Az ​őrzők (Nightshade 1.) 430 csillagozás

Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Calla Tor, a félig ember, félig farkas tizenéves lány sorsa szinte a születésekor megpecsételődött: miután befejezi az iskolát, Ren Laroche, a szívtipró vérfarkas társa lesz. alig néhány héttel a kitűzött esküvő előtt azonban Calla, az Őrzők törvényeit áthágva, megmenti egy kiránduló fiatalember életét. És Shay Doran ellenállhatatlanul vonzza őt… A lány kételkedni kezd kijelölt sorsában és egész addigi életének értelmében. Ugyanakkor azt is tudja, ha a szívére hallgat, elveszíthet mindent. Még az életét is. Megéri-e a tiltott szerelem a legnagyobb áldozatot?

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636297848 · Fordította: Barta Tamás

Ren Laroche · Shay Doran · Calla Tor · Ansel Tor

Gorkie P>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Nagyon félre néztem valamit ezzel a trilógiával kapcsolatban. Olvasás közben jöttem rá, hogy tizenévesek a főszereplők. :S
Szerintem a borító csapott be. :) Azok viszont csodaszépek.
Olvasás közben sokszor jutott eszembe az Alkonyat, csak itt spoiler
Nagyon nem szeretem a tanórai leírásokat, leckeírásokat… nem köt le. Unalmas már.
Calla szimpatikus, de nagyon zavart spoiler
Viszont, az alaptörténet nagyon jó. Érdekes a felépített világ. Ha akció van, az izgalmas.
Olvasatta magát a könyv, gyorsan haladtam vele.
Jó történet, de a tiniélet már nem köt le ilyen formában.

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636297848 · Fordította: Barta Tamás
Szami81>!

Javítanám a fülszöveget:
Két hormontúltengéses kamaszfiú marakodik egy döntésképtelen tinilányon, mindezt alakváltó farkasokkal egy amcsi középiskolában.

christine I>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Huh. Kicsit nehéz összefoglalni a gondolataimat.
Nyitó kötetnek nem rossz, de nem is a legjobb. Olyan tűrhető, kellőképp figyelemfelkeltő, többnyire izgalmas.
A karakterekkel nem vagyok túlzottan megelégedve. A szerelmi háromszöget máris gyűlölöm, pedig mindkét srác az elviselhető kategóriába tartozik.
A kíváncsiság nagy úr, így beleolvastam az utolsó kötet értékeléseibe is, tudom a végét, ami gyötör, mert Ren párti vagyok. Simon egy kisfiú a szememben, aki épp most ismerkedik a női nemmel, Ren viszont… Ren egy állat – szó szerint –, egy igazi romantikus lélek, ugyanakkor egy rosszfiú is.
Nemsokára elkezdem a többi részt is, és remélem, hogy addig… addig történik egy égi csoda hahha, és nem az lesz a vége, mint ami jelenleg is.

Ittimi78>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hú… Ez sokkal jobb volt, mint vártam.
Abszolút pozitív csalódás. :)
Igaz, végig féltem, hogy ez a szerelmi háromszög valami szappanoperás nyűglődéssé fog fajulni, és csak egy hajszállal elkerülte ezt a hibát. Ettől eltekintve és emellett is, nem bírtam letenni. És ilyen véggel, azt sem bírom megállni, hogy a következőt rögtön el ne kezdjem… LOL

gab001>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

A vérfarkas-világ új megközelítése számomra annyi pluszt adott, hogy simán szemet tudok hunyni a könyv hibái felett. Ráadásul az is tetszett, hogy nincs részletes magyarázat a világ felépítéséről már az első néhány oldalon, hanem szépen apránként kell összerakni azt, s valahol a könyv közepe felé van a megerősítés, hogy jól gondoltuk. Vagy mégsem? Szerettem a szereplőket is, bár én egy fiúval is el tudtam volna képzelni ezt a történetet, még pedig Rennel. Talán a rengeteg párbeszédnek köszönhető, hogy igazán jól olvashatónak, pörgősnek találtam a könyvet. Kellemes kikapcsolódás volt, biztosan folytatom a sorozatot.

HarleyQuinn>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát nem is tudom mit írjak.
Nekem átlagos történet volt. Sok mindent hamar kitaláltam.
Rent kezdettől fogva utáltam,az egész könyv alatt a fejét a falba tudtam volna verni.
Nem bírom az ilyen ki ha én nem vagyok pasikat.
Shay-t nagyon bírtam.

Lanore P>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ismét egy olyan szerelmi-háromszöges könyv az Angyalsors után, amikor a főszereplő lányhoz hasonlóan nehezen menne a döntés… nekem bizony mindkét fiú szimpatikus volt, Shay és Ren is, de a szívem Shay-hez húz… lééccci ne utálj ezért @MFKata :D
Kb. a feléig egy picit zavart, hogy szinte semmi nem történik, ezt a részt elég hosszúra nyújtották, és nem volt egészen világos az őrzők-keresők-vigyázók fogalma, nem értettem a szabályokat, a „hierarchiát”. De aztán beindultak a dolgok, az egyesülés éjszakájától kezdve már csak kapkodtam a fejem, egyre izgalmasabbá vált a történet, a vége pedig erősen függővég… Callát is sikerült megkedvelnem, szerencsére nem az a picsogós csajszi típus, hanem erős, független, igazi nő! Kíváncsian várom a következő részt :)

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

A borító valami eszméletlen gyönyörű, már ettől kedvet kaptam az olvasáshoz. Engem a történet is nagyon megfogott , ez egy teljesen új világot alkotott a „vérfarkasokról ”.
Eddig mindig valami csúnya gonosz farkasok voltak , ahol eszetlenül gyilkoltak vagy fájdalmas volt az átalakulás vagy eltűntek a ruháik …sőt legtöbb történetben csak ilyen mellékszereplők voltak a vámpírok mellett. Felüdülés volt , hogy teljesen más elképzelése volt az írónőnek és létrehozott egy másik világot. Még ha tinik is voltak a szereplők , nekem nagyon tetszett. Calla és a két srác Shay és Ren is szimpatikusak voltak, igazi „alfák”.
Már az elején beindult a grizzlyvel a történet és onnantól kezdve alig bírtam letenni a könyvet. Kíváncsi leszek hogyan alakul a folytatás.

janka0416>!

Borító: 5/5 – misztikus.
Cselekmény: 5/4 – Egy hibája van ennek a könyvnek. : szereplők. Tele van nagyképűbbnél, nagyképűbb szereplőkkel.
A cselekmény hellyel közel rendben volt, bár rengeteg dolgot kitaláltam magamtól is,de azért tetszett. Főként amiatt, mert ha már vérfarkasokról volt szó, nem jelentek meg a vámpírok. Ezt értékeltem.
Visszatérve a szereplőkre..
Calla : Utáltam.. :D ennyire rémes női főszereplőt még nem olvastam/nem láttam. Csodálkoztam,hogy ő tölti be az alfa szerepét a falkában. Megérdemelte volna,hogy két szék között a pad alá essen.
Shay: Meglepett. Főként amikor Calla átváltoztatta farkassá ( harmadik rész végénél számítottam erre a lépésre). Sajnáltam végig.. én megfogadtam volna Calla tanácsát és hagytam volna.
Ren: Nem hittem volna.. de ő volt a kedvencem! Bár azt nem tudtam eldönteni,hogy most szerelmes Lillybe? vagy nem? De végül kiderült..
Ugyanazt tudom mondani,mint a Vérbe öltözött Annára. Nem egy reménytelenül rossz könyv, de lehetett volna jobb is.
*Snow Patrol – New York* – https://www.youtube.com/watch…

LittleStar P>!
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Alapvetően tetszett a könyv, de nem volt akkora kiemelkedő történet, hogy 5*ot adhatnék rá. Szívem szerint megtenném, ám még sem vagyok hajlandó. Az eleje pörgött, aztán belassultunk egy 200 oldalra, na nem csoszogásról beszélek, csak úgy széépen lassacskán haladtunk előre, ami nem feltétlenül rossz, de 200 oldalon keresztül szerintem szükségtelen. :) Soknak éreztem a körítést. A vége viszont megint beindult, kapkodtam a fejem, hogy mi merre, hány méter?! Határozottan jót tett a lelkemnek.
Callát az elején utáltam, aztán egészen meg barátkoztam vele, bár néhány döntése számomra érthetetlen, és elég csúnyán nézhettem szegény könyvre, hogy ez most miért kell?! Shayt ki nem állhatom sajnos, ellentétben Rennel, aki szerintem egészen megnyerő karakter. Anselt is nagyon megszerettem, annak ellenére, hogy nem ő a főszereplők egyike.
Ugyan meg kell jegyeznem, hogy a mindenféle paranormális jelenséggel már teli a hócipőm, ennek ellenére itt bejött nekem ez a vérfarkasos dolog. Komolyan tetszett. :D Ami még engem is meglepett.
A borító pedig valami überhiperszuper *-* Egyszerűen imádom, valami csodálatos munka!!

Petra_c33 I>!

Ha még egyszer rám kacsintasz, kitépem a szempillád.

anikho>!

Egy lányt bonyolult viszony fűz a kedvenc könyvéhez.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Petra_c33 I>!

– Ansel, nem én vagyok a nap, hagyd abba a keringést, és gyere be.

Shanara>!

Megint elpirultam. Eltűnődtem azon, hogy a gyakori elpirulás nem okoz-e tartós színelváltozást.

20. oldal (Egmont)

Sunshine>!

– Úristen! – nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

Ninácska P>!

– Ha most megcsókolsz, Ren megöl.
– Szerelemben és háborúban mindent szabad – mondta. – És legalább boldogan halok meg.

Sunshine>!

– Jó tudni, hogy egy Vesta-szűzért vagyok oda – mondta, és a düh eltorzította a vonásait.
– Micsodáért?
– Történelem. Ókori Róma. Kívánatos, de megközelíthetetlen lányok. Ha megszegték a szüzességi fogadalmukat, élve eltemették őket.
– Élve? – megremegtem. Ez történne velem is, ha a vigyázók rájönnének, mit tettem Shayjel? Tudtam, hogy nem úsznám meg, ha Renen kívül más is megérintene, de nem gondoltam arra, milyen súlyos következményei lennének.
– Azt a szerencsés fickót pedig, aki elcsábított egy Vesta-szüzet, nyilvánosán halálra korbácsolták – fejezte be.

MFKata>!

– Ez a négy háromszög a négy elemet jelképezi: föld, levegő, tűz és víz.

Tamara_Válik>!

A kereső hátrálni kezdett, a díványról a földre zuhant.
– Úristen!- nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

7. fejezet

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Nightshade sorozat · Összehasonlítás