Pókpánik (C.S.A.T.T. 1.) 13 csillagozás

Ali Sparkes: Pókpánik

Josh imádja a bogarakat, Danny viszont gyűlöli őket. De miután véletlenül összeakadnak a szomszédba lakó őrült tudóssal, Bolonda Bagatell-lel és az ő egyik különleges szérumával, az ikrek hirtelen azon kapják magukat, hogy nyolc lábuk van, és a hátsó felükkel hálót tudnak szőni. Ha Josh és Danny azt akarják, hogy valaha is visszaCSATTintsák őket eredeti alakjukba, túl kell élniük egy délutánt a hátsó kertben. Ha életben akarnak maradni, mind a 8 lábukat gyorsan kell szedniük.

Officina '96, 2012
132 oldal · ISBN: 9786155065293 · Fordította: Kelenhegyi Andor · Illusztrálta: Ross Collins

Chöpp >!
Ali Sparkes: Pókpánik

Kislányom – környezetvédős, 10 éves, és állatbarát (az undikat is imádja, a félelmeteseket is begyűjtené) – értékelése következik:
Imádtam! Kérem a többi részét is!

Csokihab>!
Ali Sparkes: Pókpánik

Gyerekeknek különösen ajánlott. Az öcsém enyhén szólva fél a pókoktól, de mióta felolvastam neki azóta enyhült a félelemérzete :)

Katica12>!
Ali Sparkes: Pókpánik

Milyen is egy jó gyerekkönyv? Az én véleményem szerint az az ideális, ha a szülő és a gyerek is örömmel olvassa. A szülő: merthogy nekünk kell akár 50-szer is elolvasni ugyanazt és ez azért emberpróbáló időnként. A gyerek pedig, ha már tud. ill. kezd olvasgatni akkor örömmel vegye a kezébe és olvasgatásra sarkalljon (hamár nem győzi kivárni a gyerek, hogy mi történik). Ez a könyv ilyen. Van benne egy kis izgalom, van rövidítés (bár, hogy mi is a C.S.A.T.T. még sokadig olvasásra sem tudtam megjegyezni, de a fiaim már tudják). A pók nálunk különösn nagy házi kedvenc, így nem azért olvastuk, hogy ne féljenek a pókoktól. Van benne egy kis tudományosság, vicces névválasztás, bár szerintem itt a fordító humirizált (Bolonda néni). Egyedüli gondom az angol gyereknevekkel van, szerintem azt kisiskolásnak nehéz olvasnia, bár gyorsabban megszokta az én kis elsősöm, mint vártam. Van fejtörő benne, szókereső, társasjáték. És dombor nyomott a borító. Összességében nagyon tetszik a könyv, bár az illusztráció kevésbé. És persze, hogy a már másik két rész is a házi könyvtárunk része, merthogy a gyerekeim is könyvgyűjtők lettek (5 és 8 évesen saját sorozatuk van)

buzaibruno>!

Csorbítatlan Sejtmódosulást Adaptáló Tudományos Trutymó

Nagyon-nagyon jó… Sőt, kiváló volt.

Érdemes volt megvenni

Sicc>!
Ali Sparkes: Pókpánik

Gyorsan olvasható, nem túl mély tartalmú könyvecske…mondjuk jobban tetszett volna a dolog, ha ez csak egy fejezet, és nem az első rész…néhány apróságot megtanulhat belőle egy gyerek, de több lehetőség is lett volna a témában. Az illusztrációk, a végén a szómagyarázat, a honlapajánlások, a fejtörők és a rejtvények kicsit feldobják. (és a 131 oldalba még elfért a következő részből 10 oldal ajánlásképpen…hm.) Engem zavart, hogy nem sorkizárt.

Lahara IP>!
Ali Sparkes: Pókpánik

Hát ez nagyon tetszett! Nekem semmi bajom a pókokkal, de azért ismerek olyanokat, mint Danny. Tetszett, hogy tele volt illusztrációkkal, és olyan kalandok volt az egész. Csak túl rövid. Sajnos. És a patkányok is jó fejek, pedig a patkányokkal már sokkal kevésbé jövök ki jól, mint a pókokkal. Jó sorozat lehet ez is, látom, van több kötete.

Jeffi P>!
Ali Sparkes: Pókpánik

Nem szeretem a sorozatokat. Amúgy sok jó dolgot ki lehet hozni ebből a könyvből (sorozatból), a képek is teljesen rendben voltak.
Minden esetre érdekel a többi rész is :)

C.S.A.T.T. sorozat · Összehasonlítás