Szörnyűséges ​születésnap (Sódervári Sherlock báró 2.) 8 csillagozás

Alexandra Fischer-Hunold: Szörnyűséges születésnap

Sódervári ​Sherlock báró kalandjait elmesélő gyerekkönyvsorozat 2. kötete, a Szörnyűséges születésnap.

Az 1671-es évben Sódervár örököse, Sódervári Sherlock báró párbajban vesztette életét. Azóta előkelő kísértetként űzi-fűzi sötét dolgait az ősi családi kastélyban. Ármányos rejtőzködése addig a napig tart, míg a Kopejka testvérek, Laura és Maxi fel nem fedik „létezésének” titkát. Ekkor veszi kezdetét az öreg szellembáró, Lili, a „kísérteties” kutyahölgy és a merész testvérpár kalandsorozata. Az éjszakai találkozókon újabb és újabb bűnügyek sejlenek fel a múltból, melyek kinyomozása során remek detektívcsapat kovácsolódik a parókás szellemnyomozóból és két ifjú segédjéből.

A Szörnyűséges születésnapban dermesztő családi titokra derül fény: Sódervári Sherlock báró szeretett dédnagypapáját 85. születésnapján MEGGYILKOLTÁK!!! Vérfagyasztó história!!! Igazi családi dráma!!! Ki volt e múltbeli rémtett elkövetője? Kopejka Laura és Maxi, no meg öreg szellembarátjuk,… (tovább)

Scolar, Budapest, 2011
126 oldal · ISBN: 9789632442006 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Karsten Teich

S_Bíborka>!
Alexandra Fischer-Hunold: Szörnyűséges születésnap

Nagyon hosszú ideje tervezgettem hogy újra olvasom ezt a sorozatot amit 1-2.-os koromban az elsők között olvastam egyedül. Nagyon szerettem akkor is és most is nagyon élveztem.

Kata_Purman>!
Alexandra Fischer-Hunold: Szörnyűséges születésnap

Nagyon ajánlom mert tök izgalmas és jó benne a humor de a legelején azt hittem hogy nem lesz olyan jó de iszonyú jó olvassátok el ha jót akartok

szilvamag_>!
Alexandra Fischer-Hunold: Szörnyűséges születésnap

Jó kis könyv volt, izgalmas és humoros. A nyelvezetével volt némi gondom, de a végére már abba is belejöttem.

berlin>!
Alexandra Fischer-Hunold: Szörnyűséges születésnap

Volt benne humor, volt benne izgalom, de a gyerekek erőltetett szleng nyelvezete szerintem felesleges, és csak ront az egészen.

Sódervári Sherlock báró sorozat · Összehasonlítás