Dinoszauruszok 23 csillagozás

Angela Weinhold: Dinoszauruszok Angela Weinhold: Dinoszauruszok

A gyerekeknek ezernyi kérdésük van: Honnan tudjuk hogy léteztek dinoszauruszok? Hogyan néztek ki? Mikor és hol éltek? Mekkorák voltak a legnagyobbak? Milyenek voltak a kisdinók? Képeskönyvünk titkos ablakait kihajtva rengeteg meglepetésben lesz részük a mindenre kíváncsi apróságoknak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2019
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632442686 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Angela Weinhold
Scolar, Budapest, 2016
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632442686 · Fordította: Gulyás Lelle
Scolar, Budapest, 2011
16 oldal · ISBN: 9789632442686 · Fordította: Gulyás Lelle

seeeszti>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

Nagyon olvasmányos, mégis teljesen átjönnek belőle a tények, amiket érdemes tudni a dinoszauruszokról. Néhánynak a nevébe ugyan belecsavarodott a nyelvem, de az unokahugik imádták, sorolták hogy Triász, Jura, Kréta; a kihajtható részeket pedig mindig különlegesek a gyerekeknek.

Szivecskedo P>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

Én vagyok az egyetlen, akinek nehézségei akadtak a spoiler. A lányom 2 év 10 hónapos, fiatalabb az ajánlottnál, ő választotta a könyvtárban, és amúgy nagyon bejött neki, de azokkal a részekkel még kicsit gondban vagyok. Meg a spoiler.
Egyébként igényes, klassz.

Millázs>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

Amennyire ennek a korosztálynak kell, alapos és érdekes.

kate101>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

Dinoszaurusz rajongó óvodásoknak kötelező, kielemezhető könyv, magunkkal hurcolászni (ahogy a fiam tette) kicsit túl nagy, de tele van gyönyörű, órási illusztrációkkal. A bővített kiadás végen van egy kivágható memóriajáték is.

Garabonciás>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

Megszokásból gyűjtöm a pontokat bárhol, mindenhol, így a teszkósdínósat is természetesen. El is feledkeztem róluk épp, mikor A. egy bevásárlás alkalmával hozott magával egy kék „kjokij” – t. Volt sok pont, sikerült megbeszélni az autóban, hogy ő dínó és már „elfogyott” a földről, így kellett hozzá könyv. A javarésze „csúnya”, a másik „au”. De nekem informatív volt, sok dolog pedig előjött, amit régen olvastam róluk. A kedvencem még mindig a triceratops meg a hosszúnyakúak.
spoiler

Sakura>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

Nagyon hasznos, informatív könyv remek képekkel.

p_m_linda>!
Angela Weinhold: Dinoszauruszok

4 éves kisfiam kapta karácsonyra, azóta nagy kedvenc, időről időre lekerül a polcról, felolvastat belőle, böngészi a képeket (a kihajtható ablakokat imádja), viszi magával oviba, nyaralásra. Észrevehetően sokat gyarapodott a tudása a dinókról, mióta forgatjuk. A Mit-Miért-Hogyan sorozat egyébként is tetszik neki, a könyvtárból már több részt is választott kölcsönzésre (pl. a tűzoltósat, bálnásat, kalózosat, autósat, hajósat, repülőset stb.).
Többször elővevős, nekiülős, vagy csak egy rövid autóúton böngészős könyv, amiben minden alkalommal előkerül néhány apró részlet, ami újdonságnak számít.