapat rózsaszínű rúzsban pompázó és méregdrága retikülöket himbáló lány viharzott el. Mindannyian az esti buliról fecsegtek. Úgy néztek ki, mintha egy álarcosbálba készültek volna, a drága ruhákat pedig egészen biztosan anyuci vásárolta nekik. Normális esetben Nova megvetően nézett volna rájuk. Vajon miért fogyasztási cikkek irányítják az életüket, amikor annyi minden más is létezik? Szűk látókörűek, elkényeztetettek és csakis csordában járnak.

AryGi>!

A tükör előtt elhaladva meglátta a vérvörös festékkel felírt GYILKOS szót.
-Sok mindent mondtak már ránk, de ezt még soha – szólt a saját tükörképe alatt megjelenő feliratot olvasva.

AryGi>!

– A nevem Nils Vetman. Én voltam az édesanyjának az ügyvédje.
Nova először azt hitte, hogy a férfi hazudik. Aztán rájött, hogy olykor az ügyvédeknek is szükségük van ügyvédre.

Nova Barakel sorozat · Összehasonlítás