A ​szeretet cselekvést jelent 4 csillagozás

Ötletek a sikeres párkapcsolathoz
Alfons Vansteenwegen: A szeretet cselekvést jelent

A párkapcsolatban előforduló nehézségek nem feltétlenül azt bizonyítják, hogy a kapcsolat rossz, vagy kihalt belőle a szeretet. A partnerek közötti különbségekből adódik, hogy mindig is lesznek megoldandó problémák.
Ez a kötet tele van megoldási javaslatokkal, és voltaképpen nem más, mint egy praktikus könyv a partnerkapcsolati gondok leküzdésére. A szerző nemcsak rengeteg mindennapi problémát nevez meg és ír le, hanem javaslatokat is megfogalmaz azzal kapcsolatban, hogyan fogjunk hozzá a leküzdésükhöz, miként birkózzunk meg velük. Arra biztatja olvasóit, hogy új, saját megoldásokat keressenek. Azonban azt is egyértelműen leírja, mikor jön el az a pillanat, amikor jobb szakemberhez fordulni és tőle tanácsot kérni.
A könyv mindenekelőtt azok számára lesz hasznos, akik hajlandók elkötelezni magukat a párjuk és önmaguk mellett, s tudják, hogy a jó kapcsolatot folyamatosan ápolni kell, és oda kell rá figyelni.

Eredeti cím: Liefde is een werkwoord

Eredeti megjelenés éve: 1988

Ursus Libris, Budapest, 2010
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639718326 · Fordította: Turóczi Attila

Nienna001 P>!
Alfons Vansteenwegen: A szeretet cselekvést jelent

Alfons Vansteenwegen: A szeretet cselekvést jelent Ötletek a sikeres párkapcsolathoz

Érdekes volt és új dolgokat tudtam meg belőle. Lehet, hogy az újdonság varázsa abból származott, hogy eddig egyetlen hasonló könyvet sem olvastam. nem élek kapcsolatban, de a tanácsok az egymásra figyelésről a helyes kommunikáció alapelveiről tényleg megszívlelendők. A konfliktus kezelő módszerek kicsit viccesnek tűntek. Lehet, hogy egy terápiás foglalkozáson kivitelezhető, de a valóságban nem igazán éreztem reálisnak. Ki tudja? Nem próbáltam sosem.

graphoman IP>!
Alfons Vansteenwegen: A szeretet cselekvést jelent

Hümm. Az elején jobban lekötött, mint a vége felé. Igazából egyetlen gondolat vert gyökeret bennem, mondjuk azért már érdemes volt kézbe vennem (http://moly.hu/idezetek/608208).
Aztán egy pont után nagyon rámegy a „mindent kimérünk grammra” típusú, tárgyalásos módszerekre, amik lehet, hogy krízisben jók, de azon kívül nekem eléggé mechanikusnak és egyben manipulatívnak tűnnek.

Razide>!
Alfons Vansteenwegen: A szeretet cselekvést jelent

Egy újabb többszörolvasós könyv, hasznosságában Mihalec Gábor könyveihez fogható, és remek gyakorlati feladatok vannak benne.

p_m_linda>!

A bizalom a biztonság garanciája nélkül nyújtott hitel

Kapcsolódó szócikkek: bizalom
graphoman IP>!

A modern párkapcsolatban a társunk figyelme az egyik legfontosabb territórium.

48. oldal, Második fejezet - Territóriumok kijelölése (Ursus Libris, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: figyelem · párkapcsolat
Razide>!

A kapcsolatban senki ne törekedjen százszázalékos boldogságra és tökéletességre, mert a boldogság sokkal inkább egyfajta érett megelégedettség. Mindig önkorlátozással jár. „Mindent mérlegelve örülök, hogy ebben a kapcsolatban vagyok. Előfordul, hogy le kell mondanom erről-arról, néha nagyon felbosszant valami, időnként nagyon egyedül vagyok, szörnyen rosszul érzem magam, vagy fájdalmat okozok a másiknak, de mindent egybevéve jónak tartom a kapcsolatot. Végső soron megéri a fáradságot.”

Cheril>!

Mindenki úgy viselkedik, hogy viselkedése megfeleljen a magáról alkotott mítoszának.