Vadászat ​Amandára 5 csillagozás

Andrew Klavan: Vadászat Amandára

„A ​történet egy nyári napon kezdődik, a pokolban. Egész pontosan július 13-án. A pokol pedig egy massachusettsi városka, Hunnicut…
Négy hónappal később. November, ismét péntek. Manhattan, New York. Egy Lonnie Blake nevű fiatal szaxofonos játszott a Ninth Avenue-n.”
Ezen az estén találkozik Lonnie egy titokzatos nővel, Carollal, és lép be egy számára új világba, ahol semmi sem az, aminek látszik.
Tizennyolc hónap telt el azóta, hogy Lonnie feleségét meggyilkolták, és élete zuhanórepülésbe kezdett. De megismerkedik Carollal, a nővel, aki menekül, mert egy szörnyű titkot rejteget. Az egyetlen együtt töltött éjszakájuk után Lonnie rádöbben, hogy megtalálta az érzést, amit már örökre elveszettnek hitt. De Carol eltűnik, Lonnie pedig szinte rögeszmésen a keresésére indul, és azt veszi észre, hogy egy idő után már ő az, akit üldöznek. Eszeveszett ámokfutását hazugság és hidegvérű gyilkosságok kísérik. Lonnie nem érti, miért kell az életéért futnia, egészen addig, míg… (tovább)

Eredeti cím: Hunting Down Amanda

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kávé könyvek GABO

GABO, Budapest, 2006
334 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639421693 · Fordította: Mihály Árpád

Avilda IP>!
Andrew Klavan: Vadászat Amandára

Sajnálom, hogy Andrew Klavan nem annyira ismert a magyar közönség körében és hogy a kiadó is abbahagyta a regényei megjelentetését. Pedig olyan igazi mocskos krimi, amiben senki sincs biztonságban, és sodró lendülete van. Az utolsó 50-100 oldal letehetetlen volt!

Eboli>!
Andrew Klavan: Vadászat Amandára

Ez egy amolyan se-köpni-se-nyelni típusú könyvecske: letenni nem tudod, sírsz, nevetsz, szörnyülködsz, lerágod a körmöd, és mikor vége, nem találsz olyat, ami lenne ilyen jó.
Ha mindenáron hibát kellene találni benne, hát szerintem egy kicsit túl sok az áldozat, e pluribus unum, ráadásul odalesz a legszimpatikusabb főhős is… ezért majdnem levontam egy fél pontot.

Eboli>!

Két hang között, bármilyen közel is legyenek, végtelen távolság feszül, és ez az, ahol a blues létrejön. Ugyanez igaz az emberekre is, két emberre. Ezért játszanak az emberek bluest.

75. oldal, 3. fejezet