A ​bajkeverő 108 csillagozás

Amanda Quick: A bajkeverő Amanda Quick: A bajkeverő

Imogen Waterstone hosszú évek óta bosszút forral barátnője gyilkosa ellen. Nagybátyja halálával váratlan lehetőséghez jut: csapdát állíthat ellenfelének. Elhíreszteli, hogy az örökség részeként a tulajdonába került egy térkép is, amely felbecsülhetetlen értékű ókori kincs nyomára vezet. Arra számít, hogy a gyilkos expedíciót szervez a színarany pecsétnyomó felkutatására. Imogen reményei szerint arra majd csak az út végén – amikorra ellenfele minden pénze elúszott – derül fény, hogy a kincs sohasem létezett.
A terv végrehajtásához azonban segítségre van szüksége. Segítőtársul a híres felfedezőt, Colchester Earljét szemeli ki. Ám a férfi, akinek múltja botrányoktól sem mentes, visszautasítja a lány kérését. Épp ő adja a nevét ehhez az őrültséghez? Ő, aki hitelt érdemlően bizonyítani tudja, hogy a kincs nem létezik!
Nem létezik?

Maecenas, Budapest, 1997
334 oldal · ISBN: 963902533X · Fordította: Varga Monika

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Amanda Q. korai regényei a legjobbak. A misztikum helyett a humoros fordulatok vannak többségben, és kellemes kikapcsolódást nyújtanak.

zuna19>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Most bevallom, hogy sokáig ódzkodtam az írónőtől és kerültem is jó darabig ezért. A polcomon van pár könyv tőle és mivel potom pénzért lehet manapság beszerezni sajnos a függőség vitt rá, hogy megvegyem őket. De ma már örülök neki, hiszen nagyon jó történetei vannak. Ez is annyira magával ragadó volt.
A romantikus szál most gyengébb volt mint általában. De kifejezetten bejött ez a krimis rejtély, humorral fűszerezve.
Imogen már az első perctől nagyon szerethető volt. Mathias sem különben. Viszont Patricia karaktere nekem is nagyon ellenszenves volt.

cicus61 P>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Colchester és Imogen humoros története. Néhol jól szórakoztam. Néhol viszont azon gondolkodtam, hogy leteszem nagyon gyorsan. Imogen nagyon idegesített, az earl pedig nagyon bugyuta volt. Az egész történet olyan szinten hihetetlen, hogy akár jó is lehetett volna, de sajnos most nem jött össze Amanda!

Amanda Quick: A bajkeverő

Menthetetlenül beleszerettem Illetlen Imogen és Kőszívű Colchester történetébe. Amin persze nem kell meglepődni, hisz Amanda Quick tollából származik, de állítom, hogy a legjobbak közül való. Igazi hamisítatlan történelmi romantika, ami nem mellőzi a humort, a talpraesett főhősnőt, a kissé magának való, ám a végletekig szerethető főhőst, pár halálesetet és némi – minimális spirituális vonallal fűszerezett – nyomozást.
Bár egy néhány évvel későbbi epilógust még elviselt volna a romantikus lelkem, nagyon jó volt olvasni!

Silverlight>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Különleges személyekből ezúttal sincs hiány. Ezúttal szorosan az arisztokrácia berkein belül játszódik a történet. Az írónő sokszor csak a nemesi ts szélén élőkkel, vagy kitaszított egyénekkel tarkítja a történeteit. Itt is van szó kitaszításról ugyan, s elég vakmerő, szabad szájú szereplők is feltűnnek. A múlt eseményei ezúttal is felkavarják a jelent. A bosszú ismét szerepet kapott. Adott egy nő, aki megmosolyogtatóan ügyetlen, s neveltetéséből adódóan elég szabados elveket vall, s gondolkodás módja sem hagyományos. S adott egy férfi, aki szintén eléggé kilóg a társadalomból. S ehhez adódik a múlt, egy szívesség és némi pletyka. Nagyon szerettem az egészet, hiszen aranyos, vicces, izgalmas.

Maecenas, Debrecen, 2004
336 oldal · ISBN: 9632031083 · Fordította: Varga Monika
Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Imádtam, sokat nevettem olvasás közben. Imogen szimpatikus nő volt, sajátos humorral, amivel sikeresen kikészítette Colchester earljét. :-) Vicces volt figyelni, ahogy táncol az earl idegein. Szegény azért néha sajnáltam. :-) Colchester szimpatikus volt, elég jól viselte Imogen stílusát. Tetszett, ahogy rajongtak a régi ókori tárgyak, korszak iránt.

meteoritastar>!

Ez szórakoztató volt.
Szeretem az olyan könyveket, ahol a szereplők a férre értések, a saját makacsságuk, irányítás mániájuk, szenvedélyük miatt se sértik vérig egymást, olyan nagy drámaként, ami miatt haragudnék rájuk vagy ellenszenvesek lennének a szememben.
Mikor szereplőink ügyetlenkedése, értetlenkedése vagy bármilyen nehezen tolerálható tulajdonsága lépett az előtérbe, legyen az Imogen vagy Cholcester earlje, nagyon jól kezelték. Jókat mosolyogtam és még nevettem is. Tetszett ez a történet.
Egyedül amiatt húzom a számat, hogy Imogen picit túl elnéző volt. spoiler
Ez a könyv tökéletes választás laza kikapcsolódáshoz.
Romantika, bosszú, gyilkosság és egy kis rejtély mosollyal tálalva.

Risus P>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Kisebb reményeket fűztem ehhez a regényhez, mert sok pozitív értékelést olvastam róla. Nekem még mindig hiányzik valami a történetből. Mivel romantikus címke is szerepel az adatlapon, én többet vártam tőle, de ettől függetlenül kifejezetten szórakoztató olvasmány.

Eva_Pussova>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Nem először olvastam a könyvet, és nem utoljára. Szeretem Amanda Quick regényeit. Nagyszerűen kitalált cselekmény, váratlan fordulatok, két erős főhős. Nem hiányzik az erős ellenfél.

TiszlaviczMarcsi I>!
Amanda Quick: A bajkeverő

Végig azon töprengtem, hogy Imogen van Colchester a nagyobb idióta. Imogen nyert.
De ettől függetlenül bájos történet volt.

Ingryd>!

A szüleim arra tanítottak, hogy utolsó csepp véremig kiálljak az elképzeléseim mellett!

Ingryd>!

A molylepke érez hasonlót, amint a létét fenyegető gyertyaláng felé röppen: tudja, hogy a közelébe sem szabadna mennie a pusztulással felérő forróságnak, mégsem tud ellenállni a feloldozást ígérő egybeolvadásnak.

Ingryd>!

[…] a férfiak gyakran alulértékelik a nőket!

Ingryd>!

– Mindnyájan tehetségesek vagyunk valamiben.

Ingryd>!

– Némely igazság annyira magától értetődő, hogy nem szorul magyarázatra. A szerelem is ezek sorába tartozik.

Ingryd>!

– Van az úgy néha […], hogy a férfiak nem tudják, mit beszélnek!

Sippancs P>!

– Ez a fránya női érzékenység! – sóhajtotta Matthias. – Mindig ebből van a baj!

Sippancs P>!

– […] Intelligencia kérdése, hogy képes-e valaki különbséget tenni a tények és a szóbeszéd között…

Sippancs P>!

– Annál nagyobb boldogság, mint gyönyörű ruhákat vásárolni, és a számlát másnak küldeni el, talán nem is létezik!