A ​világ ura I-II. (A világ ura 1.) 39 csillagozás

Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II. Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Monte Cristo gróf történetének nem egyszerű olvasói – rajongói vannak szerte a világon. Az ő kedvükért készült el a folytatás, az újabb közönségsiker. Azóta háromszor is magyarra fordították, de már csak rongyosra olvasott példányok léteznek belőle. Ezért adjuk közre ismét egyiket. Igyekeztünk megtartani a korabeli stílust és névhasználatot, és csak annyit változtatni, amennyi a mai olvasó számára feltétlenül szükséges.
Ismét előttünk áll Edmond Dantes, a Morell és a Villefort család, a Danglars família, Mercedes és megannyi új hős, jók és gonoszok. Romantikus kalandok és az érzelmek viharzása – mindazt, ami Monte Cristo grófját olyan népszerűvé tette, most a A világ ura kínálja nekünk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandre Dumas Adamo Books

Rege, 1990
652 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637865152 · Fordította: Mezey Dénes, Sági Margit
Nova Irodalmi Intézet, Budapest, 1943
606 oldal · keménytáblás · Fordította: Tábori Kornél, Sándor János
1316 oldal · keménytáblás · Fordította: Mezey Dénes, Németh Andor

Edmond Dantès · Haydée

Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Hát ez egy kicsit csalódás volt, mert gyengébbre sikerült a Monte Cristonál. Pedig az író(k) igyekeztek, lehet, az volt a probléma, hogy ketten írták. Volt itt minden, mint a búcsúban, aranyásás, mormonok, Kalifornia, Szahara, gyerekrablás, kártyaveszteség, politikai lázadás, Párizs, London, Berlin, romantika a köbön. A szereplők részben az előzőleg életben maradtak, hiszen Edmond Dantes, Haydee, Albert Morcerf, Villefort, Danglars, Benedetto, Morrel, Valentine szerephez jut, ugyanakkor vannak teljesen újak: …. herceg, Wolfram, Therese, Don Lotario, Amelie, Judith – egyszer csak jönnek és odacsapódnak hőseinkhez. „Valahogy belekeverednek” a történetbe, hogy aztán spoiler. De pont ez az odacsapódás, mondhatni csapongás az, ami nekem annyira nem tetszett, illetve a főhős gondolatai és sorsa. Meg az a sok kommunikációs zavar, ami csak bonyolítja a történetet. spoiler
Ettől függetlenül a történet könnyen olvasható (bár nem tudom, miért lett a Maximilien-ből Miksa!!??), érdekes, sőt néha izgalmas, és a történet folytatása után érdeklődőknek mindenképpen ajánlott. De valahogy nem Dumas-színvonal, inkább olyan „mützelburg-os”. spoiler

Niki_>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem olyan izgalmas, mint a Monte Cristo grófja, viszont tényleg így kerek a történet.

balage P>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem volt rossz, bár nekem talán nem jött be annyira, mint az első rész. Ráadásul szerintem igen naivak – főleg a pozitív – szereplők, ami sokszor már kicsit idegesítő. Az írói stílus is érdekes, de ez talán betudható annak, hogy nem egy kortárs műről van szó :). spoiler
Azért ajánlom azoknak, akiknek tetszett az első rész, érdemes ezt is elolvasni :).

Joeymano>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nem olyan ütős, mint a Monte Cristo grófja (ezért nem kapja meg az öt csillagot), de az adrenalint folyamatosan az egekben tartja. Sztem nagyon izgi az egész. Akkor is érdemes olvasni, ha a Monte Cristót nagyon régen olvastad, mert a fontosabb eseményekről folyamatosan tájékoztatva vagyunk. Izgalmas történetszövés, sokszor furcsa találkozások és egybeesések, de minden ellenére nagyon élvezetes.

Vicza>!
Alexandre Dumas – Adolf Mützelburg: A világ ura I-II.

Nagyon régen olvastam az első köteteket. Belevágtam, mert írták itt a molyon, hogy akkor is olvasható, ha régen olvastam az előzményeket. Megnéztem a filmet frissítésnek (könyvbenmindigjobb!!!), amiről kiderült, hogy rengeteg minden hiányzik, fontosabb elemek is, amire azért jól emlékeztem. Na mindegy, az alaphelyzet benne volt. Belevágtam….

Nem mondom rossznak, de nem volt akkora olvasásélmény, mint ahogy emlékeztem a Monte Cristo grófja c. könyvre. Kevés időm volt olvasni, lassan haladtam vele, néhol leraktam, mert ugrottunk a szálak között, és nem azzal folytatódott, amit akartam. Eleinte nem tudtam kinek mi köze lesz a történethez, de a sok cselekményszál a végére szépen összefut.
Mindent összevetve tetszett, de azt gondolom túl sok a véletlen egybeesés benne. Végül minden szép és jó lett (Már akinek… ugye…) A történet folytatásához mindenképp illett.

gesztenye11 >!

A női lélek szerelemből táplálkozik, egyéniségét is a szerelem, vagy a szerelem hiánya adja meg.

189. oldal, 18. fejezet – A látogatás

Kapcsolódó szócikkek: egyéniség · lélek · nők · szerelem
gesztenye11 >!

Egyesületünk megalapítói abból a bölcs megfontolásból indultak ki, hogy semmi sem köti az embert annyira az élethez, mint a gond meg a munka.

35. oldal - II. kötet - Harmincnegyedik fejezet - A váltó

Kapcsolódó szócikkek: élet · emberek · gond · munka
gesztenye11 >!

– Ó, Edmond, te engem a világ legboldogabb asszonyává tettél. De mi vagyok én neked?
– Mindenem, mindenem vagy – mondta a lord. – És most jöjj!

50. oldal - Harmadik fejezet - Edmond Dantes, Monte Cristo grófja

Kapcsolódó szócikkek: Edmond Dantès · Haydée · minden
gesztenye11 >!

– Majd megfontolom a dolgot – tűnődött Monte Cristo gróf. – Nem akarok tovább menni, mint amennyire mennem szabad.

158. oldal - II. kötet - Negyvennyolcadik fejezet - A triumvirátus

Kapcsolódó szócikkek: Edmond Dantès
gesztenye11 >!

Egy barátomat akarom Nebraskában meglátogatni, útközben azonban szerettem volna megnézni azoknak az embereknek a telepét, akik a hír szerint szorgalmasak, mint a hódok, jámborak, mint a próféták…
… és hamisak, mint Júdás! Ha van becsülete és pénze, vigyázzon, nehogy mindkettőt elveszítse!

235. oldal - Huszonharmadik fejezet - Egy vasárnap a mormonoknál

Kapcsolódó szócikkek: Iskarióti Júdás · Nebraska, USA
gesztenye11 >!

Az emberek sorsát csak Isten mérheti ki.

326. oldal - II. kötet - Hatvanötödik fejezet - A gróf végrendelete

Kapcsolódó szócikkek: Isten · sors
gesztenye11 >!

– Ismét eltéptem egy embert attól a rögtől, amelyhez úgy tapadt, mint kagyló a sziklájához. Vajon áldás kíséri-e azt a lépést, amellyel most nekivág a világnak? Vajon azzá válik, amivé formálni szeretném, vagy elmerül az árban? Ki mondhatja meg, jól vagy helytelenül cselekedtem? Egy biztos: jó szándék vezérelt. Ezért kérlek, állj mellém, hatalmas isteni gondviselés!

79. oldal - Ötödik fejezet - Don Lotario Berlinbe utazik

Kapcsolódó szócikkek: Don Lotario · Edmond Dantès · emberek · gondviselés · szándék
gesztenye11 >!

Megborzadt. Francia katona lévén nem egy kabilnak oltotta már ki csatában az életét. De mégis felvetődött benne a kérdés, meddig terjednek a háború törvényei? Elrendelheti-e egy vezér az ilyen jóvátehetetlen embertelenséget?

105. oldal - Nyolcadik fejezet - A Dahra barlangja

Kapcsolódó szócikkek: Albert de Morcerf · háború · katona
gesztenye11 >!

Franciaországban csak a Bonaparték uralkodhatnak, senki más. Napóleon Lajos írja egyik művében: „A nagy változások csak ritkán sikerülnek első kísérletre.”

135. oldal - Tizenegyedik fejezet - Morel

A világ ura sorozat · Összehasonlítás