!

Az őrzők (Nightshade 1.) 349 csillagozás

A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem
Könyvtár

Calla Tor, a félig ember, félig farkas tizenéves lány sorsa szinte a születésekor megpecsételődött: miután befejezi az iskolát, Ren Laroche, a szívtipró vérfarkas társa lesz. alig néhány héttel a kitűzött esküvő előtt azonban Calla, az Őrzők törvényeit áthágva, megmenti egy kiránduló fiatalember életét. És Shay Doran ellenállhatatlanul vonzza őt… A lány kételkedni kezd kijelölt sorsában és egész addigi életének értelmében. Ugyanakkor azt is tudja, ha a szívére hallgat, elveszíthet mindent. Még az életét is. Megéri-e a tiltott szerelem a legnagyobb áldozatot?

Eredeti mű: Andrea Cremer: Nightshade

1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
_Emese_ könyve Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ittimi78
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem

Hú… Ez sokkal jobb volt, mint vártam.
Abszolút pozitív csalódás. :)
Igaz, végig féltem, hogy ez a szerelmi háromszög valami szappanoperás nyűglődéssé fog fajulni, és csak egy hajszállal elkerülte ezt a hibát. Ettől eltekintve és emellett is, nem bírtam letenni. És ilyen véggel, azt sem bírom megállni, hogy a következőt rögtön el ne kezdjem… LOL

gab001 P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

A vérfarkas-világ új megközelítése számomra annyi pluszt adott, hogy simán szemet tudok hunyni a könyv hibái felett. Ráadásul az is tetszett, hogy nincs részletes magyarázat a világ felépítéséről már az első néhány oldalon, hanem szépen apránként kell összerakni azt, s valahol a könyv közepe felé van a megerősítés, hogy jól gondoltuk. Vagy mégsem? Szerettem a szereplőket is, bár én egy fiúval is el tudtam volna képzelni ezt a történetet, még pedig Rennel. Talán a rengeteg párbeszédnek köszönhető, hogy igazán jól olvashatónak, pörgősnek találtam a könyvet. Kellemes kikapcsolódás volt, biztosan folytatom a sorozatot.

Fairy
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát nem is tudom mit írjak.
Nekem átlagos történet volt. Sok mindent hamar kitaláltam.
Rent kezdettől fogva utáltam,az egész könyv alatt a fejét a falba tudtam volna verni.
Nem bírom az ilyen ki ha én nem vagyok pasikat.
Shay-t nagyon bírtam.

Lanore P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ismét egy olyan szerelmi-háromszöges könyv az Angyalsors után, amikor a főszereplő lányhoz hasonlóan nehezen menne a döntés… nekem bizony mindkét fiú szimpatikus volt, Shay és Ren is, de a szívem Shay-hez húz… lééccci ne utálj ezért @MFKata :D
Kb. a feléig egy picit zavart, hogy szinte semmi nem történik, ezt a részt elég hosszúra nyújtották, és nem volt egészen világos az őrzők-keresők-vigyázók fogalma, nem értettem a szabályokat, a „hierarchiát”. De aztán beindultak a dolgok, az egyesülés éjszakájától kezdve már csak kapkodtam a fejem, egyre izgalmasabbá vált a történet, a vége pedig erősen függővég… Callát is sikerült megkedvelnem, szerencsére nem az a picsogós csajszi típus, hanem erős, független, igazi nő! Kíváncsian várom a következő részt :)

Tamlilla P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Izgalmas, újszerű, néhol szívet facsaró…
Nem lehet letenni.
Már most tudom, hogy én Ren párti vagyok, pedig úgy érzem nem kellene. Valószínű nagyot koppanok majd a végén, de nekem ő az, aki igazán Callához illik.
Aki nem szereti a szerelmi háromszöget, annak nem ajánlom őszinte szívvel, egyébként minden más rendben van ezzel a kezdő kötettel.
Még a borító is tetszik (ami ritkaság)

LittleStar
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Alapvetően tetszett a könyv, de nem volt akkora kiemelkedő történet, hogy 5*ot adhatnék rá. Szívem szerint megtenném, ám még sem vagyok hajlandó. Az eleje pörgött, aztán belassultunk egy 200 oldalra, na nem csoszogásról beszélek, csak úgy széépen lassacskán haladtunk előre, ami nem feltétlenül rossz, de 200 oldalon keresztül szerintem szükségtelen. :) Soknak éreztem a körítést. A vége viszont megint beindult, kapkodtam a fejem, hogy mi merre, hány méter?! Határozottan jót tett a lelkemnek.
Callát az elején utáltam, aztán egészen meg barátkoztam vele, bár néhány döntése számomra érthetetlen, és elég csúnyán nézhettem szegény könyvre, hogy ez most miért kell?! Shayt ki nem állhatom sajnos, ellentétben Rennel, aki szerintem egészen megnyerő karakter. Anselt is nagyon megszerettem, annak ellenére, hogy nem ő a főszereplők egyike.
Ugyan meg kell jegyeznem, hogy a mindenféle paranormális jelenséggel már teli a hócipőm, ennek ellenére itt bejött nekem ez a vérfarkasos dolog. Komolyan tetszett. :D Ami még engem is meglepett.
A borító pedig valami überhiperszuper *-* Egyszerűen imádom, valami csodálatos munka!!

Crysstal

Borító: 5/5 – misztikus.
Cselekmény: 5/4 – Egy hibája van ennek a könyvnek. : szereplők. Tele van nagyképűbbnél, nagyképűbb szereplőkkel.
A cselekmény hellyel közel rendben volt, bár rengeteg dolgot kitaláltam magamtól is,de azért tetszett. Főként amiatt, mert ha már vérfarkasokról volt szó, nem jelentek meg a vámpírok. Ezt értékeltem.
Visszatérve a szereplőkre..
Calla : Utáltam.. :D ennyire rémes női főszereplőt még nem olvastam/nem láttam. Csodálkoztam,hogy ő tölti be az alfa szerepét a falkában. Megérdemelte volna,hogy két szék között a pad alá essen.
Shay: Meglepett. Főként amikor Calla átváltoztatta farkassá ( harmadik rész végénél számítottam erre a lépésre). Sajnáltam végig.. én megfogadtam volna Calla tanácsát és hagytam volna.
Ren: Nem hittem volna.. de ő volt a kedvencem! Bár azt nem tudtam eldönteni,hogy most szerelmes Lillybe? vagy nem? De végül kiderült..
Ugyanazt tudom mondani,mint a Vérbe öltözött Annára. Nem egy reménytelenül rossz könyv, de lehetett volna jobb is.
*Snow Patrol – New York* – https://www.youtube.com/watch?v=Ytlz0rWantI

DarknessAngel
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Nekem nagyon tetszett az elejétől a végéig. Még egy alakváltós, farkasos történet, ami megint egy új szempontból közelíti meg mindezt.
Tele van őrzőkkel, keresőkkel, vigyázókkal és furcsa démonokkal, valamint titkokkal és még egy szerelmi háromszöggel is meg lett toldva.
Érdekes volt ez az egész egyesülés dolog, ha nem lett volna Shay, akkor szerintem simán lehetett volna erre építeni az egészet, lehet hogy akkor még jobban is tetszett volna.
Ami Callat illeti, vele még nem igazán jutottam dűlőre, viszont Anselt és Brynnt mindjárt megkedveltem, nagyon aranyos párt alkotnak. :)
A két fiú közül én valahogy jobban hajlok Ren oldalára, mivel akármilyen keménynek és nemtörődömnek is tettette magát, mégis érezni, hogy fontos neki Calla… majd megszakadt érte a szívem.
Persze ez nem jelenti azt, hogy Shayt ne kedvelném, csak nálam neki még bizonyítania kell, mert igen, rendes, kedves, és vicces, de néha annyira összezavart a viselkedése, valamint tényleg elég gyerekes is.
Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mi is fog ebből a katyvaszből kisülni.

Fancsee
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hogy mindig fejjel futok neki a falnak… Megint egy szerelmi háromszög! És még milyen…
Calla engem rendkívüli módon idegesített. Egy ilyen döntésképtelen, nyafka, szerencsétlen lány hogy lehet alfa? De most komolyan. Behülyíti mindkét srácot, aztán még ő nyavalyog… Megérdemelte volna, hogy mindketten otthagyják a francba.
Callával ellentétben Rent nagyon bírtam. Igaz, az elején nagyképű, felfújt hólyag, de amint rátapintottak a bizonytalanságára, azonnal elkezdett másképpen viselkedni, és az a srác már igazán kedvemre való volt.:) Azért hozzá kell tennem, hogy Calla helyében engem is idegesített volna a sok csaj jelenléte Ren közelében, valamint a kétes hírneve…
Vele ellentétben Shayről nem igazán tudom, mit gondoljak. Kedves, meg szimpatikus, de mindenbe beleüti az orrát, és ősi törvényeket akar felrúgni úgy, hogy semmit sem tud róluk. Jó ötletnek hangzik, nem?
Elég lassan indult be a cselekményszál, hiszen meg kellett ismerkedni a sok karakterrel, a törvényekkel, a világgal, a szerelmi szállal. Ettől függetlenül a rengeteg dialógusnak köszönhetően gyorsan lehet vele haladni, gördülékeny az írónő stílusa is, szóval olvastatja magát.
Ha el is gondolkodtam volna azon, hogy akarom-e folytatni a sorozatot, az utolsó oldalak meggyőztek arról, hogy ne adjam fel. Meg akarom tudni, hogy mi történik! úúgy izgulok Renért, sejtem, hogy rosszul választottam, de akkor is!

Katie_Sue P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Shay Doran húzzál haza!!!! bár tudom, ez nem fog megtörténni :/ TEAM REN!! :) ♥ ♥ ♥

Ezt a sorozatot is csak Ren miatt fejeztem/fejezem be. Nem sok vérfarkas szereplőt ismerek, de Ren kedvenc. Egyszerűen szerettem a jellemét. :)
Ritka, hogy ennyire nem szimpatikus egy szereplő, mint Shay, de neki azt hiszem hosszú távra sikerült befészkelnie magát egy előkelő első helyre.
Az, hogy ez már megint egy újabb szerelmi háromszög……………hát ezt hagyjuk! Ettől kiakadok, főleg, hogy Shay nélkül is tökéletesen el tudnám képzelni a történetet. :)

Maga a sztori nem varázsolt el, túl sok volt egy zavaró tényező. Csak Egy. Őt pedig Shay Doran-nek hívják. jesszus, még a nevét sem szeretem :D

Zárásként pedig: Team Ren!! ♥ ♥ ♥

Sundelion33 I

Ha még egyszer rám kacsintasz, kitépem a szempillád.

Sunshine

Gyerünk, Maugli. Öljük meg Bambit.

anikho P

Egy lányt bonyolult viszony fűz a kedvenc könyvéhez.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Shanara

Megint elpirultam. Eltűnődtem azon, hogy a gyakori elpirulás nem okoz-e tartós színelváltozást.

20. oldal (Egmont)

Ninácska

– Ha most megcsókolsz, Ren megöl.
– Szerelemben és háborúban mindent szabad – mondta. – És legalább boldogan halok meg.

Sundelion33 I

– Ansel, nem én vagyok a nap, hagyd abba a keringést, és gyere be.

Sunshine

– Jó tudni, hogy egy Vesta-szűzért vagyok oda – mondta, és a düh eltorzította a vonásait.
– Micsodáért?
– Történelem. Ókori Róma. Kívánatos, de megközelíthetetlen lányok. Ha megszegték a szüzességi fogadalmukat, élve eltemették őket.
– Élve? – megremegtem. Ez történne velem is, ha a vigyázók rájönnének, mit tettem Shayjel? Tudtam, hogy nem úsznám meg, ha Renen kívül más is megérintene, de nem gondoltam arra, milyen súlyos következményei lennének.
– Azt a szerencsés fickót pedig, aki elcsábított egy Vesta-szüzet, nyilvánosán halálra korbácsolták – fejezte be.

– Úristen! – nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

MFKata P

– Ez a négy háromszög a négy elemet jelképezi: föld, levegő, tűz és víz.

MFKata P

Nehéz lehet a várakozás. Hallottam, hogy Renier vérmes szerető. Mindegyik vigyázó róla pletykál. A fiatal őrző, az álmaik lovagja.

Kapcsolódó szócikkek: Ren Laroche

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Nightshade sorozat · Összehasonlítás