Malaclopás ​a Kedvenckertben (Sódervári Sherlock báró 4.) 4 csillagozás

Alexandra Fischer-Hunold: Malaclopás a Kedvenckertben

Ki lehet az az elvetemült vadorzó, aki az éj leple alatt tengerimalacokat rabol el a vadasparkból? Ráadásul egyre több állatka tűnik el a Kedvenckertből!!! Laura, Maxi és szellembarátjuk, Sherlock báró készen áll az akcióra!
Kalandra fel, kezdődik a nyomozás!

Az 1671-es évben Sódervári Sherlock báró párbajban vesztette életét. Azóta előkelő kísértetként űzi-fűzi sötét dolgait az ősi családi kastélyban. Ármányos rejtőzködése addig a napig tart, míg a Kopejka testvérek, Laura és Maxi fel nem fedik „létezésének” titkát. Ekkor veszi kezdetét az ősöreg szellembáró, Lili, a „kísérteties” kutyahölgy és a merész gyerekek kalandsorozata. Az éjszakai találkozókon újabb és újabb bűnügyek sejlenek fel a múltból, melyek kinyomozása során remek detektívcsapat kovácsolódik a parókás kísértetből és két kis segédjéből.

Scolar, Budapest, 2011
130 oldal · ISBN: 9789632442525 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Karsten Teich

Kata511>!
Alexandra Fischer-Hunold: Malaclopás a Kedvenckertben

A sorozatból ez volt a legjobb. Érdekesnek találtam, hogy miután a főhősök bűnözőket üldöztek, most ők maguk lettek a bűnözők…
Csak azt nem értem, hogy az előző kötetek végére azt írták, hogy a szellem báró éppen nekikezd a következő bűnügy mesélésének, amikor véget ér a könyv, és a következőben meg egy egészen más helyen és más időben kerülnek elő a szereplők.