Az ​oligarcha felesége 21 csillagozás

Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Hihetetlen ​nyomor és mesés gazdagság, mocsok és pompa, vodka és pezsgő, csábítás és csalódás, szerelem, szex, szépség, bűnözés, korrupció, prostitúció, gyilkosság. Mindennek a hátterében a Szovjetunió felbomlása, a kommunizmust felváltó vadkapitalizmus a maga nyerteseivel és veszteseivel, valamint London és az ő társadalmi szakadékai. A főhősök a szegénységből való kitörés különböző módjait választják, a lehetőségeikhez mérten: egyikük vodkát árul, másikuk a testét, míg a harmadik keményen tanul.

A szibériai kisváros kilátástalanságából szabadulást kereső, mindenre elszánt kamaszok találkozása az angol magániskola moszkvai osztálykiránduláson részt vevő diákjaival mindnyájuk életét végzetesen megváltoztatja. Barátsággal, erőszakkal, árulással, fényűzéssel tarkított útjuk során az olvasó ugyanúgy betekintést nyerhet a szovjet szegénység mindennapjaiba, mint a világjáró dollármilliárdos életébe, az orosz alvilág működésébe és a londoni felső tízezer… (tovább)

Kelly, Budapest, 2010

hofeherke11 P>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Próbáltam túllépni azon, hogy mennyire viszolygok Oroszországtól, meg az egész kultúrától, de a könyv hangulata nem engedte ezt… annyira körbelengi a Szovjetunióbeli életérzés, a sok vodka, a lecsúszott emberek, szinte még a szagokat is éreztem. Sajnos a szereplőket sem igazán sikerült megkedvelni, főleg a két főszereplő lányt. Komolyan, mint egy szappanopera. Valahogy egyiket sem tudtam sajnálni, amiért így elbánt velük Pável. Tudták kivel állnak össze…
Az utolsó kb. 30 oldal egész pörgős, izgalmas volt, illetve a fordulat is a végén, csak ez túl kevés ahhoz képest, hogy ez a könyvnek 10%-a.
Egyébként a thriller címke is kicsit átverés, ez inkább lélektani regény volt. Mindenesetre eléggé lehozott az életről.

brigi11 P>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Öt kamasz találkozása Moszkvába, amikor Szovjetunió épp a feje tetején áll. Sorsuk örökre megpecsételődik. Szerelem, ármány, szegénység, mocsok, gyilkosság, feltörekvés. Remekül bemutatva a lehetséges utakat, okokat, következményeket.
Az utolsó oldali csattanóért plusz pont jár.
Jó volt, nekem tetszett.

Bleeding_Bride IP>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Roppant döcögősen indult a kapcsolatom ezzel a könyvvel. Egyszer még megpróbálkoztam vele, de alig pár oldal után nem ment. Most is napokig pihentettem, de valahol legbelül éreztem, hogy ez egy jó sztorivá alakul.
Az elején több szálon futott a történet, hogy tüzetesen bemutassa a szereplőket. Nekem elsőre túl sok volt a név, sőt, az első oldalon leírt Mo-ról meg voltam győződve, hogy férfi.
Cudar és rideg valóság az egész regény, mindvégig sikerült az idegeimmel játszania, még most is enyhe gyomoridegem van, hogy ezt írom.
Reménytelen sorsok, mély szegénység, elkeseredettség, politikai rendszerváltás és két, a történet időpontjában teljesen más értékeket hordozó ország embereinek életmódja, eltérő gondolkodása, értékrendje – mindezt mutatja Az oligarcha felesége. Emellett ármány, erőszak, prostitúció, gyilkosság és álmok.
Nem tudom, csak így kulcsszavakban szemléltetni.
Az biztos, hogy lényegesen több figyelmet érdemelne ez a regény, mint amit itt molyon kapott és tudom ajánlani mindenkinek, aki szereti a már- már lelket kínzó mondanivalókat és nem utolsó sorban bepillantást nyerne a változó rendszerbe lépő egykori Oroszországról.

GergelyBerni P>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Soha nem voltak illúzióim a Szovjetunióról, sejtettem, hogy nem volt az élet túl rózsás, de azért voltak olyan részek a kötetben, amik mellbe vágtak. De sajnos valahogy nem tudott magával ragadni.
Az áll a fülszövegben, hogy „váratlan fordulatokban gazdag”. Ok, az utolsó fejezetben volt egy csavar, amire nem számítottam, de azon kívül én nem találtam benne semmi fordulatosat. A fülszövegben ez a könyv thrillernek van titulálva, szerintem ez nem az.
A két főszereplőnő (Kátya és Mo) engem idegesített, Pávelt egyszerűen csak megvetem, Andrjusas sorsa a szomorú. Az öt főszereplő közül Eli volt az egyetlen, akit kedveltem. Azt viszont a könyv javára kell írni, hogy a szereplők nem egy dimenziósak.
A fejezetek elején olvasható idézetek viszont nagyon találóak.

Salsita>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Érdekes történet, de nehéz róla véleményt alkotni. Az alakok hitelesek a maguk esendőségében, tetszett, hogy az író nem egyszerűsítette le a karaktereket jó-rossz kategóriákra, mivel mindegyikükben található emberi és alávaló vonás egyaránt.

Bernadett_Majdanics>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Izgalmas, nehéz letenni, néhol azonban eléggé meggyötri a lelket, tehát kell hozzá egy bizonyos hangulat, mégis csak oroszokról van szó … :) De mindenkinek ajánlom. Szuper olvasmány volt, sok sok értékes gondolattal.

agivagyok>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Igazán tetszett ez a könyv, érdekes volt, mindig történt valami izgalmas, valami figyelem felkeltő. Érdekelnek az ilyen témával kapocslatos könyvek, és ebben sem csalódtam.
Tetszettek a fejezetek előtti idézetek, főleg a legelső :)
Viszont pár dolog nagyon idegesített: össze-vissza ugráltunk az időben, nem értettem az első fejezetet, el is feledkeztem róla teljesen, mivel utána már a főszereplők gyerekkoráról volt szó, majd a könyv végén megint elolvastam az első fejezetet és minden értelmet nyert. Ez a rész nagyon bosszantó volt, de összességében élveztem, csak a vége nagyon felidegesített.

iramanna>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Nagyon emberi könyv. Olyan jellemekkel, amelyek nem idealizáltak, vagy épp velejükig romlottak. 5 ember egymásba gabalyodó életét mutatja be, az összes hibájukkal-érdemükkel, rossz döntéseikkel, harcukkal és feloldozásukkal. Éppen ezért nem a legkönnyedebb olvasmány, de ajánlom.

EvelinTekla>!
Anna Blundy: Az oligarcha felesége

Kivalo konyv, remek jellemrajz, karakterabrazolas. Az erzesek, cselekedetek kivaltookainam leirasa remek! A cselekmeny idonkent nehezen ertelmezheto.

brigi11 P>!

Azt az elvet követte, hogy ha sikerül rendbe tartania a ruháit, a lakását és az élete egyéb kellékeit, akkor az elméjében uralkodó káosz is követni fogja a példát. Tiszta ruha, tiszta élet. Csakhogy nem egészen így működött a dolog.

Cirimo76>!

– Ha reggel úgy ébredsz, hogy tető van a fejed felett, és nem halott macskát vagy, isten őrizz, emberi maradványokat reggelizel, jusson eszedbe, hogy szerencsés vagy, fiam! Olyan szerencsés, mint a róka a tyúkólban.

agivagyok>!

– Jól van, de ha pogromot látsz valahol, légy szíves, ne szállj be te is, rendben?
– Nem hiszem, hogy bárki is maradt volna, aki ellen még lehetne pogromot folytatni, vagy igen?