Endless ​Night 18 csillagozás

Agatha Christie: Endless Night Agatha Christie: Endless Night Agatha Christie: Endless Night Agatha Christie: Endless Night Agatha Christie: Endless Night Agatha Christie: Endless Night

Gipsy's Acre is a truly beautiful upland site with views out to sea and, for Michael Rogers, it stirs a child-like fantasy. He wants to settle there, amongst the dark fir trees. Yet, as he leaves the village, a shadow of menace hangs over the land. This is the place where accidents happen. Perhaps Michael should have heeded the locals' warnings: „There's no luck for them as meddles with Gipsy's Acre.”

Eredeti megjelenés éve: 1967

HarperCollins, New York, 2017
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780008196394
HarperCollins, London, 2010
292 oldal · ASIN: B0046A9N26
HarperCollins, London (United Kingdom), 2002

Zsofir>!
Agatha Christie: Endless Night

Különleges AC könyv, olvasás közben végig vibrált a feszültség a sorok között. AC egy fiatalember szemszögéből írja le a történetet, végre a stílus is előtérbe kerül, nem csak maga a rejtély.
Volt, amit megsejtettem, de nem sikerült mindent kitalálni, ami nem is baj.
@GergelyBerni, köszönöm az ajánlást! :))

Szamღca>!
Agatha Christie: Endless Night

Nekem megmondom oszinten, csalodas volt. Nagyon vagytam egy izgalmas, borzongato; csavarokkal teli konyvre…. ezek utan kaptam egy kisse lagymatag tortenetet. A konyv majdnem 70%-ig kozel semmi nem tortent. Mondjuk az is hozza tartozik, hogy az ahogy Agatha Christie az egeszet elmeseli, a szavakat osszefuzi; ahogy halad a tortenet – nagyon jol es olvasmanyosan van megirva. Nem sok konyvet olvastam meg tole de most elsosorban az igazolodott bennem, hogy nagyon jol tud irni, fogalmazni.
Ezzel a reszevel nem is volt gond…. nekem az izgalom hianyzott belole… es bar volt benne csavar, nem utott akkorat mint amire szamitottam.

ReadingRory>!
Agatha Christie: Endless Night

Nálunk már lassan tíz éve közös családi program a Miss Marple és Poirot filmek nézése, úgyhogy szinte már az összeset láttam, és csak azokat szoktam elolvasni, amiket a film alapján különösen érdekesnek találok. Ez is ilyen volt nekem, már a filmnél is éreztem, hogy ez más, mint a többi, olyan sötét és nyomasztó a hangulata, ráadásul van benne egy elbeszélő, ami Agatha Christie-nél nem megszokott.
Ez a könyvre is végig igaz volt, ráadásul ebben nem nyomozott Miss Marple, mint a filmben, sőt senki sem nyomozott benne tulajdonképpen. Ez nem egy tipikus krimi, lehet, hogy aki annak olvassa, pláne detektívregénynek, annak nem is fog tetszeni, kicsit inkább lélektani thriller ez már szerintem.
Nekem az írónő könyvei közül ez tetszett talán legjobban, igaz, hogy lassan indult be a cselekmény és későn történt meg az első gyilkosság is, de ennek ellenére nem volt unalmas szerintem egyáltalán, annyira feszült és baljós volt a könyv hangulata, hogy emiatt nagyon izgalmas volt, még úgy is, hogy én már előre tudtam, ki a gyilkos, és ki fog meghalni.
Látom, hogy sokaknak amiatt nem tetszett, mert mást szoktak meg az írónőtől, és túl lassúnak érezték az eseményeket, hiányolták a nyomozást, ezek szerintem is mind igazak, viszont nem rontanak a könyv színvonalán, de az biztos, hogy nem egy könnyű, kikapcsolódásnak való olvasmány, mert elég félelmetes és szörnyű, kicsit beteges dolgok is történnek benne.

BZsofi P>!

In my end is my beginning. […] That's a quotation I've often heard people say.

Book One

Szelén>!

Every Morn and every Night
Some are born to Sweet Delight,
Some are born to Sweet Delight,
Some are born to Endless Night.