A ​csend szava 69 csillagozás

Egy perc bölcsesség
Anthony De Mello: A csend szava Anthony De Mello: A csend szava

Anthony de Mello jezsuita atya könyvét vallásilag összetett környezetben írta, hogy más vallásúakat, agnosztikusokat és ateistákat segítsen lelki fejlődésükben. A könyvet nem azért írta, hogy keresztény tanokat és dogmákat magyarázó kézikönyvként olvassák a katolikus hívek.

Eredeti cím: One minute wisdom

Korda, Kecskemét, 2005
puhatáblás

szelesteirita>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Ez a könyv szintén gimnáziumi örökségem, akkoriban olvastam rengeteget a szerzőtől.

Amit a legjobban szeretek benne, hogy vallástól függetlenül tud beszélni az élet nagy igazságairól és bölcsességeiről. Mert mindegy hogy Jézus, Allah vagy Buddha az, aki szólt… Az egyetemes emberi erények ugyanazok.

troublemaker>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Még Anyukám ajánlotta ezt a könyvet és persze, el kellett olvasnom. Nekem megérte. Még ha voltak is benne olyan dolgok, amikkel nem kifejezetten értettem egyet, érdekes és elgondolkodtató olvasmány volt.

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Még tavasszal kezdtem el ismerkedést a könyvvel. Nem kapkodtam el, az olvasást. Mély bölcsességek tárháza, példamagyarázatokkal, kisebb történetekkel. Tetszett az egyedi nézőpontja. Nem okoskodni akar, hanem világosságot gyújtani – persze nem árt hozzá némi nyitottság. Igazán megkedveltem!

Rea>!

A könyvből:

„Derűs nyugalom
– Van-e valami mód arra, hogy megmérjük lelki ellenállóképességünket?
– Több is.
– Csak egyet mondj!
–Számoljátok meg, hányszor lesztek nyugtalanok egyetlen nap folyamán!”

Millázs>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Érdekes, megnyugtató, elgondolkodtató, de egy idő után monoton volt a sok mester és tanítvány történet. A változatosabban összeállított köteteket jobban szerettem.
Alapvetően viszont megállapítható, hogy egy értékes összeállítást olvashattam el, sajátíthattam el. Legalábbis igyekeztem.

Kallós P>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Kellemes ízelítő a Taoista életfelfogásból egy Jezsuita szerzetes, pszihoterapeuta és szakíró tollából, minimum pikánsnak nevezném így elsőre, bár amint rápillantunk szerzőnk egy az idősődő Mauglit idéző fizimiskájára, minden a helyére kerül. Egyre inkább úgy érzem, hogy bármi hasznunkra válhat ami akár egyetlen percre is képes a helyes irányba fordítani figyelmünkeket, még akkor is ha ez a fajta csendes figyelő üzemmód – be kell vallanom csábít – de nekem kissé passzív. Mondom ezt annak tudatában, hogy jó ideje nagy hangsúlyt fektetek a tudatos jelenlétre, melynek köszönhetően mostanába nem rágódom azon a kocsiba, hogy be maradt e dugva a vasaló, illetve a kulcsomómat is hamarabb meglelem, ha véletlenül azon kapom magam, hogy nincs nálam (mikor elhagytam egyszerre két autó kulcsait plusz a lakáskulcsom egy 600 hektáros legelőn, fotózás közben majd egy napig kerestem seikertelenül, na az más). Ilyen könyveket nem illik csillagozni, de így jobban mutat. :D Az előszóban olvasható figyelmeztetés ellenére egy húzásra toltam le.

GabrielVaraljay>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Nagyon sokat adott ez a könyv. Naponta 2 egyperces és 2 hónap alatt elfogytak :-)

Adrinéni>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Nem tetszett. Számomra a Szív ébredése sokkal könnyebben értelmezhető volt.

Arabella>!

Anthony De Mello: A csend szava Egy perc bölcsesség

Ez jól esett :) Nagyon jó volt, egyszerűen nem tudtam le se tenni, amíg a végére nem értem. Ez is egy olyan könyv, amibe még többször fogok belenézni, sőt azt hiszem sokat fogok megtanulni belőle.

Tiger205>!

Nagyon szeretem!
Ha bánat ért, ha öröm – bármikor -olvasgassad, jól fog esni!
A lélekhez és talán a szívhez szól, nem az észhez :)
Nagyszerű, de apró kis gondolatok egy apró kis könyvbe összefoglalva.

m3l1nk4>!

Ahhoz, hogy valóban boldog légy, kedvesem, csupán arra van szükséged, hogy lelkesedni tudj valamiért.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · lelkesedés
chhaya >!

Semmi sem jó, vagy rossz, a véleményünk teszi azzá.

Kapcsolódó szócikkek: · rossz
Aquarius >!

Ha békét akarsz, keresd a változást magadban, ne másokban. Könnyebb a lábadat védeni egy szandállal, mint szőnyeggel borítani az egész földet.

Átalakulás

Tiger205>!

A csend csak a tevékeny embereket támogatja.

Aquarius >!

A kritikus szavai ne csüggesszenek el! Kritikusnak még sosem állítottak szobrot, csak a kritizáltaknak.

Szembeállítás

Kapcsolódó szócikkek: kritika · kritikus
Aquarius >!

– Te roppant büszke vagy az intelligenciádra – szólt a Mester az egyik tanítványhoz.
– Olyan vagy, mint az az elítélt, aki büszke a börtöncellájának nagyságára.

Bebörtönzöttség

troublemaker>!

– Hogyan nyerhetem el az örök életet?
– Az örök élet most van. Élj a jelenben!

Aquarius >!

Az igazi változás nem akarásból születik. Fogadjátok el a valóságot, és a változás magától fog beállni.

Fejlődés

Aquarius >!

A szakadékon nem juthatsz át kis szökellésekkel.

Újjászületés

paoloni>!

Húszéves koromig egyáltalán nem törődtem azzal, hogy mit gondolnak rólam az emberek. Azután viszont állandóan azon izgultam, hogy mit gondol a környezetem. Ötvenedik születésnapom után váratlanul rájöttem arra, hogy a kutya sem törődik velem.