Szenvedélyes ​viszonyok 79 csillagozás

Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Mikor a gyűlölet szerelembe csap át…

Amikor Tatum Milano először találkozott Jace Bentonnal, be akarta verni a srác orrát! Most is őrülten dühös rá. Mit képzel magáról ez az alak? Tatum összes barátját az ellenőrzése alatt tartja, és mindig mindegyikben talál valami hibát!
Jace már évekkel ezelőtt Tatum védőszentjének nevezte ki magát, és még most is úgy gondolja, hogy az ő feladata megóvni a lányt a bajoktól. De mi lesz most, amikor a lány elvállalt egy olyan munkát, ahol állandóan pisztolyt kell magával hurcolnia?! Jace-t a hideg is kirázza e gondolatra.

Amit persze egyikőjük sem vesz észre, az az, hogy a legnagyobb ellenségek néha könnyen szenvedélyes szerelmesekké válhatnak… Amikor Tatum rájön, hogy ő valójában Jace-t akarja, a srác problémái akkor kezdődnek el igazán!

Kinizsi, Debrecen, 1998
414 oldal · ISBN: 9639160148 · Fordította: Diana Szilbereisz

Mrs_Curran_Lennart P>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Milyen jó kis könyv volt ez! Ahhoz képest, hogy húsz éves, még csak most találkoztam vele először. A fülszöveg pedig becsapós, mert sokkal több van ebben a sztoriban, mint egy sima szerelmi szál, ráadásul Ausztráliában játszódik. Tatum és Jace pedig remek páros, ellenkező hátterük és neveltetésük ellenére is. Bár én az egész Benton családot nagyon bírtam.
Kiváló kikapcsolódás.

Sippancs P>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Mindent elmond a könyvről, hogy éjjel 1-ig olvastam, miközben negyed 6-kor már kelnem kellett a munka miatt… és mindezt úgy, hogy tudtam, éjszaka úgysem fejezem már be.

Zseniális ez a regény! Az első fele olyan, mint egy jól megírt YA történet, ahol megismerünk egy lázadó, 16 éves kamaszt, akit az élet már gyerekként megtanított arra, hogy csak magára számíthat, és egy 23 éves fiút, aki egy tragédiának köszönhetően keresi önmagát és a tökéletes hivatást; a második fele pedig olyan, mint egy felnőtt romantikus történet, ahol bár a szerelmesek viszonylag gyorsan egymásra találnak, hosszú utat kell bejárniuk és néhány akadállyal megküzdeniük a felhőtlen boldogságig.

Tatum (csak én gondoltam azt az első néhány oldalon, hogy ő egy fiú?) karakterét nagyon szerettem. Annyira látszik, hogy félig olasz vér csörgedezik az ereiben! :) Ahogy küzdött magáért, a szeretteiért és az életben maradásért, a szívem szakadt meg érte. A másik oldalról meg a pimaszsága, a nagyszájúsága és az igazságérzete annyira meg tudott nevettetni! És Jace… édes istenem! Mind a tíz körmömet lerágtam, mire ezek ketten egymásra találtak! De amikor megvolt a nagy bumm, annyira, de annyira vigyorogtam! Két összeillőbb karaktert ugyanis keresve sem találhatott volna az írónő.

Ami a mellékszereplőket illeti, emelem kalapom a Benton család előtt. Ahogy spoiler Tatumot, arra nincsen jobb szó, mind a tisztelet. Bezzeg Donna… pffff! Az ilyen nőket nemhogy semmibe venni, hanem egyenesen kilőni kellene az űrbe! Buta, ostoba, elkényeztetett liba, nem is értem, hogy egy férfi hogy tud magának ilyen párt választani! Lulut pedig sikerült a végén alaposan megkönnyeznem, szegény nem ilyen spoiler érdemelt volna.

Mindent összevetve ez a könyv egy hihetetlenül jó és izgalmas romantikus történet, aminek van mondanivalója, és amit ha egyszer a kezedbe veszel, addig le sem teszed, amíg a végére nem értél.
Ennek fényében jár az 5 csillag.

Ui.: a fordítás hagy némi kívánnivalót maga után.
Utálom a „gypsy” szót! :S

ZitussKa>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Azta mindenit! Hogy ez mennyire az èn könyvem:) A törtènet sokoldalú. Szól újrakezdèsről, családról, összetartásról tüzön-vízen át, egymás segítèsèről, barátságról, ès persze szerelemről.
A könyvet mindenkèppen kètfelè lehet osztani. Az első fele a szereplők múltját mutatja be, ès a megismerkedèsüket, ahol mèg igazán fiatalok voltak. Átèljük a kezdeti ellensègeskedèsüket, kèsőbbi testvèries viszonyukat tele civódással ès egymás heccelèsèvel, majd eljutunk a barátságukig. Szinte velük növünk fel, ès ez èrezhető amikor a könyv második felèben már èrett gondolkodású felnőttekről olvashatunk. Ott kezdődött igazán a szenvedèly:) Így, hogy 8 èvet mutat be a törtènet, sokkal hihetőbb a kapcsolatuk Jacenek ès Tatumnak. Sok mindent megèltek, ès az író megvárta a megfelelő pillanatot, hogy egymásra találjanak.
Imádtam a hangulatát! Annyira barátságos ès vicces hangvètelű, hogy rengetegszer csak úgy megálltam, mert nevetnem vagy mosolyognom kellett:) Szuper törtènet, eszmèletlen jó mellèk ès főszereplőkkel:)
Mèg biztosan visszatèrek ehhez a csapathoz❤

Trice29 P>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Különleges hangulatú könyv, mély mondanivalóval. A könyv címe és borítója nagyon félrevezető. A főszereplőket megszerettem, Jace kedvenc pasi a javából. Nagyon élet szagú a történet, cseppet sem rózsaszín habos- babos. A végén törölgettem a könnyeimet. Bármikor újra olvasós :o)

meteoritastar>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Nem épp ilyen történetre számítottam. Egy sima erotikus, rokantikus könyvre készültem.
Ez több volt annál.
Komoly témákkal is foglalkozott. pl.: drog.
A történet jól ki volt dolgozva.
A könyv első felében nyomon követhettem, Tatum életét 16 éves korától és Jace életét is, aki akkor 23 éves volt. . Egyiküknek se volt egyszerű
Majd láthattam és nevethettem az első találkozásukon. Nem szokványos volt. Letaglozó.
Utánna is sokat mosolyogtam rajtuk. Nem lettek a legjobb haverok. De szépen lassan ez is, ahogy minden más is változott. De a szócsaták azért állandó kisérői voltak a kapcsolatuknak. Meg ugyan, ki tudott voln sokig ellenséges lenni Jacel azok után, hogy spoiler ?!
Majd a könyv elérkezett a „második részéhez”, Itt nagyobbat ugrottunk az időben. Iskolákat teljesen maguk mögött hagyták a szereplők és más problémákkal találták szemben magukat. Közöttük az egymás irányában megváltozott érzéseikkel.
Nagyon megszerettem őket., ahogy Jace szüleit is. Imádtam, mikor Jace nagy bejelentéseket tett a család előtt. spoiler Imádtam.
Mivel más történetre számítottam, így hosszúnak tünt a könyv első fele. De a történet végére érve, emiatt nem panaszkodok, így volt kerek az egész.
A történet máodik felében vártam volna több drámát. A fülszöveg férrevezető volt. Azért nem kellett Tatumnak pisztoly. Meg azt feltétekeztem, hogy Jace makacsabb lesz és a kapcsolatuk terén őt kell majd győzködni. Pedig egymás után futottak.
Aranyosak voltak. Tetszett ez a könyv. Örültem, hogy megtalálták a boldogságukat, még ha nem is volt minden rendben körülöttük.

felícia97>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Ez a könyv igen nagy meglepetés volt most számomra.Teljesen spontán ötlettől vezérelve kezdtem neki,és milyen jól tettem!Korábban láttam már más molyoknál,fel is jegyeztem,hogy egyszer el kell olvasnom, aztán jól elfelejtettem.A napokban viszont újra belefutottam,szóval úgy gondoltam hogy egy ez egy jel,és szabad óráimban elkezdtem.Vicces de a legelején nem igazán éreztem azt,hogy bejönne a történet,főként mivel nagyon lassan indult be,és kicsit hosszú volt a felvezetés.Aztán amikor elértünk az érdemi részhez,azon kaptam magam,hogy a véleményem 180 fokos fordulatot tett:annyira magába szippantott,hogy nem tudtam letenni,és elképesztően élveztem.A történet második felében szintén lassultak kicsit az események,és inkább az érzelmi vonal került előtérbe,változtak a szereplőink,de hagytam hogy tovább sodorjon a történet magával,és nem bántam meg.
A történet főszereplője a félig olasz származású Tatum,aki nehéz körülmények között éli életét.Számtalan problémával kell megküzdeni,többek között,az édesanyja miatti negatív meg megbélyegzéssel is,míg egy nap gyökeresen megváltozik az élete,mikor igencsak viharosan betoppan a Benton család életébe.A lány beilleszkedése minden csak könnyű nem,amin Jace Benton-nal való ellenségeskedés sem sokat segít….
A két fiatal örökös vitákba,szócsatákba bonyolódik,én pedig rendkívül élveztem végigkövetni,hogyan változik a kapcsolatuk apránként,míg az érzelmeik teljesen más fordulatot tesznek.A szereplőket is sikerült megkedvelni(Donna kivételével)de egyértelműen Tatum volt a kedvencem.Egyszóval nagyon tetszett a történet,a hangulata,na meg az egész Benton család. :) Az biztos hogy kellemes és emlékezetes olvasmányként marad meg az emlékezetemben,úgyhogy örülök hogy rátaláltam. :) Viszont aki a fülszöveg alapján kezd neki(akárcsak én) az ne lepődjön meg,ha annál sokkal mélyebb történetet kap,mert a kettőnek nem sok köze van egymáshoz.

Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Egyszerűen. Képtelen. Vagyok. Értelmes. Dolgot. Írni.
Ahw.. talán ez elég kifejező.
Majdnem sírtam az örömtől, pedig ilyen eddig csak kétszer fordult elő velem.. És én NEM sírok.
Simán lehetne egy átlagos sztori, azzal hogy van egy csaj akinek borzalmas a családja és a pasi akinek tökéletes, de nem nem az. Tele van fordulatokkal és mire rájönnek hogy szeretik egymást, megőrülsz..
Imádom. Rajongok érte. Szeretem.

Csoszi>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Elfelejtettem csillagozni, értékelni közvetlenül az olvasás után. Most spoiler meg már szinte el is felejtettem a történetet. Nagyon akartam szeretni, hiszen valamiért csak felkeltette az érdeklődésemet és várólistára került. Sajnos csalódtam benne, kicsit pörgősebb, lendületesebb olvasmányra számítottam. Tatum nem egy tizenkettő egy tucat karakter, mégsem volt túlzottan szimpatikus számomra. Persze valahol érthető, hogy miért volt olyan, amilyen. Viszont a Benton család belopta magát a szívembe.

_Enii_>!
Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Most a gondolataim úgy csapongnak,mint a csapó elől menekülő legyek. :D
Milyen volt a könyv?
– bájos
– vicces
– szomorú
– életszagú
– romantikus
– felemelő
– reményt adó
– és persze újraolvasós ;)

Ann Kelly: Szenvedélyes viszonyok

Az a nagy büdös helyzet, hogy akármennyire is unalmasan kezdődik az eleje, majd mikor beindul jön a sok vinnyákolás.. olvasható.

Tatum nagyon szerethető, nagydumás, még attól is eltekintettem, amikor kezdett hárpiává válni..
Na de ne menjünk ennyire előre.

Az anyja meghal túladagolásban majd sok huza vona után becsöppen egy kemény jobb horgossal Jace életébe. Ki nem állhatják egymást. Egy ideig..
De aztán rá kell jönniük, hogy valami nagyon vonzza őket egymáshoz. Hiába kerültek el egymástól, élték a saját kis világukat.. mert amikor Tatum végre hazament, ott már nem volt megállás.
Az irodai jelenetet imádtam. Akkor végre Jace megmutatta, hogy ki hordja a nadrágot. Amit le is tolt.. abban a szent minutumban. Hála a jó istennek.

Majd jött a szappanopera, amit nagyon nem szeretek. Együtt vagyunk vagy sem? Hozzámköltözöl? Neeeem.
De ollyan jól mutatna a szőnyeg a házunkban. A házadban. Az én szőnyegem, amit én vettem. Te vetted, de jól mutatnátok a házamban. De nekem is lesz házam, és oda vettem. De ollllyan jól mutatna a padlón és te rajta..
Hát teperd már le a jó ég b….á meg!

Na ettől, és sok más dologtól kapartam a falat. Spoileres, ezért nem is részletezem.
És egy dolgot felejtett el az író. Mélyen kitörölni a gipsyt. Annyira irritáló volt, hogy majd kiégett a szemem. Hívhatta volna tenyészkancának is, az is jobban hangzott volna.

ZitussKa>!

– Jace, megtanítasz vezetni?
– Nem.
– Nem? Mièrt nem?
– Az orvosom azt tanácsolta, hogy kerüljem a felesleges stresszt.

kiruu P>!

– […] Jóképű, népszerű és, ha hinni lehet a pletykáknak, fantasztikus az ágyban!
Kaylee szélesen vigyorgott a bűnös vágyaktól.
– De mivel soha nem szoktam hitelt adni a pletykáknak, magamnak kell meggyőződnöm erről a tényről.

kiruu P>!

– Tudod egy putana kölykéhez képest elég sokra tartod magad.
Tatum azon tűnődött, hogy vajon sértés-e, ha kurva kölykének szólítják. Ha ez a pasi ezért vesztegette a fokhagyma szagú leheletét, nos… Tatum anyja ezt a terminust udvarias társalgás közben használta.
– Biztos, hogy elég jó vagyok, Jon – mondta neki határozottan kedvesen.
– Különben nem álldogálnál ott felálló farokkal. […]

14 - 15. oldal

Csillaolvas>!

– Hová ment?
– Lakásvadászatra.
– Lakásvadászatra? Az isten szerelmére, miért?
– Nem merek találgatni, de azt hiszem azért, mert akar egyet – jegyezte meg szárazon az apja.

kiruu P>!

– Ha hinni lehet az iskolában keringő pletykák felét, akkor minden létező férfi legalább egyszer már belém hatolt! És miért? Csak mert, a hülye férfiak automatikusan azt gondolják, hogy a lányok mindenben jók, amiben az anyjuk is jó!
– Én nem értem.. Ó, a francba!
Amikor leesett neki, Jace egy szemét idiótának érezte magát, csak azért, mert férfi.

krisztin1>!

− Az lehetek, és az vagyok, aki lenni akarok. Hogy valaki ki volt, vagy hogy honnan jött, az teljességgel lényegtelen. Ezt soha ne feledd el.

Sz_Szilvia>!

– Adj neki egy esélyt. Szüksége van a munkára. Emellett, mi rossz származhat ebből az egszből?
Jace a barátjára nézett.
– Az egyikünk meg fogja ölni a másikat. Tegyél nekem egy szívességet… Ha egyszer az asztalomra borulva találsz, betört tarkóval, és a kezemben egy gépelt búcsúlevelet tartok, a másikban pedig egy véres papírnehezéket, akkor ne juss automatikusan arra a következtetésre, hogy öngyilkos lettem.
Tag nevetett.
– Ne aggódj, haver. Rendesen fizetjük a partneréletbiztosítást.

kiruu P>!

– Nem leszel képes koncentrálni?
Judy őszintén meg volt zavarodva.
– Miért nem?
Tatum figyelte, ahogy Jace szemei elhomályosulnak a vágytól.
– Mert gypsyt fogom ott nézni…
Gypsyt?
Judy döbbenten visszhangozta a szót.
– És annyira el fog foglalni, hogy rá gondoljak, hogy majd elfelejtem beállítani a videót. Minden tényt elfelejtek, amit meg kellene figyelnem a vádlottal kapcsolatban… Mindent, de mindent a világon, kivéve azt, hogy mennyire kívánom őt… és hogy milyen soká lesz még, amikor együtt lehetünk, és aztán haza kell vinnem kocsival; szóval ne gondoljatok rosszat róla, mert viszonya van a fiatokkal…

297 - 298. oldal

KATARYNA>!

A szenvedély és a vágy illata és hangjai elnyomták a lepattogó gombok, szétpattanó kapcsok és lehúzott cipzárok hangját. A hely és az idő hétköznapi valósága elsüllyedt a sürgető vágy tengerében.

KATARYNA>!

– Akkor gyere el velem – mondta Jace halkan –, és csináljuk a mi konyhánk kövén.
[…] Soha nem fogsz pucéron lefektetni a hideg kőre!
– Istenem, mennyire imádom a kihívásokat. Azt mégis be kell vallanom, hogy az a szőnyeg nagyszerűen illene az én konyhámba. Főleg ha te is ott feküdnél rajta.
Csábítóan nézett a lányra.
– A szőnyeg alattad, és én rajtad – suttogta –, garantálhatom, hogy a hideg kő egyáltalán nem zavarna.