Srímad ​Bhágavatam – Első Ének 3 csillagozás

A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Srímad Bhágavatam – Első Ének A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Srímad Bhágavatam – Első Ének

A Srimad-Bhágavatam, e filozófiai és irodalmi szempontból is klasszikusnak számító eposz kiemelkedő helyet foglal el India írott bölcseletében. India időtlen bölcsességét az emberi tudás minden területét átfogó ősi szanszkrit szövegek, a Védák őrzik. Eredetileg szájhagyomány útján maradtak fenn, s első ízben Srila Vyásadeva, „Isten irodalmi inkarnációja" jegyezte le őket. összeállításuk után Srila Vyásadevát lelki tanítómestere arra biztatta, hogy tegye közzé azok lényegét a Srimad-Bhágavatam formájában. A Srimad-Bhágavatam, amelyet „a védikus irodalom fája érett gyümölcsének" neveznek, a védikus tudás legteljesebb és leghitelesebb bemutatása.

Aemitta>!

Ha az emberek figyelmen kívül hagyják az Úr hatalmát, a természet és annak törvényei mindig ott vannak, hogy megbüntessék őket.

Aemitta>!

Az ember élete során újra és újra elolvashatja a Bhagavad-Gítát vagy a Srímad Bhagavatamot, mindig talál benne új információt.

Aemitta>!

A világi hírek statikusak, míg a transzcendentális hírek dinamikusak, alapjáraton a lééke dinamikus, az anyag pedig statikus.