Darvas Iván személy

Vámos Miklós: A New York–Budapest metró
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet
Dolák-Saly Róbert: Madáretető
Darvas Iván: Lábjegyzetek
Szántó Judit (szerk.): Várkonyi Zoltán
Földes Anna: Beszélgetni jó
Párkány László: Tolnay Klári
Spiró György: Tavaszi Tárlat
Sághy Ildikó: Szerelemtől a színpadig
Z. Tóth Antal: Ilosfalvy Róbert
Rainer M. János: Tetemrehívás
Földes Anna – Mihályi Gábor (szerk.): Az én forradalmam

Idézetek

Morn>!

Társkeresés

Én egy negyvenhárom éves, szép arcú, kissé molett, de aranyszívű kozmetikusnő vagyok. Keresem azt a jóképű, hatvan év feletti, vékony, magas, intelligens, híres színészt, aki a Darvas Iván.

46. oldal (Európa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
5 hozzászólás
Izolda P>!

Édesapámmal magyarul beszéltem, az utcán a gyerekekkel csehül pofozkodtunk, az iskolában németül beszéltünk, a bátyámmal a mai napig is németül beszélünk, mert azt szoktuk meg, édesanyámmal természetesen oroszul.

116. oldal (Darvas Iván)

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
2 hozzászólás
Sándor_Langer_Pudingman P>!

Rám szól egyszer a buszon egy idősebb nő:
– Darvas úr, drága Darvas úr! Mi az, hát nem ismer meg?
Halványan felrémlett ugyan valahonnan a sírós pofája, de nem tudtam hová tenni.
– Hát a tárgyalásán… az ülnöke! Nem emlékszik?
– De igen, már emlékszem. Magának (is) köszönhetem, hogy elítéltek három évre.
Halálosan megsértődött. A következő állomáson le is szállt.

Lábjegyzet:
Vajon mit várt? Boruljak tán a nyakába? Hülye kurva!

240. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
gesztenye11>!

– Mondja, Darvas, tudja maga, hogy miért ül?
– Honnan tudnám? A minősítést illetően nézetkülönbség van közöttünk.

125. oldal

Párkány László: Tolnay Klári Egyes szám első személyben

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
Carmilla >!

Amennyire csak tudom, védem a magam zárt világát. Nemcsak a világot, a zártságát, a szentségét is. Még vendéget is csak ritkán hívok. Valószínűleg azért, mert alapjában gátlásos embernek születtem.

166. oldal, Beszélgetés Darvas Ivánnal (Kozmosz Könyvek, 1985)

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
Carmilla >!

[…] Másfél hónapig dolgoztam a metró Astoria állomásának építésénél egy zsaluzóbrigádban. Ennek a munkának az egyetlen előnye az volt, hogy viszonylag közel voltam a lakásomhoz. De egy nap hívatott a főnök, és közölte, hogy áthelyeztek az Örs vezér téren túlra. Megkérdeztem, hogy miért, mi a baj velem, mire azt felelte, hogy „itt maga nagyon szem előtt van”. „Negyven méterrel a föld alatt?” – kérdeztem vissza, és dühömben levettem, és odavágtam a gumicsizmámat.

19. oldal, A 326-os cella foglya - Darvas Iván (Új Világ, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
szibolya>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Másfél évet töltött börtönben. A „könyvtárosi posztot” két 56-os elítélttől, Mensáros Lászlótól és Darvas Ivántól vette át. A teljes 1959/60-as és a következő évad eleje így kényszerszünet lett. Ezt az időszakot számára – nem mindennapi módon – a szereptanulás töltötte ki. Az Operaház ugyanis példásan kitartott a fiatal tenorista mellett, szorgalmasan küldözgette neki a zongorakivonatokat. Volt börtönben egy rendkívül szakadt hangszer, Ilos azt javítgatta saját tudása szerint, és azon próbálgatott.

57. oldal

Z. Tóth Antal: Ilosfalvy Róbert Forró szívvel, hideg fejjel

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván · Mensáros László
Carmilla >!

[…] Szigethy Attila győri képviselő, aki a legnehezebb napokban is kiállt a törvényes Nagy Imre-kormány mellett és Nyugat-Magyarország elszakadása ellen, letartóztatása után önkezével vetett véget életének. Az új hatalom letartóztatta Bibó István és Tildy Zoltán államminisztert, Mérei Ferencet, a kiváló kommunista pedagógusprofesszort, Kardos Lászlót, a népi kollégista mozgalom egykori vezetőjét, dr. Radó Györgyöt, a Honvédkórház főorvosát, Darvas Ivánt, az ország egyik legnevesebb színészét, megbeszélés ürügyével tőrbe csalta és letartóztatta a budapesti Munkástanács két vezetőjét, Bali Sándort és Rácz Sándort, az ismert kommunista írók közül Déry Tibort, Háy Gyulát, Zelk Zoltánt, Tardos Tibort, Varga Domonkost, Fekete Gyulát, Molnár Zoltánt, az újságírók közül Fekete Sándort, Gimes Miklóst, Lőcsei Pált, Ádám Györgyöt, Novobáczky Sándort, Tóbiás Áront.

21. oldal, Méray Tibor: Nagy Imre élete és halála (Bibliotéka, 1989)

Rainer M. János: Tetemrehívás 1958-1988 Párizs-Budapest

Carmilla >!

[…] Rögtön felküldött a színpadra: „Mit tud?” Mondtam: semmit. Végül is nyári szünet volt, és egyébként sem tartoztam a szorgalmas diákok közé. Ajánlóm, Marci bácsi mentette meg a helyzetet: emlékeztetett, hogy a főiskolán próbáltuk Cyrano és Roxane párjelenetét. Előállt az a rendkívül groteszk, bizarr szituáció, hogy a teremben nem lévén alkalmas hölgy, én huszonegy évesen játszottam az öreg, haldokló Cyranót, aki végre megvallja öt felvonáson át titkolt szerelmét egy ötvenéves „öregúrnak” – Rátkai Mártonnak. A jelenlévők pukkadoztak a röhögéstől. Várkonyi mégis rám osztotta az Euridike férfi főszerepét, s rögtön szerződést is ajánlott.

327. oldal, Emlékezés - Darvas Iván (MSzI, 1980)

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván · Rátkai Márton
Eszter01>!

„Egy győztes színész” cím alatt nagy képriport számolt be arról, hogy a közönségszavazás díját Darvas Iván nyerte, aki új filmet forgat, „Gerolsteini kaland” a címe.
Megnézte a dátumot, március huszonharmadika.
– És közben mindenki tudja – mondta Kati –, hogy a Darvas Iván börtönben ül, mert októberben fegyveresen hozta ki a bátyját a Gyűjtőből!… Minden nap kiviszik a forgatásra, utána pedig viszik vissza a cellába… Hát nem elképesztő?!

112. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Darvas Iván
1 hozzászólás