Birodalmi ​osztag (Mysterious Universe) 30 csillagozás

Anthony Sheenard (szerk.): Birodalmi osztag

A ​kötetben hat író hét novelláját olvashatják a sci-fi kedvelők.

Harrison Fawcett novellájának hőse kivételesen nem Brett Shaw, hanem a Katedrális egy hadnagya, s ezzel az olvasó Fawcett nagysikerű Katedrális-köteteinek előzményét kapja kézbe, a legenda tovább kerekedik. Böszörményi Gyula címadó írása három gárdista bujkálását és elhatalmasodó őrületét mutatja be egy olyan bolygón, ahova a katonák csak pusztítani jöttek. I. M. Brod a Novus Ordo Seclorum korából villant fel két történetet, az egyikben a Mars kolonizálása, a másikban Las Vegas és a szerencsejátékok 23. századi világa formálódik ki. Thomas A. Tyler a Turáni Csillagszövetség egy száműzött íjászmesterének küldetését vetette papírra, míg Dave Howard mutáns főhőse görcsösen igyekszik megölni a klánvezérének halálát okozó York Ketchikant, és ezért a fél világegyetemet is hajlandó beutazni. Végezetül Anthony Sheenard egy könnyed, ezredvégi krimije zárja a kötetet a Dr. Jackill és Mr. Wyde – az örök túlélő, York… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

A művek szerzői: I. M. Brod, Harrison Fawcett, Böszörményi Gyula, Anthony Sheenard, Dave Howard

Inomi, Budapest, 2004
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638656816 · Illusztrálta: Odegnál Róbert

Ananiila>!

1. I.M. Brod: A dicső lovasbrigád
A marsi konföderáció és a Novus Ordo Seclorum összecsap egy űrcsatában.
Nem hagyott bennem mélyebb nyomot 10/5
2. Harrison Fawcett: Záróvizsga:
Felbukkan Kerwin, a Katedrális hőse. Jó kis írás volt, de elfogult vagyok. 10/8
3. I. M. Brod: Viva La Vegas:
Időutazás Bugsy Siegel korába, ufók sárkányok és Las Vegas. Nekem ez egy kicsit sok volt. 10/6
4. Thomas A. Tyler: A száműzött:
Turáni magyarok és ismét sárkány. Valahogy nem. 10/5
5. Böszörményi Gyula: Birodalmi osztag
Egy különös ház és három katona. Ez borzongató volt, igazi sci-fibe öntött thriller. Gyula nagyon ért a hangulatteremtéshez. Imádtam. 10/10
6. Dave Howard: Öld meg York Ketchikant!
Bérgyilkos feladatot kap a legendás Ketchikan kinyírására. Olvasmányos sztori volt. 10/7
7. Anthony Sheenard: Dr. Jackill és Mr. Wyde
Sorozatgyilkos garázdálkodik egy karanténban lévő űrhajón, Ketchikan feladata lesz kinyomozni a gyilkost. Remek kisregény volt, bírom Sheenard stílusát.. 10/8.

Összességében továbbra sem rajongok a novellákért, de ez egy egész színvonalas válogatás volt. Kicsit felfelé kerekítettem végül.

Aylah P>!
Anthony Sheenard (szerk.): Birodalmi osztag

Még csak most ismerkedem a Universe-zel, és meglepően alkalmasak erre a novelláskötetei (bár ez ugye szubjektív, lévén nem vagyok nagy novella-rajongó). York Ketchikan-hoz eddig még nem volt szerencsém, de a Sheenard-féle történet alapján nem is lett kebelkedvenc. Olyan James Bond utánérzete volt számomra a karakterének. És megint az átkos szubjektivitás: nem vagyok nagy Bond-rajongó. :)
Az íjászmester története és a Böszörményi-féle novella vitte a prímet.

Anthony Sheenard (szerk.): Birodalmi osztag

Ez a kötet nagyon jó! I. M. Brod-ra már a Tüske… oldalán is gyanakodtam, hogy remek író, most már biztos vagyok benne, Fawcett pedig hozza a szokásos formáját, olyan egyértelműen csavarja a logika és az idő szálait, mintha csak azt mesélné el, mit vett a boltban. Sheenard meg könnyed, laza, vicces. Minden novella jó volt, jó ötletekkel, mindegyikben feltűntek a MU jelentős szereplői, a világhoz szervesen kapcsolódó történetekkel.

ppayter>!
Anthony Sheenard (szerk.): Birodalmi osztag

Pár változó színvonalú novella és egy kisregény, a MU változatos helyszíneket tesz lehetővé egy „világon” belül.

Tücsökzene>!
Anthony Sheenard (szerk.): Birodalmi osztag

Bevallom, egyedül Anthony Sheenard kisregényét olvastam, mely az utolsó a kötetben, de az kilóra megvett. A stílusa kellemes átmenet Anita Blake és Vavyan Fable között: vicces és izgalmas. A főszereplő egy az egyben Dean Winchester mínusz az önbizalomhiány, kiegészítve egy nagy adag Sherlock Holmes-i zsenialitással. Úgy is tökéletesen érthető a sztori, hogy a főszereplővel nem itt találkozunk először, de azt hiszem, kinyomozom majd a többi történetét is, mert ha azok is ilyenek, akkor megéri elolvasni.

Khadris>!

Elővette az arany Parkerét, és a mindig izgalmas rejtvényrovathoz lapozott. “Sugárfertőzött afrikai ország", olvasta az egyik kérdést. Kapásból beírta, hogy Líbia; vízszintesen és függőlegesen egyaránt passzolt. “A Jupiter egyik holdja." Nicholson beírta, hogy Io, közben arra gondolt, hogy máris megérte elolvasni a Post vezércikkét. “Huszadik századi híres festő…'
Árnyék vetült rá.
Nicholson egy pillanatra fölnézett az újságból. Egy markáns arcú, magas fiatalember állt a pad előtt. Egy kocogó a parkból. A férfi divatos sportruhát viselt, lábán drága bőr NIKE, nyakában törölköző. Nem látszott többnek húszévesnél.
– Jó napot, őrnagy úr – köszönt a férfi. – Korábban jött.
– Elmaradt egy délelőtti programom – mosolygott Nicholson. és tollával megkopogtatta az ölébe ejtett újságot. – Híres huszadik századi festő?
– Hány betű? – kérdezte a fiatalember.
– Hét… a második “há".
– Chagall.
[…]
Nicholson beírta, hogy “Chagall". Kijött…
Összehajtotta az újságot.

Harrison Fawcett: Záróvizsga

Kapcsolódó szócikkek: Chagall · Io (hold)
Khadris>!

Lehet, hogy a Bastille azért esett el hajdanán, mert nyalka párizsi tollas-kalapos fegyőrök védték? Most éppen nem voltam képben, de volt ennek köze a francia asszonyok menetéhez, vagy az egy másik történelmi esemény volt? Kiéhezett nők a fess testőrök ellen… És a Téli palota ostroma? Mintha azt olvastam volna, hogy egy női szakasz őrizte-védte az uralkodót. Lehet, hogy a bolsevikok sem a cárt akarták megdönteni elsősorban, hanem a női osztagot?

Khadris>!

– Istenem, York! – kiáltotta Cavin, amikor észrevett, és hangja visszhangot vert az üres teremben. – Ugye hoztál piát?
– Nem engedték át – feleltem, és kegyetlenül rátromfoltam. – Meg kellett innom mind az ajtóban.
– Ó! – Cavin leroskadt a székre. – Ez a legrosszab! Már nem bírom, bele fogok halni! Nem is a várható halálos ítélet borzaszt, hanem az absztinencia, amit addig kell elszenvednem.

– Őrület ez az egész!
– Nem, csak paradoxon.

I. M. Brod: Viva Las Vegas

Khadris>!

– Oda maga már nem fér be – mondtam.
– Miért ne férnék?
– Hét pasi van bent, ebből négy erőteljesen kigyúrva. Ha maga bemegy, mellben szűk lesz a szoba.