Álomba ​ringató esti mesék 55 csillagozás

Álomba ringató esti mesék

Az Álomba ringató esti mesék kedves, pár soros történetek: egy-egy állatfigura vagy emberalak jellegzetes tulajdonságának vagy különös tettének tömör elbeszélései. A mesék szelíd humorral szőtt szövege jól érthető a kisebbek számára is, vidám szókincsük pedig alkalmas arra, hogy a gyerekek minden mesével egy újabb, színes kis világba csöppenjenek bele, amelyben olykor meglepő, néha elgondolkodtató, de mindig tréfás dolgok történnek. A gyermekek bizonyára örömmel hallgatják majd Fityfiritty, az egérke történetét, aki az egérlyukba beállítja saját önarcképét, így járva túl az őt szemmel tartó macska eszén. És meghatódnak Bumbi, a Havas Hegység tűzokádó sárkányának könnyein, aki ellen Rezső gróf nagy elszántsággal indul csatába, pedig Brumi egy békés, barátságos sárkány, aki a légynek sem tudna ártani…Ezek a kis mesék a szülőt és gyermekét egyaránt mosolyra fakasztják, amiben nagy szerepe van a bájos és közvetlen stílusú grafikának is.

Officina Junior, Budapest, 2003
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639464341 · Fordította: Bart Dániel, ifj. Bart István · Illusztrálta: Jane Carruth, Hayden McAllister, Kay Brown
Officina Nova, Budapest, 1993
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 963818549X · Fordította: Bart Dániel, ifj. Bart István · Illusztrálta: Hayden McAllister, Kay Brown, Jane Carruth
Officina Nova, Budapest, 1992
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 963783690X · Fordította: Bart Dániel · Illusztrálta: Hayden McAllister, Kay Brown, Jane Carruth

piciszusz>!
Álomba ringató esti mesék

de jo, hogy ráakadtam:):) imádtam ezt a könyvet, mindig ebböl másoltam rajzokat az emlékkönyvekbe:)

Kovács_Heni>!
Álomba ringató esti mesék

Ha kislányként nem olvastam el legalább háromszor elejétől a végéig ezt a könyvet, akkor egyszer sem, elbűvöltek a meseszép illusztrációk és a kedves történetek, a mai napig emlékszem, milyen különös érzés volt a kezembe venni. Azt hiszem, Légy jó címmel szerepelt benne egy mese a tündérek által megáldott csecsemőről, féloldalas, sárga-fehár csipkés bölcsőt ábrázolt a hozzá csatolt kép, mezei állatokkal körülvéve – az volt a kedvencem, lerajzoltam és végigsimítottam, akkoriban úgy gondoltam, ha gyerekem lesz, épp ilyen sárga bölcsőt veszek majd neki :)

A történetek javarésze egyébként állatokról szól, kevés benne az ember-szereplő, nem mintha hiányozna belőle. Furcsa, hogy mennyi szép könyvre emlékszünk gyerekkorunkból…

Aniko_Horváth>!
Álomba ringató esti mesék

Drága nagypapámtól kaptam, aki sajnos már nincs köztünk:( Nagyon kedves emlék.

Papusz>!
Álomba ringató esti mesék

Amikor kicsi voltam, Anya csak ebből szeretett esti mesét olvasni, mert ebben rövidek vannak, ő meg fáradt volt. Úgyhogy nálunk maximálisan betöltötte a szerepét, és imádtam :)
(Nem tudom, mit éreznék, ha most elolvasnám, de úgysem a mai én a célközönség, azt hiszem.)

Veron P>!
Álomba ringató esti mesék

Ez volt nálunk a Minden napra egy mese párja, csak ez a hugicámé volt:)
Nem is annyira a könyvet szerettem, inkább a hangulatot, ami vele járt…

Sceurpien I>!
Álomba ringató esti mesék

A szüleim nem voltak azok a gyakori meseolvasók, amikor már nagyobb lettem, de állítólag ebből sokat olvastak, még azelőtt, hogy emlékeznék rá. Egy-kettő megmaradt, inkább csak a képek miatt, de nem hiszem, hogy a gyerekemnek én ebből olvasnék majd.

Régi értékelés:
„Már alig emlékszem…”

Dorabella>!
Álomba ringató esti mesék

Egyik kedvenc gyerekkori mesekönyvem, gyönyörű rajzok vannak benne. :) És a mesék is tetszettek.

Janka>!
Álomba ringató esti mesék

úúúúú, nagyon szerettem. Akkor is mikor apa olvasta fel, és akkor is, mikor én olvastam kicsiként :) Mi sosem értük be egy mesével. :) Felnőtt szemmel azt mondhatom, a rajzok valóban lenyűgözőek, meseszép mesekönyv :) 1 oldal – 1 nagy kép, egy bekezdésnyi hosszúságú mesével. De a történetek kissé „bugyuták”. De valljuk be, mikor apa vagy anya odaül az ágy szélére egy ilyen színes mesekönyvvel, nem a mese, hanem a fantázia lesz a lényeg. És a család újrameséli, kiegészíti a történeteket. Családoknak, kicsiknek, olvasni tanulóknak.

Mina>!
Álomba ringató esti mesék

Emlékszem, hogy nagyon szerettem ezt a könyvet, anyu mindig elolvasott belőle 2-3 mesét elalvás előtt. Jó emlékeim vannak róla.