Földfaló 14 csillagozás

Anthony Sheenard: Földfaló

Békés nyárközép; fojtó meleg uralkodik Amerika nyugati partjainál egy aprócska félsziget felett. Pár faházból álló tábor működik ott, ahová a hétvége és az óceán közelsége sok látogatót vonz. Visszatérő vendégeket és újakat, akiket a véletlen sodort csak erre – egy vagy két éjszakára.
Ám van még a félszigeten valami, aminek nem szabadna ott lennie…
A rejtély egy mindennapos esettel indul, Az egyik vendég elkóborol az erdőben, és nyoma vész… Aztán hirtelen és váratlanul lecsap a halál. Az egyetlen szemtanú megzavarodik, és összevissza beszél. Miben higgyenek a többiek? A nyomok nem támasztják alá a zavaros elbeszélést.
Valóban gyilkosság történt? Vagy az áldozat csupán eltévedt a rengetegben, azért nem kerül elő?
…És a félszigeten tartózkodók számára az élet mindössze két napra szűkül le. Ki lesz az, aki megmenekül? Ki éli túl a szörnyűségeket?
Egyáltalán: mi elől kell menekülni? Kinek a képében arat a halál?

Eredeti megjelenés éve: 1998

Cherubion, 1998

Fater>!
Anthony Sheenard: Földfaló

Mielőtt Sheenard könyvét elkezdtem, csupán a Szélesi Sándor név alatt (Pierot-val együtt) jegyzett Jumurdzsák gyűrűjét olvastam, ami persze egy egészen más jellegű történet, nem beszélve arról, hogy annak – tudomásom szerint – az ötletgazdája valójában Pierot, aki először az azonos című játék készítéséhez használta fel a történetet.
Szóval Sheenardtól az első könyvem a jelen pillanatban értékelt, és őszintén szólva nem dobtam „hátast” a történettől. Eleddig csupa jó kritikát, olvasói (és persze kiadói) véleményt olvastam Sheenard könyveiről, de a várt katarzis ezúttal elmaradt.
Elég átlagos alapötlet, néha kicsit akadozó történetmesélés jellemzi a könyvet, ugyanakkor könnyed kikapcsolódásnak tökéletes, nem véletlen, hogy kevesebb mint 24 óra alatt sikerült is kivégeznem :-). Persze ez nem egy negatív kritika, hiszen összességében azért tetszett a könyv, átlagossága ellenére is ajánlott olvasmány a sci-fi (vagy akár a könnyedebb rémtörténetek) kedvelőinek. Egy biztos: ez a történet nem tántorított el attól, hogy további Sheenard (vagy Szélesi) műveket is elolvassak :-).