Török ​szenvedély 17 csillagozás

Antonio Gala: Török szenvedély

A fiatal, csinos spanyol egyetemista lány, Desideria Oliván hétköznapi házasságot köt egy hétköznapi férfival. Már-már beletörődni látszik átlagos, boldogtalan, szürke életébe, amikor egy törökországi turistaúton végzetesen beleszeret az egzotikus szépségű, ellenállhatatlan férfiasságú török idegenvezetőbe. Jóformán semmit nem tud Jamamról, de a vulkánként feltörő érzelmektől, a mohó érzéki vágytól hajtva mindent felrúg miatta, és Isztambulba költözik. Kapcsolatuk azonban drámai fordulatot vesz. Desideria érzi, hogy a férfit sötét titkok övezik, de még az Interpolnál dolgozó régi barátja sem tántoríthatja el önpusztító szenvedélyétől… Desideria története a mindent elsöprő vágyakozásból, a test és a lélek küzdelméből, Kelet és Nyugat találkozásából szőtt buja, elgondolkodtató, szépséges és varázslatos regény.

Ulpius-ház, Budapest, 2004
400 oldal · ISBN: 9639602140 · Fordította: Mester Yvonne

Galambdúc>!
Antonio Gala: Török szenvedély

Néha akadozott a sztori, főleg ahol a szerelmes nő a nagyszerű török szerető testszagáról és mindenféle tartozékáról áradozik. Nem vagyok prűd, de ez a nő olyan vakságba esett, ami már aligha magyarázható a szenvedéllyel vagy romantikus érzülettel, inkább valami pszichiátriai jellegű a függése egy férfitól, akiről tudja is, hogy az nem szereti. Ám ez nem egy ponyvaregény, hanem egy valódi önfeltárulkozás minden értelemben. Hogy célja mi volt, nem tudom, belőlem sajnálatot váltott ki, még ha ő maga meg is volt győződve róla, hogy az emberek többsége ilyen intenzitású érzelmeket soha nem él át, s ezért irigyli az olyan szerencséseket, mint ő. Mi volt az egésznek az értelme? Nem volt ura sem saját magának, sem az életének? Nem mondom, hogy jó, ha valaki olyan házasságban/kapcsolatban marad benne, ami kihűlt vagy talán soha nem is volt forró, de ennek a történetnek a vége sem lett hepiend (ezzel a „poént” még nem lőttem le, azt hiszem).
Fura volt a stílus, fura a csőlátás és minden, nem tudtam ezt a regényt maradéktalanul elfogadni, szeretni, talán egy alakot, az öreg, beteges grófnéét kivéve.

Anita_Zékány>!
Antonio Gala: Török szenvedély

Nagyon drámai történet. Különösen érdekes volt számomra, mert nekem is török barátom van de szerencsére az én történetem teljesen más. Nagyon megható történet ajánlom mindenkinek. A könyv az önzetlen reménytelen szerelem szól amiben már sok mindenkinek volt sajnos része.

Nushi>!
Antonio Gala: Török szenvedély

Ez a könyv nem az én könyvem volt. Lassú történet sok kitérővel és az igazi történet kb a könyv felénél jön be utána meg össze van csapva.Semmi szó szerint semmi nem volt amit szeretni tudtam volna ebben a történetben.

judienn>!
Antonio Gala: Török szenvedély

Felkavart és.. És megrázott. Nem tudom újra elolvasni,mert nem tudok belőle felejteni.

Antonio Gala: Török szenvedély

Tetszett – őszinte és kegyetlen. Egy nő élete, aki önként választja a fájdalmat és az önfeladást.
Közben pedig házborzongató is, és egyfolytában ezt mondtam magamnak olvasás közben: nem, nem, soha ilyet, nem, nem…!!

Mónika_Papp>!
Antonio Gala: Török szenvedély

Sajnos a vége egy kicsit szomorú lett,de meg tudom érteni azt a rajongást,amit Yamam keltett a fiatal spanyol lányban.Aki nem tudott továbblépni.Ajánlom minden olvasónak,akinek van szíve.

MariannaMJ>!

Sűrű zápor esett, s közben előbújt a nap. Ha egyszerre esik és süt a nap, a szülőföldemen azt mondják, hogy fésülködnek a boszorkányok.

MariannaMJ>!

A városok az emberek szeretetéből épültek, s gyűlölködésük okozta a pusztulásukat. Talán az idő a szeretet múlandóságának legszomorúbb bizonyítéka.