Világod ​vége 6 csillagozás

Őszinte tanítások a megvilágosodás természetéről
Adyashanti: Világod vége

Napjainkban az a jelenség tapasztalható a világban, hogy egyre több ember ébred fel, és nyer hiteles bepillantásokat a valóságba. Azt értem ezen, hogy vannak olyan pillanataik, amikor felébrednek énjük és a világ megszokott érzékeléséből, és ráébrednek egy sokkal nagyobb valóságra, valamire, ami messze meghalad mindent, aminek a létezéséről addig tudtak… Hirtelen másképpen érzékelik a világot, és megszűnik az elkülönültség érzete önmaguk és a világ többi része között
Adyashanti

Adyashanti az Egyesült Államokban élő neves tanító, aki maga is megtapasztalta mindezt, és már hosszú ideje ad tanácsokat olyanoknak, akik hasonlókat éltek át. Bátor, őszinte és a maga nemében egyedülálló könyvéből ilyen részletességgel nagyon ritkán hozzáférhető információkhoz juthat hozzá az olvasó a spirituális felébredés természetéről, következményeiről, buktatóiról, a bekövetkezése után lehetséges életről és szinte minden, a témához kapcsolódó kérdésről.

Eredeti cím: The End of Your World

Eredeti megjelenés éve: 2010

Ursus Libris, Budapest, 2019
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639718616 · Fordította: Kós Judit
Ursus Libris, Budapest, 2013
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639718616 · Fordította: Kós Judit

Adyashanti: Világod vége Őszinte tanítások a megvilágosodás természetéről

Adyashanti eredetileg Stephen Gray néven született 1962-ben, egy kaliforniai fickó, aki spirituális tanításokkal találta meg az életének értelmét. Bevallása szerint 25 éves korában szemléletét átalakító élményeket élt át az üresség megtapasztalásával, ráébredt, hogy ő maga az a Buddha, akit keresett. Ezzel tulajdonképpen elindult egy megvilágosodási folyamatban, aminek során felismerte, hogy nem függhet tanítóktól, tanításoktól, hagyományoktól, a saját útját járná inkább. Ez sajátos hozzáállást eredményezett, amivel nem egy adott iskolát, hagyományvonalat vagy vallást képvisel, hanem a saját természetükre igyekszik rávezetni tanítványait. Sőt, igazából rendes tanítványai sincsenek, ő csak előadásokat tart, könyveket ír, elbeszélget emberekkel, de nincs elvonulóközpontja, nem kísérgeti a másikat az útján, inkább csak lehetőségeket, irányt, utat mutat, amin a másiknak magának kell végigmennie. Ez vonzó dolog, ha nem akarunk elköteleződni egyik irányzat felé sem, mégis érdekelnek minket a tanítások az elménk működéséről, az érzékelésünkről, mélyebb természetünkről, az élet/valóság lényegéről stb. Nincsenek kötöttségek, sem dogmák. E kötet alcíme is eredetileg „cenzúra nélkül” (uncensored), ami a magyar változatban „őszinte” lett.

Megközelítésében elegyíti a buddhista meditációt, a megszabadulás fogalmát, és a keresztény imákat, a kegyelem fogalmát. Egy nyugati ember számára ezeken keresztül könnyebb lehet kapcsolódni a tanításokhoz, mint elvont zen bölcselkedéseken át. Rávilágít arra, hogy a megvilágosodás nem egy végállapot (hiszen az zsákutca lenne), a felébredést követően kezdődik csak igazán az élet és a spirituális út. Nem jár felsőbbrendűséggel sem, inkább a valódi önmagunkra találhatunk általa. Nála alapvetően a személyes identitást lebontó folyamatként jelenik meg a megvilágosodás: a hamis, képzelt világ lerombolása indul meg a felébredéssel. Egyfajta meghalás, a megszokott dolgok elvesztése. Ez ijesztő lehet, és sokakat visszatarthat a fejlődéstől ez a félelem. Nyugaton nagyon gyerekcipőben jár a halál és a gyász tiszta megélésének kultúrája, és ez nehezíti a szembenézést ezekkel a témákkal. Így kényelmes. Amit megszoktunk, az biztonságosnak érződik – de ezzel tagadásban is élünk. Az élet minden területén előfordulhat ez az elzárkózás, bezárkózás. A könyv fejezetei e kényelmi zónából igyekeznek kicsalogatni. Még azokat is, akik régóta gyakorolnak valamilyen szellemi út mentén. Nem sulykol, nem győzköd, nem akar megtéríteni – mert nem képvisel semmiféle vallást. Inkább a tapasztalatait meséli el, kérdésfeltevésen keresztül szemléletet tágít.

Ajánlom minden szunnyadónak, ébredezőnek és magát felébredettnek tartó olvasónak – talán van még nálad illúzió, amivel nem néztél szembe és nem törted szét. :)

Adyashanti: Világod vége Őszinte tanítások a megvilágosodás természetéről

Ébredj fel végre és nézz szembe valóddal! De nehogy elbízd magad, mert akkor kezdhetsz mindent elölről… Vajon hány „felébredés" van? Miről is van szó?
Mindenek előtt olvasd el először Az üresség táncát. Ez annak a folytatása. A megvilágosodásod utáni létedről folytatott elmélkedések, ébresztő gondolatok ezek.
Igaz ugyan, hogy az előző rész nekem speciel jobban tetszett, de nem kaphat senki sem egy egészet ez a kiegészítő kötet nélkül. Ráadásul választ is kaptam pár problémámra, ami rendkívül pozitív számomra.
Nyisd ki a szemed és láss!

kisbarack82>!

Adyashanti: Világod vége Őszinte tanítások a megvilágosodás természetéről

A köny rengeteg kérdésre ébreszti az embert. A tudatosság szintje kérdőjeleződik meg. Az Ego tánca az elménk és létezésünk felett valóban ilyen hatalmas?
Sajnos ez volt az első könyvem az írótól, így még az előzményekeg nem olvastam. Minden esetre ihen csak elgondolkodtató mik is azok az igaz értékek ezen a földön, mitől leszünk tényleg boldogok, mi visz minket közelebb egy nyizottabb létezéshez.

Lunemorte P>!

Szó szerint úgy találod meg az irányt, hogy nem keresel semmilyen irányt. Úgy találod meg az irányt, hogy teljesen elengeded a keresését.

FélszipókásŐsmoly P>!

Felébredni annyi, mint meghalni. Ennyi. Amikor felébredtem, meghaltam. Minden eltűnt, kiüresedett. Az történt velem, amitől minden és mindenki a legjobban fél. Teljes üresség. Totális nem létezés. Semmi, semmi, semmi. Abban a pillanatban nincsenek múltbeli életek, nincs jelenbeli élet – nincs semmi –, nincs tudatosság, nincs születés, nincs betegség, nincs semmi. Zéró. Ez az, amitől mindenki retteg. Ez az, ami történt velem; ez a halál.
És meglepő módon a halál maga az élet. Meg kell halnunk ahhoz, hogy valóban élhessünk. Meg kell tapasztalnunk a teljes nem létezést ahhoz, hogy valóban, tudatosan létezhessünk.

Lunemorte P>!

Fel kell végre fognunk, hogy az egyetlen személy, aki szen­vedést tud okozni nekünk, aki képes elérni, hogy ne lássuk tisz­tán az illúziót és az elkülönülést, akinek ekkora hatalma van, az mi magunk vagyunk.

Lunemorte P>!

Mert ne feledd, csak az elme téveszt meg bennünket. Minden illúzió az elmében kezdődik.

Kapcsolódó szócikkek: illúzió
Lunemorte P>!

Egyikünk sem különb, mint bárki más.

Lunemorte P>!

Bármit kerülsz is ki az életben, az újra meg újra vissza fog térni egészen addig, amíg hajlandó nem leszel szembenézni vele — amíg hajlandó nem leszel behatóan megvizsgálni az igaz természetét.

Lunemorte P>!

„A te világod” nem a te világod, hanem csupán az érzékelésed.

Kapcsolódó szócikkek: érzékelés · világ
Lunemorte P>!

Ha vakon tesszük, amit mondanak nekünk, azaz vakon követünk egy tanítást pusztán azért, mert régi és tisztelt hagyományból ered, akkor végül csak azt kapjuk, amit kérünk: vakságot.

Kapcsolódó szócikkek: vallás
FélszipókásŐsmoly P>!

Felébredni annyi, mint meghalni. Ennyi.

Kapcsolódó szócikkek: halál
Lunemorte P>!

Amikor megosztottságot tapasztalunk magunkban, szembe kell néznünk vele.