!

Rövid úton leszokni a dohányzásról 9 csillagozás

Így szokott le Amerika és Európa!
Könyvtár

Ha dohányos vagy, csak annyit kell tenned, hogy tovább olvasol. Ha nem vagy dohányos, és egy barátodnak vagy rokonodnak vásárolsz, csak annyit kell tenned, hogy ráveszed őket, olvassák el a könyvet. Ha nem tudod meggyőzni őket, olvasd el te a könyvet, és az utolsó fejezetben tanácsokat kapsz arra, hogyan add át nekik az üzenetet – és arra is, hogyan akadályozd meg, hogy a gyerekeid rászokjanak a dohányzásra. Allén Carr könyve első megjelenése óta a sikerlisták élén áll. 21 nyelvre fordították le, és több mint 4 millió példányban kelt el a világban. Kétségbeesésében, melyet napi száz szál elszívott cigaretta váltott ki, Allén Carr 1983-ban kidolgozott egy olyan új módszert, amelyet ma már világszerte alkalmaznak és millióknak segít a sikeres leszokásban. Allén Carr könyvét ajánljuk mindenkinek, aki most határozta el, hogy felhagy a dohányzással, de annak is, aki megpróbált már fokozatosan, vagy más eszközök segítségével leszokni, és mindeddig egyik próbálkozása sem járt sikerrel.… (tovább)

Elcserélné vagy eladná

metahari P
Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról

Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról Így szokott le Amerika és Európa!

nagyon sokat beszél, látszik, nem cigizik már az író, így aztán szabad a szája…. okos dolgokat ír, akárki megszívlelheti.

KoF

Nekem tényleg segített.
Csináltam magamnak egy listát, amire felírtam, hogy miért szeretnék leszokni, mik az előnyei és a hátrányai a dolognak. Többször meghallgattam a művet hangoskönyvben (ha kell írj egy üzenetet és elküldöm), és alaposan átgondoltam a dolgot. Dohányzás közben tudatosan mérlegeltem, ízlelgettem, hogy miért is csinálom ezt? Nem találtam kielégítő magyarázatot. Tényleg arról van szó, hogy egy ocsmány métely a dohányzás, amit tulajdonképpen nem is mi választunk, így letettem. De nem akarok itt evangelizálni. Olvassátok el a könyvet! Nekem segített! Immár hat hete tiszta vagyok, és remekül érzem magam! Ugyanakkor senki ne várjon csodát! Ettől még munka megszabadulni, az első három hét k***a s**r, de ha tudatosan csinálod, és tényleg akarod, akkor sikerülni fog!!! Szurkolok azoknak akik elhatározták, hogy leszoknak!

Siendor
Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról

Kiváló, mindenkinek ajánlom, bevált!

Vii
Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról

A volt főnököm ajánlotta a könyvet. Azt mondta Ő ennek a segítségével tett le a napi három doboz piros marbiról. Én távolról sem voltam láncdohányos, de nincs csak, az egy is káros.
Megvettem a könyvet. El is kezdtem olvasni. Aztán félbehagytam. Hogy miért? Mert tudtam, ha végigolvasom valóban felhagyok füstölgő szenvedélyemmel. Erre pedig még nem álltam készen. Így a könyvet szépen polcra tettem és megfeledkeztem róla. Néhány év múlva újra elővettem. Hogy mi változott? Felnőttem a feladathoz. Eldöntöttem, hogy leteszem és azóta, hogy a könyv végére értem és vettem egy mély, tiszta vagy tisztító levegőt, nos azóta nem gyújtottam rá. Sokan megszóltak azért, mert el kellett olvasnom egy könyvet, hogy letudjam tenni. Persze egytől-egyig olyanok akik vagy sosem cigiztek, vagy még most is szívják. Én vállalom és ajánlom is. A könyvet egyébként én is kölcsön adtam. Azóta se került vissza hozzám, de nem bánom. Csak remélni merem, hogy nem egy polcon porosodik,hanem kézről kézre jár és segít másoknak is. :)

Grimasz
Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról

Rengeteg benne az önismétlés, a lényegét össze lehetne sűríteni 3-4 fejezetben, de meg van rá az oka, hogy nyújtózkodjon, és nekem ez a könyv megváltoztatta az életemet. Segít tisztázni minden olyan érzést és gondolatot, ami egy dohányos emberben a függősége kapcsán felmerülhet, és eloszlat minden kételyt afelől, hogy a dohányzás mellett egyetlen épkézláb érv sem állhatja meg a helyét. Mégis ami a legmeghatározóbb volt számomra, az a pozitív gondolkodásmód, hozzáállás, amit a könyv sulykol az olvasóba, és ami egyrészről sikerre vitte leszokási kísérletemet, másrészről pedig egy olyan cselekményláncot indított el, ami az életfilozófiámat új mederbe terelte.

Eda001
Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról

11 évi dohányzás után ennek a könyvnek köszönhetően végre sikerült megszabadulnom függőségemtől. Csak ajánlani tudom minden dohányosnak….Mindenki azt hiszi hogy ez a könyv csak arról szol hogy: Fujj ne cigizz, rákot okoz, belehalsz….pedig nem…. szépen lassan vezet rá arra, hogy butaság amit csinálsz, és egyáltalán nincs értelme szívni azt a gusztustalanságot.

egyszerű_teremtés

Gondoljuk csak át egyszer logikusan. Vagy nyújt valamilyen valódi előnyt illetve élvezetet a dohányzás, vagy nem. Ha igen, akkor miért kellene egy órára, napra vagy egy hétre lemondanunk róla? Miért tagadnánk meg magunktól azt az élvezetet vagy az előnyt? Ha nincs belőle valódi előnyünk vagy élvezetünk, akkor minek dohányzunk egyáltalán?

25. Alkalmi dohányosok, tinédzserek, nemdohányzók