!

Az őrzők (Nightshade 1.) 292 csillagozás

A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem
Könyvtár

Calla Tor, a félig ember, félig farkas tizenéves lány sorsa szinte a születésekor megpecsételődött: miután befejezi az iskolát, Ren Laroche, a szívtipró vérfarkas társa lesz. alig néhány héttel a kitűzött esküvő előtt azonban Calla, az Őrzők törvényeit áthágva, megmenti egy kiránduló fiatalember életét. És Shay Doran ellenállhatatlanul vonzza őt… A lány kételkedni kezd kijelölt sorsában és egész addigi életének értelmében. Ugyanakkor azt is tudja, ha a szívére hallgat, elveszíthet mindent. Még az életét is. Megéri-e a tiltott szerelem a legnagyobb áldozatot?

Eredeti mű: Andrea Cremer: Nightshade

1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
_Emese_ könyve Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

gab001 P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem

A vérfarkas-világ új megközelítése számomra annyi pluszt adott, hogy simán szemet tudok hunyni a könyv hibái felett. Ráadásul az is tetszett, hogy nincs részletes magyarázat a világ felépítéséről már az első néhány oldalon, hanem szépen apránként kell összerakni azt, s valahol a könyv közepe felé van a megerősítés, hogy jól gondoltuk. Vagy mégsem? Szerettem a szereplőket is, bár én egy fiúval is el tudtam volna képzelni ezt a történetet, még pedig Rennel. Talán a rengeteg párbeszédnek köszönhető, hogy igazán jól olvashatónak, pörgősnek találtam a könyvet. Kellemes kikapcsolódás volt, biztosan folytatom a sorozatot.

Lanore P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ismét egy olyan szerelmi-háromszöges könyv az Angyalsors után, amikor a főszereplő lányhoz hasonlóan nehezen menne a döntés… nekem bizony mindkét fiú szimpatikus volt, Shay és Ren is, de a szívem Shay-hez húz… lééccci ne utálj ezért @MFKata :D
Kb. a feléig egy picit zavart, hogy szinte semmi nem történik, ezt a részt elég hosszúra nyújtották, és nem volt egészen világos az őrzők-keresők-vigyázók fogalma, nem értettem a szabályokat, a „hierarchiát”. De aztán beindultak a dolgok, az egyesülés éjszakájától kezdve már csak kapkodtam a fejem, egyre izgalmasabbá vált a történet, a vége pedig erősen függővég… Callát is sikerült megkedvelnem, szerencsére nem az a picsogós csajszi típus, hanem erős, független, igazi nő! Kíváncsian várom a következő részt :)

Fairy
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát nem is tudom mit írjak.
Nekem átlagos történet volt. Sok mindent hamar kitaláltam.
Rent kezdettől fogva utáltam,az egész könyv alatt a fejét a falba tudtam volna verni.
Nem bírom az ilyen ki ha én nem vagyok pasikat.
Shay-t nagyon bírtam.

janka0416

Borító: 5/5 – misztikus.
Cselekmény: 5/4 – Egy hibája van ennek a könyvnek. : szereplők. Tele van nagyképűbbnél, nagyképűbb szereplőkkel.
A cselekmény hellyel közel rendben volt, bár rengeteg dolgot kitaláltam magamtól is,de azért tetszett. Főként amiatt, mert ha már vérfarkasokról volt szó, nem jelentek meg a vámpírok. Ezt értékeltem.
Visszatérve a szereplőkre..
Calla : Utáltam.. :D ennyire rémes női főszereplőt még nem olvastam/nem láttam. Csodálkoztam,hogy ő tölti be az alfa szerepét a falkában. Megérdemelte volna,hogy két szék között a pad alá essen.
Shay: Meglepett. Főként amikor Calla átváltoztatta farkassá ( harmadik rész végénél számítottam erre a lépésre). Sajnáltam végig.. én megfogadtam volna Calla tanácsát és hagytam volna.
Ren: Nem hittem volna.. de ő volt a kedvencem! Bár azt nem tudtam eldönteni,hogy most szerelmes Lillybe? vagy nem? De végül kiderült..
Ugyanazt tudom mondani,mint a Vérbe öltözött Annára. Nem egy reménytelenül rossz könyv, de lehetett volna jobb is.
*Snow Patrol – New York* – https://www.youtube.com/watch?v=Ytlz0rWantI

DarknessAngel
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Nekem nagyon tetszett az elejétől a végéig. Még egy alakváltós, farkasos történet, ami megint egy új szempontból közelíti meg mindezt.
Tele van őrzőkkel, keresőkkel, vigyázókkal és furcsa démonokkal, valamint titkokkal és még egy szerelmi háromszöggel is meg lett toldva.
Érdekes volt ez az egész egyesülés dolog, ha nem lett volna Shay, akkor szerintem simán lehetett volna erre építeni az egészet, lehet hogy akkor még jobban is tetszett volna.
Ami Callat illeti, vele még nem igazán jutottam dűlőre, viszont Anselt és Brynnt mindjárt megkedveltem, nagyon aranyos párt alkotnak. :)
A két fiú közül én valahogy jobban hajlok Ren oldalára, mivel akármilyen keménynek és nemtörődömnek is tettette magát, mégis érezni, hogy fontos neki Calla… majd megszakadt érte a szívem.
Persze ez nem jelenti azt, hogy Shayt ne kedvelném, csak nálam neki még bizonyítania kell, mert igen, rendes, kedves, és vicces, de néha annyira összezavart a viselkedése, valamint tényleg elég gyerekes is.
Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mi is fog ebből a katyvaszből kisülni.

brena P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

ÁÁÁÁÁ idén nagyon jó könyvek kerülnek a kezembe:))))Nagyon tetszett!Az egész történet,a világ,a farkasok,a lények:)))Pont ez kellett most nekem:)Olvasás közben kb én is farkassá váltam időnként:)
Kezdem is a folytatást:)Annyira kíváncsi vagyok a sok titokra ami nem derült ki ebből a részből…

deen
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Húúúú, miért vártam ezzel a könyvvel eddig???? Ez nem csak egy alakváltókról szóló történet, ez sokkal többet rejt magában. Az őrzők története, a vigyázók és keresők ellentétének története. Calla története, aki kötelességtudóan megtett mindent, amit kértek tőle, aki soha nem kérdőjelezte meg a szabályokat vagy azok helyességét. Aki megszegte a legfőbb szabályt, megmentett egy embert…Akinek most élete legnehezebb döntését kell meghoznia, szembefordulni mindennel, amiben eddig hitt, amit eddig ismert, elhagyni azokat, akiket mindig is ismert, akikért alfaként felelősséget vállalt, elárulni azt, akit születésétől fogva párjául neveztek ki. Ren története, aki alfa, egy igazi vezér, aki Callát akarja párjául, és ugyanúgy vigyázni akar falkájára. Először bevallom nem volt szimpatikus, hiszen, amolyan „röptében a legyet” típusú srác, hirtelen haragú, és féltékeny, de ez mögött végig a bizonytalansága állt, a könyv végére pedig igazán megértettem, és sajnáltam. Nagyon.
Shay története, aki belecsöppen egy olyan világba, amiről semmit sem tudhat, mégis Callán keresztül egyre jobban megismeri a világot, amibe neki nincs beleszólása. Vagy mégis? Shay igazán kitartó, szerethető karakter, aki az események végére megérti a világot, aminek ő is része lett. Az érzelmek mellett Calla és Shay nyomozása igazán pörgőssé teszi az eseményeket. Calla minden egyes tettével a halálbüntetést kockáztatja, de hajtja a kíváncsiság, hogy megtudja az igazat az őrzők, a vigyázók és a keresők történetéről, mindarról, amit neki másképp tanítottak. Ahogy egyre mélyebbre ásnak Shay-el, annál veszélyesebb információkra bukkannak mind az őrzők múltjáról, mind pedig Shay jövőbeli szerepéről. Igazán izgalmas, fordulatokkal teli történet, sokkal többet nyújtott, mint, amit vártam. Végig izgultam a szereplőkkel, végig vártam, hova lyukadunk ki, és bár néhány dolgot kitaláltam, a könyv vége mégis meglepetés volt. Kedvenc lett! Jöhet a folytatás!

Fummie
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát komolyan nem tudom, mit írjak erről a könyvről… Erős közepes volt, nem volt rossz, de igazából jó sem.
A világkidolgozás tetszett, és jó volt egy farkasos könyvet olvasni a sok vámpíros helyett. Leírás viszont iszonyú kevés volt. De így nagyon durván, például a könyv végéig nem tudtam meg, milyen színű Calla haja. Lehet, hogy én vagyok a béna, és nem figyeltem, és benne van, de én akkor nem találtam meg. Igen a végén mondja Ren, hogy illik a hajához a gyűrű, de az nem ugyan az. A többi személy bemutatásánál is erősen hiányolom a leírásokat.
Calla elég idegesítő volt. Nemcsak buta, de idegesítő is. Egyrészt én már a könyv felénél tudtam, amit ők csak a végére találtak ki, ráadásul Shay a végén elmondta ugyan azt, amit ő is neki az elején, és aztán tök meglepődött, mintha valami új információ lenne számára. és idegesített végig ez a döntésképtelensége is. A két fiú tök másmilyen személyiség, annyira ellentétei egymásnak, hogy taszítják egymást, ez meg nem tud közülük dönteni…
Ren is idegesített. Kicsit olyan karakter, mint Adrian és Jace, és őket szeretem is, de ezt a srácot nem. Ő egyszerűen csak egy bunkó, és nekem iszonyú ellenszenves volt. A legvégén kezdtem vele megbarátkozni, de akkor meg már az kezdett el zavarni, hogy ilyen vinnyogós lett.
A többiekkel meg voltam barátkozva nagyjából. Shayt meg egészen bírtam. Ő jó karakter.
A történet meg… „nem rossz, de nem is jó… szóval így oké”. Voltak izgalmas részek, de akkora fordulatok nem voltak benne, amit ne találtam volna ki előre. És ennél többet egyszerűen nem tudok róla mondani.
Jobbra számítottam az elbeszélések alapján, úgyhogy csalódtam ebben a könyvben, viszont a második részét is elolvasom, mert persze, hogy függővége kell, hogy legyen.

lena91 P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Nagyon tetszett. Annyi megosztó véleményt olvastam róla, egy kicsit kétkedve fogtam hozzá. De teljesen meg vagyok elégedve vele.
Na jó, tény hogy Calla meglehetősen buta és néha úgy, de úgy seggbe tudtam volna rúgni, de a cselekmény nagyon izgalmas és húú mennyi, de mennyi érdekes lénnyel találkoztam, amikkel eddig még nem (még ha néhánnyal csak érintés szintjén).
Pörgős, izgalmas, még egy sort se tudnék írni, ami unalmas lett volna.
Kellemes csalódás.

abstractelf
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Van a Team Ren. Van a Ten Shay. És vagyok én. Engem valahogy ez a romantikus nagy háromszög teljesen hidegen hagyott. Nem éreztem a kémiát egyikőjük közt sem, pedig az írónő szerint van ott nagy l'amour.
Csak én nem érzékeltem. Bár azt megjegyezném, hogy mindkettő fiút nagyon, de nagyon megszerettem! Egymagában, Calla nélkül.
Persze azért volt romantikus szál, ami tetszett – nagyjából mindenki más.
A könyv olvastatja magát, annak ellenére, hogy nagy jelenetek nincsenek benne. Olyan eltelik a könyv, s te azt kérdezed, hogy most mi is volt? Nem azt mondom, hogy nincs története, mert van… csak nem olyan kidolgozott, mint a „szerelmi szál”.
A reményem a drámai jelenetekben volt. De tényleg, számítottam arra, hogy a felállás és a helyzet nagy drámai jelenetekhez vezet. Viszont egyik sem tudott igazán kiteljesedni. Ezt mindenképp nagyon bántam, s kissé bosszantott is, mikor sokadszorra ugyanúgy ért véget egy-egy fontosabb jelenet. Viszont azt kell mondanom, hogy a vége felé igazán kiemelkedő lett az előtte lévő stagnálás után. Még szegény kis szívem is sajgott a fájdalomtól.Vajon ez azt jelenti, hogy lett kedvencem?
És a konkrét vége a könyvnek? Nem tudom, nem volt olyan ütős, mint az előtte lévő 20-30 oldal.
Viszont mindennek ellenére megfogott a könyv. Valahogy megkedveltem a világot, még ha kissé furcsa is jó néhány eleme. Kíváncsi vagyok, mi fog történni a folytatásban.

Sundelion33

Ha még egyszer rám kacsintasz, kitépem a szempillád.

Sunshine

Gyerünk, Maugli. Öljük meg Bambit.

Shanara

Megint elpirultam. Eltűnődtem azon, hogy a gyakori elpirulás nem okoz-e tartós színelváltozást.

20. oldal (Egmont)

Sundelion33

– Ansel, nem én vagyok a nap, hagyd abba a keringést, és gyere be.

letty01

– Ha most megcsókolsz, Ren megöl.
– Szerelemben és háborúban mindent szabad – mondta. – És legalább boldogan halok meg.

Sunshine

– Jó tudni, hogy egy Vesta-szűzért vagyok oda – mondta, és a düh eltorzította a vonásait.
– Micsodáért?
– Történelem. Ókori Róma. Kívánatos, de megközelíthetetlen lányok. Ha megszegték a szüzességi fogadalmukat, élve eltemették őket.
– Élve? – megremegtem. Ez történne velem is, ha a vigyázók rájönnének, mit tettem Shayjel? Tudtam, hogy nem úsznám meg, ha Renen kívül más is megérintene, de nem gondoltam arra, milyen súlyos következményei lennének.
– Azt a szerencsés fickót pedig, aki elcsábított egy Vesta-szüzet, nyilvánosán halálra korbácsolták – fejezte be.

– Úristen! – nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

MFKata P

– Ez a négy háromszög a négy elemet jelképezi: föld, levegő, tűz és víz.

anikho P

Egy lányt bonyolult viszony fűz a kedvenc könyvéhez.

MFKata P

Nehéz lehet a várakozás. Hallottam, hogy Renier vérmes szerető. Mindegyik vigyázó róla pletykál. A fiatal őrző, az álmaik lovagja.

Kapcsolódó szócikkek: Ren Laroche