Feltételes ​megálló 12 csillagozás

Alison Lurie: Feltételes megálló

…Anglia volt és lesz képzeletének és vágyainak földje. Negyedszázadon át csak gondolatban látogatta; lassan, szeretettel alakítgatta ki, rendezte be kedves könyveiből, Beatrix Pottertől Anthony Powellig. Amikor pedig végre megpillantotta, úgy érezte magát, mint a mesebeli gyerekek, akik felfedezik, hogy bemászhatnak a nappali szoba falán lógó képbe…

Alison Lurie amerikai írónő a patinás Cornell Egyetemen (Ithaca, New York állam) az angol irodalom professzora. Számos regényt, gyerekkönyvet, tanulmányt írt, megszámlálhatatlan irodalmi kitüntetésben, előkelő díjakban részesült. Feltételes megálló című regénye elnyerte az irodalmi Pulitzer-díjat.

Külhoni viszonyok címmel is megjelent.

Ulpius-ház, Budapest, 2001
324 oldal · ISBN: 9639348368 · Fordította: Borbás Mária, N. Kiss Zsuzsa

Skatt>!
Alison Lurie: Feltételes megálló

Már harminc évesen úgy gondoltam, hogy értem. Azóta eltelt húsz év, és most értettem meg.

RandomSky>!

Valami megváltozott, gondolja […]. Már nem az a személy, aki volt: szeretett és viszontszerették.

MariaV>!

Ebben a kultúrában, amely a fiataloknál és jó külsejűeknél díjazza az energiát és az önzést, a jelentéktelen, idősödő nőtől elvárják, hogy olvadjon be a háttérbe, és panaszszó ne hagyja el ajkát – hogy a lehető legkisebb helyet foglalja el, és a lehető legkevesebb levegőt lélegezze be.