Árokszállási Éva (szerk.) · H. Székely János (szerk.) · Halász Zoltán (szerk.) · Hegedűs Gábor (szerk.)

Britannica ​Hungarica Világenciklopédia I-XX. 3 csillagozás

Árokszállási Éva – H. Székely János – Halász Zoltán – Hegedűs Gábor (szerk.): Britannica Hungarica Világenciklopédia I-XX.

A Britannica Hungarica Világenciklopédia a Mikropédiának és a Makropédia jóváhagyott részeinek korszerű változata, az Encyclopaedia Britannicával együttműködésben jelenik meg.

Magyar Világ, Budapest, 1994
Magyar Világ, Budapest, 1994

richabi>!

A világ mai összes tudásának hiteles és megbízható tárháza. Ami nincs benne, az nem is számottevő. Harminc éves koromra végre a lexikonok szerencsés tulajdonosának mondhatom magam – házi magánkönyvtáram minden tekintetben legértékesebb kiadványa ez a sorozat. Főiskolai, majd egyetemi tanulmányaim alatt az enciklopédia szócikkei segítettek elmélyíteni történelmi ismereteimet: zh-ra, kollokviumra, szigorlatra, majd államvizsgára kivétel nélkül a Britannica Hungarica segítségével készültem fel az egri Líceum könyvtárában, szinte kisajátítva a „zöld lexikonok” melletti asztalt…:) Néhány év óta DVD-ROM formájában megvan, 2010 végén viszont anyagi költséget nem kímélve megszereztem fizikai valójában is a sorozatot. Biztosan beteg vagyok érte, de már most irígylem azon örökösömet, akinek birtokába hagyatékom ezen nemes része majdan száll!

Folyamatos forgatás alatt jelenleg is, amikor nincs kedvem, erőm szépirodalomhoz!