Halott ​angyal (Nova Barakel 2.) 39 csillagozás

Ararát ​hegység, Törökország, napjainkban

Nova talál egy térképet, amely egykor nagyon fontos volt az édesanyja számára. A térkép egy 5000 méter magasan fekvő katonai övezetet ábrázol, amelyet szinte lehetetlen megközelíteni. Csakhogy Novának senki és semmi nem állhat az útjába! Feltétlenül ki akarja deríteni, mit rejt a titokzatos térkép, miközben abban reménykedik, hogy az Ararát hegy csúcsán végre választ kap az édesanyja halála után felmerült kérdésekre.
Nova éppen az Ani nevű örmény romváros felé tart a Greenpeace egyik oszlopos tagjával, Benjaminnal, amikor valaki váratlanul hátba támadja őket. Nova kómába esik, és csak egy hét múlva tér magához egy stockholmi kórházban. A lány semmit sem ért, de leginkább az foglalkoztatja, hogy hová tűnt a fiú.
Nova az orvosok figyelmeztetésére fittyet hányva elhatározza, hogy visszautazik Törökországba, hogy megkeresse a barátját, és kiderítse, hogy mit jelentenek az édesanyja lakásában talált, Noé bárkáját jelképező… (tovább)

Eredeti cím: En död ängel

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Myzt Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636299835 · Fordította: Markwarth Zsófia

Shanara>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Lényegesen jobban tetszett, mint az előző kötet. Összeszedettebbnek, jobban kidolgozottnak találtam. Mintha a svéd rendőrség is magára talált volna ebben a kötetben. Az előző kötet végén, az események lezárása érdekében előre ugrottunk egy fél évet. Ebben a kötetben megismerjük, hogy mi történt ebben a fél évben. Nova élete tovább bonyolódik. Elmegy Törökországba, hogy a többi Greenpeace aktivistával együtt az Araráton megépítsen egy bárkát. Arvid is vele tart. Nova azonban megismerkedik Benjaminnal, így már egy szerelmi háromszög is bekerült a történetbe. Az Aniban tett látogatás alkalmával Novát leütik és egy hét kóma után Stockholmban tér magához. Vajon ki ütötte le? És miért? Benjamin pedig eltűnt. Nova megpróbálja felkutatni a fiút, ami Arvidot nagyon idegesíti. Egyre több mindent tud meg Nova a múltjáról és a nefilimek titkairól. Közben Amanda a terhességével van elfoglalva, Peter Dagon pedig megszökik a börtönből és Nova nyomába ered. Mindenképpen jobb, feszültebb, titokzatosabb és jobban kidolgozott történetet olvashatunk, mint az előző részben. A legtöbb kérdésünkre választ kapunk a könyv végéig, de továbbra is nyitott a történet a folytatásra. Ha lesz ilyen, akkor határozottan kíváncsi leszek rá.

Niki_>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Az első rész kicsit döcögősen indult, de ami hajtott az olvasásában előre az az, hogy kiderüljön végre, mi köze van a Bibliának az egészhez. A Halott angyalban újra érezni lehetett a döcögősséget, de mégis olvastatta magát, ahogy egyre közelebb kerültünk a tisztázáshoz. Aztán amikor minden a helyére került, kicsit hiányérzetem maradt. Mintha túl egyszerű lett volna a vége. Nagyobb durranásra számítottam, de mindezektől függetlenül kellemes és érdekes olvasmány volt.

AgiJovi P>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Az előző résznél egy picit jobban tetszett, de 4 csillagnál többet erre sem adok.
Az alapötlet nagyon jó. Én az első részben találkoztam először a bukott angyalokkal, nekem az ilyen jellegű könyvek, történetek eddig kimaradtak.
A sztori nagyon jó volt, talán többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Ami nem tetszett: néha úgy éreztem, mintha elveszíteném a fonalat. Egyszerűen vissza kellett olvasnom pár bekezdést, mert nem kapcsolódtak logikusan a szálak egymás után. De lehet csak én voltam fáradt az adott részeknél, nem tudom.
Alapjában tetszett, és én nagyon azt éreztem, hogy Amanda kisfiával kapcsolatban lesz még folytatása.

Félcsi>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Érdekes, izgalmas, és sajnálom, hogy az első részét nem olvashattam. Remélem hamarosan azt is a magaménak tudhatom, és a következő rész is ennyire tetszeni fog. Mert ugye lesz következő?

Maszatostappancs>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Hát elolvastam, mert egyszerre megvettem a két könyvet és egyébként is olyan kis vékony, hogy nekiduráltam magam bízva abban hogy az első kötet hiányosságait pótlandó kicsit kikerekednek a karakterek és az eddig csak sejtetett történet is világosabb lesz.
Összességében továbbra is az az érzésem, hogy ez egy nagyon jó alapötlet, amit helyenként szinte túlzott aprólékossággal dolgozott ki a szerző, helyenként pedig óriási ugrások vannak és hiányérzetem is, hogy akkor ez most pontossan miért is történik.
Összességében jó ötelt, de írhatna belőle valaki egy jó könyvet.

bmgrapes I>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Fura, mintha nem is lenne köze az első részhez.
Inkább a történelmi jellegű kutató munka dominál benne, viszont sokkal erőteljesebb a nefilimek ábrázolása, bemutatása.

Bernie21 P>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Nekem kicsit lezáratlan a történet, bár nem valószínű, hogy ki lehetne hozni belőle még egy részre valót, viszont kicsit összecsapott lett a befejezés.
Az előző része egy hajszálnyival jobban tetszett, bár ebben több volt az izgalom. Érdekes, hogy pont a főhőst nem bírtam megkedvelni, a mellékszereplő Kent sokkal szimpatikusabb volt végig.
spoiler
Szóval nem mondom, hogy annyira rossz, de nem valószínű, hogy újraolvasnám.

Mileva>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

A Nefilim folytatása, nem túl nagy meglepetésekkel. Ez az angyalkodás-miszticizmus nekem nem jön be. Tán már öreg vagyok hozzá :)

Chris >!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Valóban sokkal izgalmasabb, jobb lett, mint az első rész. A vége pedig eléggé ütős, ajánlom, hogy jöjjön a folytatás! :)

Judy22>!
Åsa Schwarz: Halott angyal

Érdekes párosítása a környezetvédelemnek és a természet feletti lényeknek .
De jól meg van írva, nem ütik egymást.
Jó a humora.
És a svéd rendőrség egyfajta kifigurázása is hozzá tesz a történethez.
A szerelmi háromszög és a romantika nem túl érdekes része a történetnek.
De a tájleírások nagyon jók benne.

_Katie_ P>!

A barátság és tisztelet az életen túl is megmarad.

Shanara>!

Gyermekként nem olyan fontos a valóság és a képzelet közötti határ.

126. oldal (Egmont, 2011.)

_Katie_ P>!

Az elhunytaknak is vannak titkaik és személyes dolgaik, amik nem tartoznak másokra.

_Katie_ P>!

„A történelem az elfogadott hazugságok összessége.”
Napóleon

_Katie_ P>!

Az emberekben nem lehet megbízni, veszélyesek és kiszámíthatatlanok. Mintha szándékosan a pusztulást keresnék.

_Katie_ P>!

Pedig az emberek sosem tanulnak a hibáikból. Legalábbis addig nem, amíg minden nem késő.