Macska ​a galambok között (Hercule Poirot 32.) 782 csillagozás

Agatha Christie: Macska a galambok között Agatha Christie: Macska a galambok között Agatha Christie: Macska a galambok között Agatha Christie: Macska a galambok között Agatha Christie: Macska a galambok között Agatha Christie: Macska a galambok között

Nagy a nyüzsgés az előkelő Minerva Leánynevelő Intézetben, kezdődik a nyári félév. Megérkeznek a diákok és a tanárok, és az élet visszazökken a szokásos, kissé unalmas kerékvágásba – mígnem gyilkosság történik az intézetben, amit egy újabb követ. A védtelen galambok közé egy macska szabadult, aki sorra teszik el láb alól a tanárnőket.
Mindeközben Ramat uralkodójának, Ali Juszuf hercegnek egy államcsíny miatt menekülnie kell a közel-keleti országból. Távozása előtt azonban családi kincseit biztos kezekbe helyezi: angol pilótája felügyeletére bízza.
De mi az összefüggés a leánynevelő intézetben történt gyilkosságok és a keleti kincsek között? Ki lehet a valódi macska a számos lehetséges gyanúsított közül – és vajon csak egy van belőle? Szokás szerint senki sem az, akinek látszik… Végül Hercule Poirot-ra vár a feladat, hogy kibogozza a szálakat.

Eredeti megjelenés éve: 1959

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Agatha Christie – A krimi királynője Európa · Fekete Könyvek Európa · Agatha Christie – „keretes” könyvek Európa, Magyar Könyvklub · Agatha Christie Helikon · Európa krimi Európa

296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634796169 · Fordította: Kosáryné Réz Lola
292 oldal · ISBN: 9789634797661 · Fordította: Kosáryné Réz Lola
Alexandra / Európa / Népszabadság, Budapest / Pécs, 2011
294 oldal · ISBN: 9789630792165 · Fordította: Kosáryné Réz Lola

Gorkie P>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Ismét egy remek Agatha Christie-történet.
Egy kicsit más volt, mint a többi regénye, már az eleje is érdekesen indult, tetszett a helyszín, az iskolai élet bemutatása is.
Megmondom őszintén, meg se néztem a fülszöveget, sem azt, ki nyomoz ebben a kötetben. Annyira tetszik a borító, hogy csak lekaptam a polcról.
Poirot olyan későn jelent meg a regényben, hogy azt hittem nincs is benne sem Marple, sem Poirot. Végül még is csak megjelent a színen és természetesen brillírozott.
Már rutinos vagyok, de még mindig meg tud lepni az Írónő. :) Sikerült olyan végkifejletet kitalálnia, hogy „csakazértis” csavarjon még egyet a történeten.
5 csillag, nem is kérdés. :)

Klodette>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

A kötet kis rövidke, hozza a már jól megszokott AC krimik terjedelmét, mégis tartalmas, meglepetésekkel és fordulatokkal teli. Olvastatja magát és nagyon könnyen lehet vele haladni.
Erőssége, hogy habár Poirot szinte csak a végén jelenik meg, addig is képes fenntartani az olvasó érdeklődését, nem mellesleg pedig úgy marad csavaros, hogy szinte az orrunk előtt vannak elrejtve az igazsághoz vezető nyomok.
Aztán persze foghatjuk a fejünket hogy erre bizony egyáltalán nem is gondoltunk.
Mint mindig, úgy most is, sok szereplő gyanúsan viselkedik, hogy aztán kiderüljön: az égvilágon semmi közük sincs a bűncselekményekhez.
Akire meg nem számítanánk, nem gyanakodnánk, az meg velejéig romlott és megátalkodott.
Poirot leginkább jön, lát és győz, de tőle már megszokhattuk, hogy mindenkit jobban ismer még saját magánál is. Ebben a kötetben egyébként hiányoltam az olyan kifejezéseket, mint az Eh bien! és társai, amiket a kis belga állandóan mondani szokott.
Agatha Christie mindig is mestere volt az árnyalt, összetett karaktereknek és a csavaros észjárású szereplők bemutatásának.
Komolyan mondom, hogy az a nő egy zseni volt. Óriási kedvencem és kicsit hátborzongató, hogy ennyi évtized után még mindig sikerül újat mutatnia az emberi természetről. Mindenkinek olvasnia kellene a műveit.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2018/10/konyvkritik…

Kikiriki>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Nagyon lassan indult be a történet, Poirot tényleg csak az utolsó 80 oldalra jelent meg, de én így is imádtam. Egy nagyon jól felépített történet, amelyben Agatha megint hozza a formáját! :) Érdekes volt, egy picit itt is belekeveredtem a nevekbe, de részben sejtettem, hogy ki a gyilkos. Tetszett, hogy egy leányiskolában játszódik, ez adott egy hangulatot a könyvnek. Poirot pedig amint megjelent, simán rájött mindenre! :D

Európa, Budapest, 2011
278 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630791144 · Fordította: Kosáryné Réz Lola
Mollika >!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Ez egy kicsit másfajta AC regény volt, mint amiket eddig olvastam, de ez is nagyon tetszett.
Kifejezetten érdekes és olvasmányos volt a történet, izgalmas jellemű karakterekkel és egy jól felépített cselekménnyel.
Egyedül azt sajnáltam, hogy Poirot nem sok szerepet kap, mivel csak a könyv utolsó harmadában jelenik meg és a nyomozási módszerét sem fejtegeti igazán a történet.
Ezt leszámítva egy jól összerakott könyv kerek cselekménnyel.
A cím pedig nagyon találó! :)

gazibla IP>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Jó volt. :) Talán két kisebb hibája van a könyvnek az egyik az, hogy Poirot kicsit későn lépett be a történetbe, valamint kicsit gyorsak érzem a bűntény megoldását(de lehet csak azért, mert Poirot keveset szerepel a megoldásban). :) Ettől függetlenül tetszett. :)

Cukormalac P>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Nagyon vártam már egy újabb, Poirot nevével fémjelzett kalandot, de ha tudom, hogy ennyire későn bukkan fel a belga detektív ebben a történetben (valószínűleg ezért nincs ott az új kiadás borítóján a pici sziluettje, én legalábbis negyed óra sasolás után sem leltem), akkor biztosan mást választok erre a hónapra. Pedig már maga az alapfeltevés és a helyszín is kellően érdekesnek bizonyult számomra, rendesen mozgatta az agyamat, hogy ezúttal mit eszelt ki Agatha asszony, de ez most elég lassan indult be. Nagyjából a századik oldal után jött meg igazán az érzés, addig sajnos túl hosszúnak találtam az előkészítést. Habár elismerem, hogy egyes mozzanatok elengedhetetlenek a tökéletes kivitelezésű krimihez, itt és most akadt néhány olyan elem, amit lazán elhagytam volna. (Ennyit arról, hogy mennyire lennék jó krimiíró…)

Azt azért be kell látni, hogy az „öreglány” tudja, hogyan kell elaltatni az olvasó gyanúját. Megismerünk minden lényeges szereplőt, sejtjük (igen, talán ez a legjobb szó ide) a hátterüket és a motivációjukkal is látszólag tisztában vagyunk, erre valaki úgy követ el egy gyilkosságot, hogy csak ülünk és pislogunk, mert sejtésünk sincs, pontosan mi történhetett. Megvan a gyilkos fegyver, a felvonultatott karaktereket ismerjük már annyira, hogy nagyjából elhelyezzük őket különböző halmazokban és mégsem áll össze a kép. Sokadszori olvasás alkalmával, már amennyiben lesz majd ilyen, biztosan odafigyelek majd a részletekre, most először csak azt a bizonyos nagy bummot vártam – csapjon már be végre a felismerés, ugyanis ez a rejtély aztán rendesen megtornáztatta az agyamat. Ha egyszer lehetőségem nyílna az időutazásra, biztos megkérdezném AC-t, hogy tudott ennyi mindent fejben tartani és ilyen tökéletesen végrehajtani ennyi gyilkosságot úgy, hogy a sztorikban fellelhető logikai bukfencek száma nulla legyen. Ebből a szempontból profizmus level végtelen.

Az egyetlen kissé hiteltelen elemnek az ügy túlzottan hirtelen és profi megoldását találtam ezúttal. Oké, hogy Poirot barátunk nagy spíler, de az, hogy alig száz oldal alatt, csak úgy, villámgyorsan feltérképezzen és hathatósan át is lásson egy ennyire szövevényes bűnügyet, nos, nem mindennapi észjárásra vall. Persze magyarázatot ad mindenre, kezdve attól, amire gőzöm sincs, hogy jöhetett rá – de komolyan, ehhez minimum gondolatolvasónak kell lenni –, egészen a legösszezavaróbb apró részletekig. Mondjuk ettől még nem dobtam hátast, de kitisztult előttem a kép és mindent világosan megértettem, viszont a kiegyensúlyozatlanság miatt nálam ez az élmény most egy kicsit tördezett maradt. Igényes és jól kidolgozott történet, félreértés ne essék – legfeljebb majd elfelejtem a megoldást és örömmel veszem újfent kézbe, ha kedvem támad hozzá.

296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634796169 · Fordította: Kosáryné Réz Lola
eme>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Lányregényeket idéző atmoszférájú történet, amelynek fő helyszíne a jó hírű Minerva Lánynevelő Intézet, de a szerteágazó szálak és karakterek révén a cselekmény behálózza az egész világot. Na jó, ez azért picit túlzás, de azért egyértelmű, hogy nem zárt szoba-rejtéllyel van dolgunk. A cselekmény fő mozgatórugója a ramati, túlságosan haladó herceg és uralkodó sorsa, aki spoiler.
Igen, Agatha néni már az elején sok mindent tudat az olvasóval, ahogy a továbbiakban is rendesen adagolja az infókat, persze ezúttal sem annyit, hogy a mozaik minden darabkája segítség nélkül helyére kerülhessen, a megoldás ezúttal is olyasmiken múlik, amiről az olvasónak nem sok sejtelme lehet.
De vissza az intézetbe, ahol kezdődik a nyári félév, nagy a nyűzsgés, érkeznek a lányok, tanárnők, újak és régiek. Minden óraműpontossággal működik, az igazgatónő remekül végzi munkáját, miközben azon agyal, miként lehete új életet tölteni az intézmény kissé unalomba rutinosodó mindennapjaiba.
Aztán megtörténik, aminek egy krimiben történnie kell spoiler, oda az unalom (és az elején úgy tűnik, a jó hírnév is), beindul a nyomozás spoiler, kezdenek összeérni a szálak, titkos és még titkosabb ügynökök jelennek meg, és megannyi macska a galambok közt. Mert álcázásból és felvett identitásokból egyáltalán nincs hiány, bizony sokan nem azok, akinek látszanak. És hol vannak még az elterelő manőverek, beépített emberek…
Mosieur Poirot-nk pedig olyan sokáig várat magára, hogy az ember már-már arra gondol, netán ő is álruhát öltve kandúrkodik valahol az intézetben. De aztán persze kiderül, hogy tévedtünk, a kis belga végül felbukkan a maga Poirot-i valójában, és pikk-pakk megoldja a helyzetet. Talán kissé kurtán-furcsán, de a tőle megszokott zsenialitással.
A végére még jut egy kis meglepetés is az olvasó számára, a regény egésze pedig alkalmat ad arra, hogy elbeszélőnk kicsit elmélkedjen intézmények és országok vezetésén, sikereken és kudarcokon. Meg persze levonja a következtetést: az emberek úgy látszik, azt nyelik le a legnehezebben, ha valaki a józan ész szabályai szerint akarja irányítani őket. Minek nekünk józan ész, ugyebár…

dagikám>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Ismèt egy izgalmas,csavaros krimi került a kezembe. Magàval ragadott a 3 gyilkossàg ès az emberrablàs kinyomozàsa. Poirot most sem hazudtolta meg a tudàsàt,hìrnevèt. Kicsit azért valljuk be fura volt, hogy pikk-pakk megoldotta a kis belga a rejtélyt, de írjuk fel neki a rutin számlájára. Nem volt tùl nyùzva,mindig kellő mennyisègben adagolta AC az izgalmakat,sosem volt unalmas. Most sem sikerült kitalàlni a gyilkos szemèlyèt.

theodora P>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

A regényben nagyon részletesen beleláthatunk az iskola működésébe, a hétköznapokba; ameddig fel nem bolydul az egész… meggyilkolták a tornatanárnőt.
Poirot viszonylag későn tűnik fel, de bevallom nem hiányzott most a karaktere – kaptunk több olyan értelmes, szimpatikus szereplőt, akiket élvezet volt követni. Arra, hogy hová lett elrejtve az örökség a könyv közepén rájöttem, de utána meg is állt a tudományom. Több szereplőt is gyanúsítottam, Poirot a szálak összefésülését végzi el és a szokásos módon lenyűgözött a megoldással.
Nagyon tetszett a regény, az utóbbi idők egyik legjobb AC olvasmányélményem volt! Kimondottan élveztem a bentlakásos iskola hangulatát (jó, nem egy Kékszeműfiú), Poirot késleltetett felbukkanását (üdítő változatosság volt :D), és maga a krimi-szál is izgalmas volt.

gabiica P>!
Agatha Christie: Macska a galambok között

Ismét kimagaslóan jó Poirot kötet, remek olvasmány.
A történet ezúttal kicsit másabb, mint a megszokott, nekem nagyon tetszett a környezet, sokat ki lehetett hozni belőle, és Agatha Christie mindent meg is tett ennek érdekében. Izgalmas volt a nyomozás, sejtelmem sem volt, hogy mi lesz ebből, mi lesz a végkimenetel, de ez már meg sem lep, ha Agatha Christie könyvet veszek a kezembe.
Poirot ezúttal is mindenkinél előbb jön rá mindenre, még így is, hogy szinte már csak a végén jelenik meg. Ez azonban itt kicsit sem volt probléma – közben legalább az én szürke agysejtjeim is próbáltak dolgozni, nélküle is, noha kevés sikerrel.
Imádtam!

Ydna>!

– Mindenki mindig tud valamit – mondta Adam. – Még akkor is, ha nem tudják arról a valamiről, hogy tudják.

ÁrnyékVirág>!

– Talán azt is hallotta, hogy sem az áldozatoknál, sem a roncsban nem találtak értékeket, és tudomásom szerint a környékbeliek sem találtak semmi ilyesfélét. Bár a parasztoknál sohasem lehet tudni. Úgy tudnak hallgatni, akár a külügyminisztérium.

alaurent P>!

A demokrácia olyan szó, aminek mindenütt más az értelme – lóbálta meg Bob a pipáját – de kevés helyen az, aminek a görögök mondták valamikor. Ha téged kilöknek innen, valamilyen öndicsőítő hordószónok kerül hatalomra, és aki nem úgy táncol, ahogy ő fütyül, annak lecsapja a fejét. És figyeld meg, azt fogja mondani, hogy ez a demokrácia. És az embereknek tetszeni fog.

Mollika>!

“Véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak” – mondja a Biblia.
Nekünk nincs szükségünk álmokra. Látomásokra van.

tomgabee>!

– Busszal Anatóliába! Még csak ez hiányzott! Igaz, Mrs. Summerhayes a barátnője. Mondja csak, jól érezte magát Mrs. Summerhayesnél?
– Nagyon. És olyan szép kutyái vannak.
– Igen, a kutyák… emlékszem.
– Ki-be járkálnak az ablakon. Mint egy vígjátékban.
– Igaza van. És az ennivaló? Meg volt vele elégedve?
– Néha kicsit furcsa volt. – ismerte be Julia.
– Furcsa bizony.
– De Maureen néni omlettjei kitűnőek.
– Az omlettjei kitűnőek. – mondta Poirot boldogan. Felsóhajtott. – Nem éltem hiába. Omlettet sütni én tanítottam meg!

172-173. oldal, Tizenhetedik fejezet

rókatündérlizi P>!

Akiben egy kis képzelőerő van, mindenütt talál változtatni – és javítanivalót.

Kapcsolódó szócikkek: képzelőerő
bozs>!

Lélle P>!

– A lányok szekrényében sem volt semmi?
Kelsey mosolygott.
– Az egyikben volt egy könyv. Francia könyv. A Candide. Khm… illusztrált kiadás. Drága könyv.
– Tehát ott tartja! – mondta Miss Bulstrode. – Gisèle d’Aubray volt az, ugye?
Kelsey ettől fogva még többre becsülte Miss Bulstrode-ot.
– Ön mindent tud – mondta.
– A Candide nem fog ártani neki. Klasszikus mű. Az ilyenfajta pornográfiát nem kobozom el.

137. oldal, Tizenkettedik fejezet - Újat régiért (Európa, 2011)

Niki_Salamon>!

Nagyon unalmas volna az élet, ha mindig mindenben egyetértenénk.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás