Vegetáriánus ​élet 17 csillagozás

Minden, amit tudni szeretnél a húsmentes életmódról
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Vegetáriánusnak lenni. Ez az életmód nemcsak egy pusztán egészséges, teljes értékű táplálkozási mód, hanem egy tudatos életstílus kifejeződése is. Sokak számára azonban nem könnyű az azonnali, tisztán vegetáriánus táplálkozásra való átállás. Sok megválaszolatlan kérdés, tévhit és információ hiány nehezíti az érdeklődők útját. Igaz, hogy az ember „mindent” meg tud enni, azonban ez távolról sem jelenti azt, minden, amit megeszik, számára jó és egészséges is. Ez a rendkívül szórakoztató könyv – tele szellemes idézettel olyan híres emberektől, akiket a világ legkiválóbbjainak tart minden kor, napjaink sztárjainak megdöbbentően mély meglátásaival, lehengerlő orvosi és tudományos tényekkel- valóban választ ad a sok kérdőjelre és mindenkihez szól. Talán ez a titka hihetetlen népszerűségének Európa-szerte, ahol a legismertebb mű a témában és végre magyar nyelven is olvasható!

Mandala-Veda, 2007
150 oldal · ISBN: 9789789632466 · Fordította: Gulyás Csaba

Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet Minden, amit tudni szeretnél a húsmentes életmódról

Ez a könyv minden állatokat szerető ember és minden filozófiát, vallásokat érdeklő ember kezébe illik! Hihetetlen, hogy a szememben olyan sok nagyra értékelt ember vegetáriánus volt! Külön tetszett a hinduizmusra és buddhizmusra való sok-sok kitérés is! Nagyon tanulságos könyv, megerősített elhatározásomban teljes mértékben! Csak ajánlani tudom!

Kovács_Heni>!
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Az értékelést egy vallomással indítom: nagyon-nagyon szeretnék vegetáriánus lenni, de úgy érzem, (egyelőre) képtelen vagyok lemondani egy jó magyaros tyúkhúslevesről vagy tejfölös csirkepörköltről. Meg a férjem is. A húsfogyasztásunk folyamatosan csökken, de mivel inkább egészségügyi okokból támogatom a vegetarianizmust, semmint az állatok iránti együttérzésből, ezért jelenleg nagyobb a kísértés, mint a lelkierőm, hiába vagyok tisztában azzal, hogy ártatlan csirkék szárnyáról szopogatom le a húst. Dolgozom rajta, higgyétek el, és abban a szellemben olvastam el ezt a könyvet is, hogy minél többször vágják a pofámba a keserű igazságot, annál nagyobb lesz a lelkiismeretfurdalásom és annál kevesebb húst fogok enni.

A Vegetáriánus élet nagyon szuper kis összefoglaló azok számára, akik az első lépéseket teszik a hús- és/vagy tejmentesség felé, mert jóformán az összes vegetáriánussággal kapcsolatban álló témába belecsipegetnek a szerzők.
1. Egészségügyi szempontok: egyrészt az ún. civilizációs betegségek és a hús kapcsolatát elemzik kutatásokon keresztül, másrészt a táplálkozástudományban járatlan „átlagemberek” mindmáig létező tévhiteit próbálják meg eloszlatni (például azt, hogy hús nélkül nem lehet élni, mert nem jutunk a csak húsban megtalálható tápanyagokhoz. Ilyen tápanyagok és vitaminok nincsenek).
2. Éhezés és a természet pusztítása : egy gyönyörű és egyben szívfájdító összefoglalás arról, hogy az orbitális mértékben megtermelt (és kidobott) húsmennyiség hogyan teszi tönkre a bolygónkat. Bizony, a húsevésnek nemcsak eü-i vagy etikai vonatkozásai vannak, hanem sajnos környezetvédelmi is, a húsevés tulajdonképpen az erőforrásaink elpazarlása :(
3. Hústermelés és állatkínzás : azt gondolom, a szerzőknek igaza van abban, hogy minden embernek (nekem is) az életben legalább egyszer el kellene menniük egy vágóhídra vagy saját kézzel megölni az állatokat, amiket megesznek. Szinte szadistának érzem magam, mert sosem voltam oda az állatokért (kivéve a macskákért természetesen, azok végtelen mennyiségben jöhetnek, nekem is van, és merne csak valaki pörköltet csinállni belőle) és egyelőre nem érzek elég empátiát ahhoz, hogy ne egyem meg őket. Azt hiszem, szégyen vagy sem, nálam ez a fő ok, amiért nem tudom meglépni a vegetárianizmushoz következő lépcsőfokot. Egészségügyileg nem tartom károsnak (a szerzők sem), ha hetente két-három alkalommal eszek egy kis húst ebédre, de annyira nem érzek együtt a haszonállatokkal, hogy megmentsem az életüket.
4. Etikai okok : ez nagyon érdekes fejezet volt, egészen az ókortól kezdődően idéztek különböző vegetáriánus „hírességektől” a húsmentes életmódjukról. Az ember nem is gondolná, mennyi ismer író, festő, filozófus volt már évszázadokkal ezelőtt is vega.
5. Vallások : az öt nagy világvallás véleménye a vegetarianizmusról. Ebben a fejezetben már éreztem némi belemagyarázást, főleg a keresztény idézeteket illetően, a szerzők alaptalanul értelmezték a bibliai részleteket a saját szájízük szerint.
6. Húsevés és karma: mondjuk úgy, hogy az utolsó fejezetet inkább kihagyhatták volna, nem azért, mert nem létezhet karma és nem bűnhődhetünk a húsevés miatt, de egy egyébként korrektnek tűnő kis könyvet kár volt elrontani ezoterikus locsogással.

Egy csillagot levonok, mert a tudományos kutatások fejezeteiben hiányoltam a pontos forrásmegjelölést (ehhez ragaszkodom ilyen művek esetén), az vége felé már felfedeztem némi demagógiát, ami kicsit lehúzta a színvonalat és a karma-fejezet nagyon nem tetszett.
Az érdeklődőknek merem ajánlani következő lépésnek a Kína-tanulmányt, ott nagyon sok, forrással megjelölt információ fellelhető a vegaság/vegánság egészségügyi előnyeiről :)

Shauna>!
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Lassan 10 éve vagyok Ovo-lakto-vegetáriánus, így ez a könyv számomra kötelező olvasmány volt.
Sok érdekes és elgondolkodtató ténnyel szembesített a könyv és mindenképpen úgy érzem, hogy nem csak kitartok az elhatározásom mellett, de változtatok is rajta (Célom a teljes vegán életmód) és megpróbálom a környezetemben élőket is a vegetáriánus életmódra sarkallni.

eeszter>!
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Jó összefoglalása a témának (alap)

Rézi>!
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Nagyon jó összefoglalása a témának, komplex, meggyőző érvrendszer, ugyanakkor egyáltalán nem erőszakos. A legutolsó karmás fejzet volt talán a legkevésbé érdekes, a vallásokkal – és főleg a kereszténységgel – foglalkozó meg a legérdekesebb.

jozefká>!
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Meggyőző érvek amellett, hogy miért jobb vegetáriánusnak lenni, mint húsevőnek.

Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Könnyen áttekinthető, rövid, de a fontosabb érvekkel részletesen foglalkozó könyv. Engem már nem kell meggyőzni, de a cél érdekében érdemes lenne több forrással, kutatással alátámasztani az állításokat.

Moander>!
Armin Risi – Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

Szuper könyv, nem ítélkezik, szimplán megpróbálja felnyitni az ember szemét. Mindenki eltudja dönteni a könyv elolvasása után, hogy mit gondol a témáról.

Lunemorte P>!

Semmi nem fogja az emberek egészségét és túlélésük esélyét a Földön annyira fokozni, mint a vegetáriánus táplálkozás felé tett lépés.

Idézet Albert Einsteintől

Lunemorte P>!

Az alkohol- és húsfogyasztás lehúzza az embert, és érzéketlenné teszi a finomabb kozmikus és önmagán belüli létfrekvenciákkal szemben.

Manfred Kyber

moni79>!

Ha már a húsevők magukat a ragadozókhoz hasonlítgatják, akkor következetesen tegyenek úgy, ahogy a vadállatok: szerezzék be a húst mesterséges fegyverek nélkül, aztán egyék meg nyersen.

Lunemorte P>!

Az állatok a barátaim, és a barátaimat nem eszem meg!

Idézet George Bernard Shaw-tól

Lunemorte P>!

Újra és újra egész állatállományokat „szükségvágnak" , sőt újabban néha már élve égetnek el, vagy kaparnak el tömegsírokban. Megéri a húsevés ezt az egész „kergeemberséget"?

moni79>!

Az állatok gyakran törött lábbal, vagy combbal, leszakított, vérző szarvval, a fájdalomtól, az éhségtől, a szomjúságtól és a félelemtől félőrült állapotban érkeznek meg a vágóhídra, hogy ott aztán a teherautókból kirángassák és megverjék őket. Sokan közülük nem élik túl ezeket a szenvedéssel teli utakat.