Ferenc ​József szeretője voltam 10 csillagozás

Anna Nahowski: Ferenc József szeretője voltam

Romantikus regény és titkos dokumentum, egy polgárasszony mindennapjai, egy Uralkodó könnyed kalandozásai: egyedülálló könyv.

Róla szól: I. Ferenc József

Palatinus, Budapest, 1997
164 oldal · ISBN: 9638572671 · Fordította: Tandori Dezső

tmezo P>!
Anna Nahowski: Ferenc József szeretője voltam

Érdekes volt olvasni ezt a kis naplót. Azért is mert eredeti, javítások nélküli formában kaptuk és azért is mert különleges titkokat tudunk meg.
Anna fogalmazása, szóhasználata, helyesírás hibái kissé zavarossá teszik, és olykor jókat is mosolyogtam, de ettől eltekintve bámulatos az a 14 év, amiről olvashatunk.

Ardnazil>!
Anna Nahowski: Ferenc József szeretője voltam

Érdekel a kor, amiben Anna és a császár élt, ezért kíváncsi voltam a naplóra is. Tetszett a szerkesztési elv, és az, hogy nem a javított változatot adták ki, hanem bizonyos szövegrészek alatt ott van a valóságnak megfelelő megjegyzés a szerkesztőtől. Fényképek is találhatók a kötetben, ez még életszerűbbé teszi az írást.
A mobiltelefonok világában nehéz elképzelni, hogy lehetett több mint egy évtizeden át fenntartani egy viszonyt, amelyben még a látogatások időpontját is nehéz megbeszélni, illetve hogy nem keltett feltűnést a Habsburg császár, amint gyakran felkeresi ugyanazt a házat, nem messze Schönbrunntól. Annát sajnáltam a „szakítás” módja és Schratt Katalin feltűnése miatt. A hiú császár, aki tagadja egy másik kapcsolat meglétét nagyon eltér a történelemkönyvekben szereplő uralkodótól.

TeresaM>!
Anna Nahowski: Ferenc József szeretője voltam

Nem emlékszem már, hogy hogyan találtam rá erre a könyvre, csak arra, hogy a cime miatt is nagyon felfigyeltem rá. Egyébként is szeretem az olyan kiadványokat, amik forráskiadások, és ebben az esetben is forráskiadással találkozunk. A kötet ráadásul a történelem egy kevéssé ismert szegletére mutat rá. Nagyon érdekes volt a Schratt Katalint megelőző évekről olvasni. A számos fénykép csak még jobban feldobja a könyvecskét. Mindenképpen utána fogok még nézni jobban, mivel korábban még nem hallottam erről a viszonyról és kíváncsi vagyok rá, hogy mit lehet még tudni.

csilla0923>!
Anna Nahowski: Ferenc József szeretője voltam

Érdekes könyv volt, nagyon tetszett. :)
A fotók nagyon dobtak rajta!!!
Egyedül a kiadó részéről nem tetszett hogy egy icipici könyvbe rakták, amit nem lehet rendesen szétnyitni. Ez rontott az olvasói élményemen.