Necronomicon 73 csillagozás

Kitab Al Azif
Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon Abdul Alhazred: Necronomicon

A Necronomicon története és sorsa mesébe illő, valamint az az út, amit az idő labirintusában végigfut, hogy eljuthasson korunkig. Keletkezéséről annyi sejthető, hogy Abdul Alhazred jegyezte le az eredeti változatot Kr. u. 730 körül Kitab Al Azif címen.
A Kitab Al Azif nem halott rituálék gyűjteménye, ahogyan ezt H. P. Lovecraft meg is jegyzi:
„Valószínűleg soha nem volt olyan idő, amikor valamilyen csoportok vagy kultuszközösségek ne őrizték volna a titkos tudást. A Necronomiconban utalások találhatóak egy ilyen kultusz létezéséről az emberek között – egy közösségben, amely idáig egy szellemnek, amely évmilliókon át a Nagy Faj idejéből jött, segítséget nyújt.”
Egy elfeledett ősi világ rituáléi, istenei és lényei újra életre kelnek a Necronomicon lapjain.

Hermit, 2020
146 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155984259 · Fordította: Ladányi Lóránd, Nádassy László, Kássa László
Hermit, Miskolc, 2018
Hermit, Miskolc, 2017
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155342660 · Fordította: Ladányi Lóránd, Nádassy László, Kássa László

Hold

Abdul Alhazred: Necronomicon

Fura ez a könyv. Akár fiktív, akár valóságos, a benne leírtaknak valahogy súlya van. Nem azért, mert azt gondolom, hogy minden így van, ahogy itt le van írva, hanem inkább csak azért, mert ki tudja mit rejt az ismeretlen, és heccből, játékból nem érdemes kikezdeni vele.
A dolgokat tisztelni kell, akkor is, ha nem tartoznak hozzánk. Ami megtörténhet, a tapasztalatok azt mutatják, hogy az előbb-utóbb meg is fog történni. A kérdés csak az, hogy kinek lesz rá látása, és ereje megbirkózni vele.
Érdekes lett volna abban az időben olvasnom, amikor még érdekelt az okkultizmus, az alkimisták, a bölcsek köve, a szent tudás megismerése. Kalandos lett volna. Ma már annyi bölcsességem van, hogy tudatlanul nem avatkozom bele olyan dolgokba, amiknek akár még beláthatatlan következményei is lehetnek. Ha meg nem, mi értelme volt?;)

sztimi53>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Most nem mennék bele ebbe az Abdul All House Red az őrült arab ki volt, Lovecraft műve lenne-e vagy sem, mindenki tulajdonítsa annak, aminek akarja. Grimoireféle vagy ténylegesen az. Ilyet már olvastam.
Sötét van. Éjszaka. Egyedül vagyok. Olvasom. Az ajtó megnyikordul, hideg verejték folyik a hátamon. Kicsit félek. Aztán rám jön a röhögés, de ez már az én hibám. Valahol dühös kutyát olvasok és angry puppy ugrik be, aztán az anus koronájánál hangosan felnevetek. Itt feloldódik a feszültség, innentől érdekes a könyv. Számomra érdekes. Belefut az ember máshonnan ismerős nevekbe. Marduk és Tiamat nem csak a metál miatt ismerős nekem, és sok más híres/hírhedt isten, démon neve is fölkerül. Három csillagot tudok adni, talán kisebb koromban kellett volna olvasni, amikor fogékonyabb voltam az ilyen jellegű írásokra.

Fróna_Zsófia IP>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Leginkább egy használati utasításra emlékeztet.

Ez a könyv csak azoknak jelent bármit is, akik ismerik Lovecraft világát. Arra szolgál, hogy azt picit jobban elmélyítse, ad hozzá egy kis pluszt.

Valahol olvastam, hogy Lovecraft 6 éves korában találta ki ennek az őrült arabnak a karakterét. Ha ez igaz, akkor nem volt épp átlagos gyerek XD

Sceurpien I>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Én azért szavazok. Már csak azért is, mert ha úgy vesszük, egy kultikus könyv lett a maga szubkultúrájában.
Egyébként a fülszöveg megtévesztő: Lovecraft sosem mondta hogy ő találta ki, így nyíltan, ez éppúgy feltevés, mint hogy nem létezett soha Abdul Alhazred. Persze én is úgy vélem, hogy Lovecraft találta ki, de a fülszöveg nagyon csalafinta, mert úgy állítja be, mintha ez biztos lenne. Pedig egyáltalán nem az. Lehet hogy majd egyszer valahol Szaud-Arábia sivatagjainak mélyén egy ember a homokvihar után megtalálja az eredetit. :)

NyZita >!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Pillanatok alatt elolvasható könyvecske.
Elég alacsony százalékon áll ugyan, de szerintem a világon semmi baj nincs vele, ha az ember annak kezeli, ami. Halandzsa varázsigék, baljós rituálék, nem sok optimizmusra okot adó jövendölések… Szóval egy hangulatos, eléggé ködös szövegű kreálmány az öreg Lovecraft részéről, aki vette a fáradságot, és saját maga írta meg a könyvei világához alapul szolgáló egyik ősi iratot. És ez igen kedves gesztus volt tőle. Nekem tetszett.

Lunemorte P>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Már régóta terveztem elolvasni ezt a művet, de sokáig nem tudtam sajnos beszerezni…
Remek könyv! Egyes részeknél rázott a hideg! Aki nem hisz a túlvilági lényekben vagy nem szereti Lovecraft stílusát, annak lehet nem annyira tetszik az „útmutató”. Néhol kicsit nehézkes volt olvasni a sok ima, idézés miatt, de szerintem ha valaki többször is újraolvassa, az jobban megérti ez esetben. Összességében én azoknak ajánlanám mégis ezt a könyvet, akik érdeklődnek a sötét művészet, halott- és démonidézés iránt, vagy pusztán szeretik Lovecraftot.

Abdul Alhazred: Necronomicon

Már nagyon régóta szerettem volna elolvasni ezt a könyvet, és most sikerült megszereznem!
Imádom a stílust, amiben íródott, habár tudom, hogy éppen ez az, ami miatt sokaknak nem tetszik. Tény, hogy nem való mindenkinek, furcsa is lehet úgy olvasni, ha valakinek egyáltalán nem ismerősek a benne szereplő nevek, de szerintem egy bámulatos kis útmutató. Lehet, hogy kissé elvetemült vagyok – és elfogult is –, de a szertartások leírásától kezdve a különböző démonok és erők jellemzésééig élveztem az olvasását. „A borzalmak” című rész vitt mindent, egyszerűen zseniális. Annyira örülök, hogy végre elolvashattam!

Szürke_Medve>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

A művet Abdul Alhazred alkotta, aki a jemeni Sanaában élő őrült költő volt, és aki állítólag i. sz. 700 körül, az Ommiade kalifák idején élte virágkorát. Meglátogatta Babilon romjait, illetve Memphis földalatti titkait, és tíz évet töltött egyedül Arábia nagy déli sivatagában, amely a régiek Roba el Khaliyeh-je. „Üres tere”, a modern araboknak pedig „Dahna” vagy „Bíbor” sivatag, amelyről úgy tartják, ártó gonosz szellemek és a halál szörnyeinek lakhelye. Erről a sivatagról számos furcsa és hihetetlen csodát mesélnek azok, akik állítólag jártak ott. Alhazred életének utolsó éveit Damaszkuszban töltötte, ahol a Necronomicon (Al Azif) íródott, és ahol nagyon sok szörnyű és ellentmondásos történet kering haláláról, illetve eltűnéséről (i.sz. 738).

Röszkva>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Zsenge kamaszkoromban talán még a Télapó-sztorinál is nagyobb csalódás volt, hogy a Necronomicon „csak” Lovecraft mester műve.

Melodysaurus P>!
Abdul Alhazred: Necronomicon

Ahogy elnézetem az előttem szólókat, nem vagyok egyedül az érzéseimmel. Én is később vettem kézbe a könyvet, minthogy értékelni tudjam. Úgy 10 évvel ezelőtt nagyobb hatása lett volna, sőt lehet még komolyan is vettem volna és jól berezelek, de most időnként még jól fel is nevettem pár soron. Az első ilyen például a kézjeles kép, azt mondja:spoiler

krlany I>!

Emlékezz arra, hogy tartsd tisztán a Holdat.

Második rész – Az őrült Arab tanúbizonysága

Kapcsolódó szócikkek: Hold

A Föld tengerei alatt, NAR MARRATU,
A világ alatt alszik
A harag istene holtan, de álmodik

virrasztó>!

ELŐTTEM nem volt semmi, amit csináltak.
Én voltam minden isten előtt.
Én voltam minden nap előtt.
Én voltam az emberek és az emberek legendái előtt.

129. oldal, Az Urilia-írás, I.

Abyssos démonai feküdtek ott,
Holtan, de álmodón függtek a falakon
A halál háza előtt
Arc nélkül és félve
Bámulták ANNUNNAKI-t,
Vakon és őrülten ágaskodott fel AZAG-TOTH,
A szem a trónon kinyílt,
A sötét vizek megmozdultak,
Lapis-Lazuli kapui fénylettek
A sötétségben.
Láthatatlan szörnyek,
Kerültek a világba az idők pirkadatakor,

SayanKimblee>!

Csillagok között utaztam és reszkettem az istenektől.

Mayath>!

Ezer és egy Holdat láttam, és ez bizonyára elég egy emberéletre, bár azt mondják, hogy a próféták sokkal tovább élnek. Gyenge és beteg vagyok, fáradt és kimerült, mellemben sötét létraként sóhaj pihen. Öreg vagyok.

Az Őrült Arab tanúbizonysága

virrasztó>!

És az időseket széttépte a félelem.

krlany I>!

Ez mindazon tanúbizonysága, melyet láttam és megtanultam azokban az években, amikor birtokomban volt MASSHU Három Pecsétje.

bfg3 P>!

Egy ilyen démont megidézett a Jeruzsálemi Pap, ABDUL BEN-MARTU, s a démon gyorsan megzabálta Palesztina birkáit, amitől túl félelmetesre nőtt és elpusztította őt.

209. oldal, Második Rész - Az Őrült Arab Hagyatéka (Európai Taktikai Centrum Egyesület, 1995.)

Kapcsolódó szócikkek: démon
Mayath>!

Lelkem terhe végső nyughelyéről dönt.

Az Őrült Arab tanúbizonysága