Szeretek ​dohányozni… és most abbahagyom! 2 csillagozás

Hogyan szokjunk le a dohányzásról 30 nap alatt?
Andreas Jopp: Szeretek dohányozni… és most abbahagyom!

„Szeretek ​dohányozni” mondják gyakran a dohányosok. Mi sem természetesebb, különben nem lenne olyan nehéz leszokni róla! Ám ha megérti, miért szeret dohányozni, elvonási tünetek nélkül képes letenni a cigarettát.

Az egészségügyi újságíróként tevékenykedő Andreas Jopp, számos sikerkönyv szerzője, olyan módszert ad a dohányosok kezébe, amely lehetővé teszi, hogy végképp kiszabaduljanak a nikotin rabságából. Könyve jól követhető és olvasmányos stílusban mutatja be, miként okoz stresszt és hangulatingadozást a nikotin, és milyen stratégiával lehet tőle végérvényesen megszabadulni.

Szabad dohányozni! A könyv olvasása közben is, egész nyugodtan. Közben Andreas Jopp sok humorral fűszerezve, lépésről lépésre bemutatja, milyen gondolkodásmód tartja vissza a dohányosokat a leszokástól. Rávilágít, miként programozza át a nikotin az agyat. Mindezek ismeretében már könnyű lesz leszokni. Egy életre.

Az itt ajánlott programot követve nem kell félnünk a leszokás utáni… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2013
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632911564 · Fordította: Makra Júlia

julcseee P>!
Andreas Jopp: Szeretek dohányozni… és most abbahagyom!

Andreas Jopp: Szeretek dohányozni… és most abbahagyom! Hogyan szokjunk le a dohányzásról 30 nap alatt?

Nagyon jó volt. Bár nem teljesen én voltam a célközönség.
10 évig dohányoztam. Aztán leszoktam. 5 évre. És sajnos pár hónapja újra vissza szoktam. Pedig „csak egy szál cigi volt”. Ma már tudom hogy nincsen csak egy szál cigi.
Ez a könyv azoknak íródott akik még sosem szoktak le, akik először akarják lerakni a cigit. Úgyhogy bevallom volt pár rész amit átugrottam, de így is nagyon jó volt. Nagyon hasznos. És szerintem jó párszor magamnál fogom tartani hogy megerősítést merítsek belőle ha esetleg rágyújtanék újra. Szóval ma lerakom / leraktam a cigit. újra. úgyhogy azért majd pár hét / hónap után frissítem az értékelést hogy mennyire volt sikeres.

Update: 20 nap eltelt. és jelentem azóta sem szoktam vissza :)

Andreas Jopp: Szeretek dohányozni… és most abbahagyom!

Remek és alapos, a fejezetek végén tömör összefoglaló (vastagon szedve). A negyedik és ötödik részben vannak fenntartással olvasandók is. A jegyzetekben a hivatkozások.

kisssan27>!

Legnehezebbnek azok a dohányosok érzik a leszokást, akik hangulatingadozásra és depresszióra hajlamosabbak. Másrészt pszichológiai szempontból ezek a dohányosok nyernek a legtöbbet, amikor végre leszoknak, és többé nincsenek kitéve annak a labilitásnak, amelyet a nikotin okoz.

kisssan27>!

…adó, amely az államháztartás negyedik legnagyobb bevételi tétele.

kisssan27>!

Egy vagyont füstöl el az ember. Aki naponta egy doboz cigarettát szív, annak a kezében havonta 140-150 euró válik füstté és hamuvá. 1600–1700 euró egy évben. … Negyven év alatt egy kisebb lakásra valót is össze lehet belőle gyűjteni. Olvasóim mit vásárolnának ebből a pénzből?

kisssan27>!

A siker fő záloga a psziché.