A ​Sólyom gyémántja (Diamond fivérek 1.) 99 csillagozás

Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Nick, a tizenhárom éves londoni srác szép kis ügybe keveredik. Mintha a nagyvilág összes nehézfiúja őt és a bátyját üldözné, aki a világ talán legmaflább magánnyomozója. Egy ideig nem értik a dolgot, hiszen csak egy doboz bonbont bíztak rájuk megőrzésre. Ennyire édesszájúak lennének a bűnözők?

Eredeti megjelenés éve: 1986

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tini krimik Animus

Animus, Budapest, 2005
192 oldal · ISBN: 9789639884786 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
Animus, Budapest, 2005
Animus, Budapest, 2003

Ausztrália · Fulham

Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Egy magánnyomozó és segítője próbálnak felgöngyölíteni egy elég érdekes ügyet. A nyomozó ügyetlen – bár lehet, hogy ez kissé gyenge jelző – ellenben kamasz öccse okos, talpraesett. Kettőjük közös munkája viszont csaknem eredményes – és nagyon szórakoztató! Igazi kamaszoknak való regény(ke).

gab001>!
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

A borító nagyon jól tükrözi a könyv stílusát. Egy szórakoztató ifjúsági regény, ami egy testvérpárról szól, akik egy csőd szélén álló nyomozóirodát működtetnek. A történet az egyik nyomozásukról szól, ami tele van fordulatokkal. A kisebbik fiú, Nick meséli el a kalandjait, ami egy törpével és egy doboz bonbonnal kezdődik. Olykor kiszámítható volt, máskor meglepő, de számomra egy percig sem unalmas. Tetszettek a beszédes nevek és az irónikus kiszólások. Élveztem az olvasást, kíváncsi lettem a további részekre is.

Animus, Budapest, 2003
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Kedves @Sabinomi, köszönöm az ajánlást, telitalálat volt! :)
Annyira nagyon jó ez a regény, mintha Raymond Chandler átnyergelt volna ifjúságira.
Ezzel már majdnem mindent el is lehet mondani, ami az izgalmat és a humort illeti, de ezen felül még külön abszurditása ennek a kriminek, hogy egy tizenhárom éves srác ontja magából azt a mérhetetlen bölcs és flegma életérzést, ami különben egy sokkal idősebb és kevésbé ártatlan magánnyomozó legbájosabb tulajdonsága.
A történetet olvasását képtelenség félbehagyni, minden bekezdésben van valami új vagy vicces elem, ami miatt muszáj még a „most nekem nincs is kedvem olvasni” állapotban is csak lapozni és lapozni. :D
Feltétlenül folytatom a sorozatot. :)

Kicsibogár>!
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Horowitz jó sztorikat ír, de nem tudok velük teljesen azonosulni. Épp ezért a 3,5 csillag. Mindenesetre vannak szarkasztikus kiszólások a könyvben, azokért megérte elolvasni.

patakizs>!

Olvasmányos ifjúsági krimi.
Nem voltam annyira elájulva tőle, igazából nem tudom, hogy miért.
Jópárszor felnyerítettem egy-egy poénon. És a végső megoldás is meglepően fantáziadús volt.

Veron P>!
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Igazából olyan kis tingli-tangli ifjúsági ez, mint az Alex-es sorozat, csak éppen ezt jobb értelemben mondom. A szereplő testvérpár kicsit bolond, főleg a báty, kész csoda, hogy élnek még egyáltalán. De amúgy szerethetőek, és legalább öcsikének van némi józanparaszti, legalább néha. Tinisen nem túl brutális, de helyenként azért majdnem feszegeti a határokat. A végén még meg is tudott lepni, ami azért nem rossz.

Ancsúr>!
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Anthony Horowitz könyvei szerves részeit képezték a gyermek koromnak. Barátnőmmel együtt rajongtunk az író könyveiért, így ezért a történetért is. Persze azóta nagyon sok év eltelt, és már más szemmel nézek a világra. Ám ez a könyvet még mindig nagyon cukinak és viccesnek tartom.
A szereplők hihetetlenül jól megalkotott karakterek! Könnyedek, viccesek, néhol komolyak. Ez a fajta könnyedség az egész könyvet áthatja, ami által ez a könyv hamisítatlan ifjúsági könyv lesz.

anesz P>!
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Régen mulattam ilyen jót egy könyvön. A felületes olvasás is nagyon szórakoztató a narrátor stílusa miatt. Ha jobban megnézzük, akkor a beszélő nevek még viccesebbek (Gott és párja Himmel, Putzlock stb.). A kalandok persze túlzóak, sokszor a groteszkig, de ez is a mi szórakoztatásunkra szolgál. A gyilkost kitaláltam. spoiler Irónia is jót tett a történetnek, ahogy a bölcsességeket kifigurázta az író. spoiler
Szeretnék még olvasni erről a testvérpárról, ha a könyvtár is így akarja!

giny>!
Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

Az Alex Rider sorozat elolvasása után vágytam még egy kis Horowitzra, ezért esett erre a könyvre a választásom. Nagyon jól szórakoztam a világ legbalfékebb magánnyomozója és az öccse kalandjain. A 13 éves Nicknek hatalmas dumája van (többször felnevettem a villamoson), a fordító sziporkáit pedig egyszerűen imádtam. A nevek is jók, a két rosszfiú neve Gott és Himmell :D spoiler. Persze Nickkel is történnek mindenféle életveszélyes kalandok és csodával határos módon végül mindenhonnan kiszabadul (ez kicsit Alex Ridert idézte), de nekem ez most nagyon jól esett.

altagi P>!

– Nick vagyok – mutatkoztam be. – Nick Diamond. Maga kérte, hogy jöjjek ide.
– Aha. – Beatrice vállat vont. – Idősebb férfira számítottam.
– Ha gondolja, visszajöhetek húsz év múlva.

cassiesdream>!

Johnny Napollit a hullaházba szállították, minket pedig a Ladbroke Grove-i rendőrőrsre. Nem tudom, melyikünk részesült jobb elbánásban. Napollit hanyatt fekve, szép tiszta lepedővel letakarva vitték el, minket kirángattak a szállóból, összebilincseltek, és belöktek egy furgon hátuljába. Persze kiderült, hogy a részeg civil ruhás rendőr volt. A német juhász meg a civil ruhás rendőrkutya. A Splendide Hotel szoros rendőrségi megfigyelés alatt állt, s mi abban a pillanatban elástuk magunkat, mikor beléptünk az ajtón.

Trinda_Surikaten>!

Azt mondják, amikor az ember megfullad, lepereg előtte az élete filmje. Az enyém most lepergett előttem – mintegy öt másodperc alatt. Ez elszomorított. Nagyon rövid életem volt, és aránytalanul sokat töltöttem belőle iskolában.

-Eddig tudsz követni?
Kicsit bizonytalanul bár, de bólintottam. Ha mást nem is, egyet megtanultam a fizikaórán: ha a szakértő magyarázatát nehéz követni, akkor a magyarázat magyarázatát egyenesen lehetetlen.

Habók P>!

Valami belecsobbant a vízbe. Nagyot nyeltem. Az otthonkás-pezsgős-nyershúsos özvegyen kívül volt a házban egy aligátor is. Az utolsó aligátor, amit láttam, egy gazdag nő karján lógott, és rúzs meg buksza volt benne. Ez a példány azonban egyelőre nem vált retiküllé, hanem nagyon is eleven volt. Nehézkesen kimászott a vízből, és csúf fekete szemével a húst fixírozta.
– Nem kell félned – fordult hozzám az özvegy. – Nagyon szereti az idegeneket.
– Nyersen vagy főzve?

Kapcsolódó szócikkek: aligátor
altagi P>!

– Jó végre ülni – szólalt meg.
– Fáradt? – kérdeztem.
– Nem, csak folyton elesem. És nekimegyek a tárgyaknak. – Nagyot slukkolt a cigarettából. – Tudja, uram, van nekem egy súlyos problémám.
– Iszik? – kérdeztem együtt érzően.
– Köszönöm, igen. Egy deci whiskyt kérnék.

BundiRiska>!

Az őrangyalom minden bizonnyal túlórázott aznap. Mázli, hogy nem volt szakszervezeti tag.

altagi P>!

Egy latin szótárban is jobb viccek vannak.

altagi P>!

Lehet, hogy túl sok bort ivott, nem tudom. Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel neki, ő meg elmesélte az egész életét. Még szerencse, hogy nem kérdeztem bonyolultabb dolgot.

giny>!

– Nem megyek Ausztráliába! – visítottam.
– De jössz! – torkoltak le kórusban. Ennyit az észérvek ütköztetéséről.

Kapcsolódó szócikkek: Ausztrália

Diamond fivérek sorozat · Összehasonlítás