A ​sötétség háza (Joe Lucchesi 1.) 25 csillagozás

Alex Barclay: A sötétség háza

„– ​Jézusom – mondta Donnie. Duke csurom vér volt, a pólója átázott, a farmerjára is jutott belőle, a slicce félig nyitva. Bebotorkált a konyhába, a mellkasa zihált. Donnie felkapott egy rongyot a mosogatóról, és nekilátott eltüntetni vele a foltokat az ajtóról.
– Miért nem mentél a patakhoz, mint rendesen? – kérdezte.
– Megszívtam, haver, megszívtam! – mondta Duke. – Valaki felbukkant. Majdnem élve hagytam ott a csajt.
– Láttam a tévében.
– Máris benne van? A kurva életbe!
– Mi van, ha apám is itthon van?
Az Amazon előtt áll a kocsija – mondta Duke.
Donnie figyelte, amint Duke öles léptekkel a fürdőszoba felé indul.
– Szóval akkor mégiscsak jó vagyok valamire? – kiáltotta utána.
– Naná, Donnie. Tudod, hogy csak a düh beszélt belőlem. Nélküled nem megyek semmire. Bocs, hülye voltam.”

New Yorkban egy gyermekrablási kísérlet drámába torkollik. Nem csupán a család, de Joe Lucchesi nyomozó számára is, aki lelövi a bűnözőt.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

Kelly, Budapest, 2005
344 oldal · ISBN: 9789639943551 · Fordította: Tomori Gábor

mate55>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Sodró cselekmény, kötelező olvasmány a krimirajongók számára.

ancsee P>!
Alex Barclay: A sötétség háza

A történet nem volt rossz, mégis nehezen haladtam vele, mert kicsit lassú, vontatott volt számomra, kissé kaotikus. Kevés krimit olvastam előtte és ez azóta sem változott, így lehet, hogy inkább csak a műfaj volt akkor is idegen nekem. Egészen a végéig nem sejtettem a megoldást és meg is lepett. :)

dokijano >!
Alex Barclay: A sötétség háza

Tévedésből hoztam ki a könyvtárból ezt a krimit. Azt meg hogyan lehet? Egyszerűen úgy, hogy egy nemsokára lejáró kihíváshoz kerestem egy Barclay-krimit, és ez akadt a kezembe. Akkor hol van itt a tévedés? Itthon derült ki, hogy ez a Barclay nem az a Barclay. A kihívásban Linwood Barclay krimijei kellenek, ez pedig Alex Barclay.
Mindegy, gondoltam, ha már így jártam, legalább a fülszöveget elolvastam. Az alapján jónak ítéltem, így hát belevágtam. Aztán az első 60-70 oldalig majdnem mást is belevágtam volna, annyira nem állt össze a kép bennem. Igaz, hogy csak 10-15 oldalt tudtam elolvasni naponta, és ez nagyon nem segített abban, hogy megjegyezzem a sok nevet és a jó pár helyszínt, meg az időbeli oda-vissza ugrálás is megzavart. De aztán mégis továbblendültem, mert a 70. oldal körül megtörtént az első tragédia (krimiről lévén szó, gondolom, ez még nem spoiler). Innentől már jobban tudtam követni az eseményeket, bár maradt benne olyan szál, ami csak jóval később nyert értelmet.
Mindenesetre itt felpörögtek az események, mindenki megbolondult vagy hazudozott, vagy mindkettő, szóval nem lehetett letenni a könyvet. Csurgott a vér és bénított a félelem rendesen. Egy olvasást mindenképpen megért.

Ami bosszantott olvasás közben (az elején tapasztalt zűrzavaron kívül):
1. Volt benne 1-2 érdekes, vagy inkább furcsa kifejezés, amit nem tudtam hova tenni. Az elsőnél még csak felkaptam a fejem, ezt aztán később visszalapozva nem is találtam meg újra. A másodikat és a harmadikat már feljegyeztem, hátha valaki segít a megértésükben*.
2. Legalább azt végignézhette volna valaki a kiadóban, amit a helyesírás-ellenőrző nyilván aláhúzott pirossal, mert jó néhány nevetséges elválasztási hiba benn maradt.

* Pl. hütölködik (86. old. 3. sor):
„Az asszony méltatlankodva hütölködött.” A szövegkörnyezetből sem jöttem rá, mit jelenthet. Ha simán kihagynám ezt a szót, és a határozói igenevet fordítanám vissza igének, akkor is értelmes maradna nekem.
A keresővel pedig egy 1884-es Magyar Nyelvőrhöz jutok, de ott vagy lefagyott a gépem, vagy pénzes regisztrációt kértek az elolvasáshoz. Másféle kereséssel valami török eredetre utalást találtam, de nem tudtam ellenőrizni az állítás komolyságát.
Így hát nem lettem okosabb.

Másik példa: kapokszőr (271. old. 4. bekezdés)
„Nora sosem szerette Frank régi karosszékét. Barna velúrból készült, és puha kapokszőrrel volt kipárnázva”
Itt már legalább tudni lehet, hogy ez egy tömőanyag ülő- és fekvőbútorokhoz (meg plüssjátékokhoz is).
A kapokszőrre rákeresve egy különlegesen dekoratív virágú fához jutunk:
http://hungarian.cri.cn/421/2014/03/21/182s170779.htm. Nekem a magnólia jutott róla eszembe. Ezután ha a kapokfára keresünk (https://hu.wikipedia.org/wiki/Gyapotfa), akkor meg is van: gyapotfa.

Timesz>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Kicsit zavaros volt a könyv,de tetszett :)Fordulatokkal volt tele :) Tartalom alapján jónak ígérkezett és az kaptam amit vártam :)

Tinka_GothMortuary P>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Brutális emberi múlttal lehet megismerkedni, ahol nem csak azt tudjuk meg milyen bűnöket követett el a gyilkos, de azt is, miért. Emellett a főszereplő zsaru élete se tökéletes. Kezdjük ott, hogy az egész könyv nyitó fejezete már durva és ezzel többször találkozunk. Nem gyenge lelkűeknek ajánlom.
Viszont a fogalmazás nekem nehéz volt, képtelen voltam rá hangolódni és gyakran kizökkentem emiatt. Valamiért sose éreztem azt, hogy a történet nekem szólna. Illetve gyakran elvesztettem a fonalat, mert nekem nem tűnt logikusnak. Emiatt kapott annyi csillagot, amennyit.

Juhász_Ipacs_Mónika>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Hűha, hát hol is kezdjem. Rendkívül izgalmas olvasmány volt számomra, és örülök, hogy a Tünci ideadta.
Tele volt fordulatokkal, nagyon jók a jellemrajzok, és jó maga a történet is, teljesen leköti az embert.
Egyetlen dolognak örültem volna még, ha a végkifejlet másképp alakul, de ehhez el kell olvasni, hogy ti is tudjátok miről beszélek :D

edka>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Egy lebilincselő, izgalmas történetet ír le a könyv minden egyes lapja és annak ellenére, hogy a gyilkost egész végig ismerjük, egy pillanatra sem válik unalmassá.
Az alaptörténet jól felépített, nekem nagyon tetszett, a gyilkos gondolkodásmódjába is bepillantást nyerhetünk, ami megint csak zseniálisan lett megalkotva, a nyomozás és annak akadályai, az információ adagolása, ahogy lépésről-lépésre tisztul a kép; én rettenetesen élveztem ezt a könyvet, habár, hogy őszinte legyek egy kicsit ürességet érzek a befejezéssel kapcsolatban.
A borítónak és a címnek viszont valóban nincs köze a cselekményhez. :)

Gábor_Sutyinszki>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Először furcsáltam, hogy férfi a könyv szerzője és mégis a szereplők egyfolytában sírnak, aztán kiderült, hogy Alex Barcley nő.

Angie123>!
Alex Barclay: A sötétség háza

A borító engem is megviccelt, másra számítottam az alapján, de így sem csalódtam. Pörgős, fordulatos, izgalmas könyv.

geryyah>!
Alex Barclay: A sötétség háza

Akárki akármit mond, szerintem nagyon jó könyv volt, izgalmas, érdemes elolvasni.

Timesz>!

Ha végigmégy az utcán, és menet közben az összes autóra büntetőcédulát teszel, az egész város azt gondolja majd, hogy szemét vagy. Ha végigmégy az utcán, és nem teszel büntetőcédulát egyetlen autóra sem, az egész város azt gondolja majd, hogy szemét vagy .

edka>!

Amikor elérkezik az út vége, nem számít, hogy az ördögbe került oda.

Treszka>!

A tenger árad, a fény gyengül, a szerelmesek ragaszkodnak egymáshoz, a gyermekek ragaszkodnak hozzánk. Abban a pillanatban, ahogy megszűnünk tartani egymást, ahogy hűtlenekké válunk egymáshoz, elnyel bennünket a tenger, és a fény kialszik.
JAMES ARTHUR BALDWIN

Treszka>!

Joe körbepillantott a bárban, és bárki más szívesebben lett volna, mint önmaga: egy olyan ember, aki mindörökre elveszítette az esélyt, hogy jónak lássa a világot.